Dom tajemnic

Adam Nasielski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Cykl: Wielkie gry Bernarda Żbika (tom 4) Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo CM
Wielkie gry Bernarda Żbika (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Kryminały przedwojennej Warszawy

Jedna z lepszych książek w serii Żbika, akcja toczy się wśród mrocznych willi Wilanowa (wówczas) pod Warszawą.

Inspektor Bernard Żbik nawet na urlopie nie ma spokoju. W powietrzu pięknej willy coś wisi i słuszne ma obawy jej właściciel. Błyskotliwy umysł inspektora i piękna sceneria przedwojennej Warszawy. Wspaniała książka na jeden wieczór, nie umiałabym jej odłożyć na drugi dzień.

Moja recenzja:

To bardzo fajny pomysł, by wydać niektóre przedwojenne kryminały. Człowiek wchodzi w tę książkę jak do muzeum i rozgląda się po świecie, który już minął - patrzy, w jakiego odbiorcę celuje autor, jak stara się zaspokoić jego potrzeby, dostroić do jego sposobu myślenia. Kryminalna moda się zmienia, nasze oczekiwania wobec pisarstwa, które ma nam dostarczyć rozrywki też....

"Dom tajemnic" to przedwojenny kryminał, który dziś może trąci myszką, ale ma swój nieodparty urok.

Atmosfera od początku nacechowana jest tajemniczością i niedopowiedzeniami.
Prowadzący śledztwo Bernard Żbik, nazywany polskim Sherlockiem Holmesem, pracuje w sposób podobny do metod stosowanych przez detektywa wszech czasów. Również klimat i narracja przypominają powieści...

„Dom tajemnic” to kolejna powieść Adama Nasielskiego, której bohaterem jest genialny warszawki detektyw Bernard Żbik. Konstrukcja fabuły nieco przypomina dwa inne kryminały Nasielskiego: „Opera śmierci” oraz „Alibi.” W każdej z tych książek akcja rozgrywa się w odciętym od świata miejscu. Tym razem tłem dramatycznej historii jest willa położona w lesie pod Warszawą....

Dyskusje

• Kryminał
  • Akcja przedwojenna
  • Od Wydawnictw
  • 2015
  • Rok 2016
  • Audiobook
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Dom tajemnic