Wojna o tron cezarów

Okładka książki Wojna o tron cezarów Mateusz Byra
Okładka książki Wojna o tron cezarów
Mateusz Byra Wydawnictwo: Napoleon V militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Napoleon V
2014-11-20
2014-11-20
historia historia starożytna historia wojskowa starożytności armia rzymska wojna domowa w Rzymie w latach 68–70 n.e. rok czterech cesarzy

Moim zdaniem to jedna z najlepszych, o ile nie wprost najlepsza monografia antycznej wojny napisana przez polskiego autora. Jest tu wszystko: znajomość tematu, szczegółowość, świetny styl... Można trochę pomarudzić, że autor zbyt uzależnił się od anglosaskich publikacji, ale niech mu tam będzie. Super pozycja.

PLUSY
- szczegółowość
- poziom naukowy
- styl autora
- wyczerpujący opis mniej znanego okresu historii Rzymu
- mapy

MINUSY
- nie stwierdzono

To pozycja wybitna. Opisuje, z ogromną szczegółowością i troską o stosowne podejście do źródeł, obfitujący w skomplikowane manewry polityczne i kampanie militarne konflikt, a przy tym, dzięki talentom piśmienniczym autora, czyta się ją z niekłamaną przyjemnością. Jak najwięcej takich tytułów.

PLUSY
- szczegółowość
- poziom naukowy
- styl autora
- wyczerpujący opis mniej znanego okresu historii Rzymu
- mapy

MINUSY
- nie stwierdzono

• Starożytność
  • Starożytność
  • Rzym
  • NA PÓŁKACH
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Wojna o tron cezarów