As Pik

Adam Nasielski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Cykl: Wielkie gry Bernarda Żbika (tom 8) Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo CM
retro
Wielkie gry Bernarda Żbika (tom 8)
kryminał, sensacja, thriller
Kryminały przedwojennej Warszawy
retro

"...Plotka o zbrodniach w dzisiejszych nerwowych czasach jest rzeczą niebezpieczną: zamienia się w strach. A strach ma wielkie oczy i nie jest logiczny..."...

To na szczęście nie jest pierwsze moje spotkanie z inspektorem Żbikiem. Poprzednie były dużo lepsze, ta pozycja jest mocno przegadana i momentami zagmatwana.

Na półkach: , , , ,

Wielbiciele dawnych kryminałów na pewno mają na uwadze serię Kryminały przedwojennej Warszawy wydawanej przez CM. Perełką w tej serii są książki Adama Nasielskiego, a szczególnie tomy poświęcone inspektorowi Bernardowi Żbikowi i jego ,,wielkim grom”.
Adam Nasielski był jednym z niewielu polskich autorów kryminalnych powieści, który tworzył niezwykle interesujące fabuły na...

Jak dla mnie najlepszy kryminał z inspektorem Bernardem Żbikiem. Jako jedyny z serii dzieje się w fikcyjnym mieście. Ma najlepiej skonstruowaną intrygę kryminalną ze wszystkich Żbików.

Do Bernarda Żbika, cieszącego się znakomitą renomą inspektora Warszawskiej Centrali Służby Śledczej nadchodzi niezwykły list. Nadawca informuje genialnego policjanta o zamiarze dokonania serii morderstw. W liście wymienione są nazwiska osób, które osobnik podpisujący się pseudonimem „As Pik” ma zamiar pozbawić życia...

Więcej...

• L. polska