Non è stagione

Okładka książki Non è stagione Antonio Manzini
Okładka książki Non è stagione
Antonio Manzini Wydawnictwo: Sellerio Editore Cykl: Śledztwa Rocca Schiavone (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Śledztwa Rocca Schiavone (tom 3)
Non è stagione
Sellerio Editore
2015-02-01
2015-02-01
włoski
Rocco Schiavone

Trzecie (i jak na razie ostatnie w polskim wydaniu) spotkanie z moim ulubionym włoskim inspektorem i chyba najciekawsze pod względem fabuły. Połączenie Monka, Colombo i Holmes'a, z charakterkiem i charakterem na raz. Ponownie cała plejada barwnych postaci pędzi zakosami wielowątkowej akcji, klucząc wśród zakrętów górskiej prowincji, na granicy śmiechu i łez. Autor rozładowuje atmosferę nawet najpoważniejszych i w gruncie rzeczy tragicznych momentów iskierką sarkastyczno-ironicznego humoru, z korzyścią dla książki.
Jak się okazuje, porwani powinni modlić się, by ich porywaczom nie stała się krzywda...

No i ostatnie śledztwo wicekwestora Rocco Schiavone wydane po polsku w 2018 przez Muzę. Ostatnie przetłumaczone na polski. Jak ja nie lubię urywania tak serii. Włoska seria ma śliczne okładki, w przeciwieństwie do polskiej, a polskojęzycznym czytelnikom ewentualnie pozostaje netflix. Lub nie rozpoczynanie serii.
PS: Fabuła i bohater ewoluują, warto czytać po kolei.

PS: Fabuła i bohater ewoluują, warto czytać po kolei.

Do wicekwestora Rocca przychodzą nastolatkowie, którzy twierdzą, że zaginęła ich koleżanka. Co dziwne, nie ma oficjalnego zgłoszenia od rodziców dziewczyny- bogatych właścicieli firmy. Rocco posyła niegrzeszących inteligencją podwładnych w pewne miejsca, sam zaś prowadzi bezpardonowe i pomysłowe przesłuchania.

Krótko: podobała mi się akcja ze sklepem oraz kreacja Rocco, humor i sarkazm. Natomiast sama intryga kryminalna nie była dla mnie ciekawa- brakowało mi zwrotów akcji, zaskoczenia i zbudowanego napięcia.

Przeczytałam, poznałam- i raczej nie polecam.

Krótko: podobała mi się akcja ze sklepem oraz kreacja Rocco,...

Gwiazdka wyżej niz poprzedni tom, bo fabuła była bardziej skomplikowana. Zbudowana z kilku różnych perspektyw i kilku wątków - mniej przewidywalna niż w poprzednich tomach.

Nawet zaczęłam tęknić za tym "gimnazjalistą" Rocco ze "smooth tekstami" po tym jak uświadomiłam sobie, że to ostatni tom.

Wiadomość dla również tęsknących - istnieją krotkie opowiadania Manziniego z naszym Rocco - głównie w języku wloskim, ale jeden widziałam został przetłumaczony w "Przekroju" lato 2018.

Wiadomość dla również tęsknących - istnieją krotkie opowiadania Manziniego z...

Z Rocco Schiavone zdążyłem się już zakolegować podczas lektury dwóch pierwszych tomów bestselerowego cyklu Antonio Manziniego. Nie zawiodłem się również sięgając po tom trzeci, w Polsce wydany pod tytułem „Zła pora roku”. Jest w nim wszystko to, za co polubiłem ten cykl plus dodatkowy bonus – włoska przestępczość zorganizowana. A to oznacza, że ku uciesze czytelników Rocco stanie przed nowymi wyzwaniami.
Zaczyna się niewinnie, dwoje robotników mocno szemranej proweniencji ginie w wypadku samochodowym. Niby nic specjalnego, takie sytuacje na często oblodzonych górskich drogach doliny Aosty to nie rzadkość. Wszyscy pewnie przeszli by nad tym do porządku dziennego gdyby nie pewien szczegół. Samochód miał skradzione tablice rejestracyjne.
Krótko po tym do wicekwestora Schiavone dociera informacja o zaginięciu córki zamożnego lokalnego przedsiębiorcy budowlanego. Tymczasem rodzina zaprzecza. Rocco już wie, pojawiła się upierdliwość 10 stopnia. Rozpoczyna się śledztwo, a stosowane w nim metody nie zawsze są zgodne z regulaminem.
Po drodze pojawi się sporo mylnych tropów, zwyczajowo da o sobie znać rzymska przeszłość śledczego i nie zabraknie pogodowych kaprysów źle wpływających na obuwie Rocco. (...) ciag dalszy recenzji https://blurppp.com/blog/carme-chaparro-nie-jestem-potworem/

Jeśli chodzi o tego typu książki ---wyśmienita!!!!
Każda kolejna część lepsza od poprzedniej.
Rocco Schiavone - uwielbiam !!!
Czekam z niecierpliwością na następne części ...i oczywiście polecam !!!

Jeśli chodzi o tego typu książki ---wyśmienita!!!!
Każda kolejna część lepsza od poprzedniej.
Rocco Schiavone - uwielbiam !!!
Czekam z niecierpliwością na następne części ...i oczywiście polecam !!!

Charyzmatyczny i cyniczny a zarazem piekielnie skuteczny wicekwestor Rocco Schiavono ściaga się z czasem walcząc o życie porwanej dziewczyny. Humor przeplata się z trafną dedukcją i intuicją co jest zmorą dla przestępców ale i dla podwładnych.

Trzecia część z serii. Niezmiennie dobre :)

Trzecia część z serii. Niezmiennie dobre :)

Świetna książka Włoski kryminał tego autora zdecydowanie przypadł mi do gustu. Fajny styl pisania dobrze się czyta z zaciekawieniem co będzie dalej malownicza Aosta skrywa wiele tajemnic. Polecam serię

Trzecie śledztwo wicekwestora Rocca Schiavone i znowu wciągająca akcja, świetne dialogi, barwne postacie. Dużo dobrego humoru kontra poważne śledztwo. Tym razem mamy porwanie. Narwany Rocco zniszczy kolejnych kilka par butów :-)

• Kryminał
  • Przeczytane 2018