Skandal w atłasach

Okładka książki Skandal w atłasach Loretta Chase
Okładka książki Skandal w atłasach
Loretta Chase Wydawnictwo: BIS Cykl: Stylistki (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Stylistki (tom 2)
Scandal Wears Satin
BIS
2017-01-01
2017-01-01
Dorota Jankowska-Lamcha

Drugi tom "Stylistek"

Tym razem główną bohaterką jest średnia siostra Sophy. Jej talentami jest gra aktorska oraz... pisanie artykułów do gazety. Ponadto wraz z siostrami prowadzi butik w którym projektują ubrania według najnowszej mody.

Na przyjęciu urządzonym przez arystokrację, Lady Clara zostaje uwiedziona i skompromitowana przez dżentelmena, który jest bankrutem i założył się o to z przyjaciółmi.

Dzięki Sophy, która powstrzymuje Harry' ego hrabiego Longmore' a przed pobiciem Adderleya. Obiecuje Harry' emu, że ona załatwi tę sprawę. W tym czasie, Clara ucieka z Londynu, nie chcąc wychodzić za mąż za Adderleya.

Sophy wymyśla genialny plan, który postanawia zrealizować z pomocą Harry' ego, który ma pomóc lady Clarze uniknąć ślubu z Adderleyem...

Sophy i Harry to bohaterowie niewyidealizowani, mający zalety i wady. Ogólnie lubię jak pojawiają się bohaterzy, których poznało się w poprzedniej części. Jestem ciekawa kolejnych części, które na pewno przeczytam.

Drugi tom "Stylistek"

Naprawdę próbowałam ją doczytać do końca ,bo z przyjemnością wspominam postacie z pierwszej części serii.
Skandal w atłasach jest jednak tak nudny , że podchodziłam do niego dwa razy i nie dałam rady.Duże rozczarowanie jak dla mnie. Moim zdaniem autorka straciła impet i pomysł na ta książkę. Szkoda, bo pierwsza część narobiła mi sporego apetytu .

Pierwsza część serii podobała mi się bardziej, ta część jest troszkę mam wrażenie chaotyczna i lepiej chyba czytać ją z pierwszą jako całość. Bohaterowie podobnie jak w poprzednim tomie są bardzo wyzwoleni, odbiegają zarówno od standardów epoki, jak i klasycznych bohaterów romansów historycznych - nie znajdziesz tu dziewiczych rozterek, mrocznych małomównych mężczyzn, ale jest humor i akcja prowadzana w niebanalny sposób.

Wszystko przez tą Lady Clarę! Gdyby nie wpakowała się w te kłopoty wszystko potoczyłoby się inaczej. Albo nie, kto wie…
Lady Clara czyli niedoszła narzeczona księcia Clevedona, oraz siostra Longmore’a wplątuje się w skandal, traci reputację w skutek zastania jej w niedwuznacznej sytuacji z pewnym mężczyzną. Mężczyzną jej niegodnym bo łowcą posagów.
Dumny lord Longmore chce od razu oczywiście problem w postaci narzeczonego szybko usunąć. Pojedynek, szpady, szybka śmierć. A co! Ale! Nie pozwala mu na to niejaka Sophie Noriot, jedna z sióstr modystek i średnia siostra obecnej i doszłej księżnej Clevedon.
Twierdzi że ‘ona to załatwi’.
W ten sposób losy tej dwójki się splątują. I to jak! Sophie nie waha się prosić Harrego o pomoc w pewnej machlojce, która ma na celu usunięcie konkurencji, jakże upartej i zawziętej, co oczywiście ma również swoje skutki…

Relacje między tą dwójką najlepiej obrazuje powiedzenie – ‘kto się czubi ten się lubi’. Oni czubią się bardzo. Iskrzy między nimi też bardzo. Aż kartki książki parzą w palce ;)

Romans jest, ognisty, żywy, prawdziwy, rozwijający się w ciekawym i odpowiednim tempie. Bohaterowie wielowymiarowi i jakże również prawdziwi. Ze słabościami i namiętnościami.
To co lubię bardzo w seriach – spotykanie bohaterów poznanych w poprzednich (tu w poprzednim jednym) tomach, jeszcze dodaje uroku.
Mamy też straszną mamę głównego bohatera, której bohaterka bardzo pragnie utrzeć nos.
Oraz znaną z poprzedniej części Pretensję, która powraca by nadal psuć szyki naszym Stylistkom. Ale któż by sobie lepiej z nią poradził niż trzy siostry Noirot?

A przede wszystkim przecież trzeba wyrwać Clarę z pazurów tego niegodziwca!

Czy się to uda? Sprawdźcie.
Bardzo polecam, tak samo jak pierwszą część. Nie zawiodłam się

Dumny lord Longmore chce...

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie...

Stukot końskich kopyt na ulicach starego Londynu, odgłosy z hucznego przyjęcia odbywającego się w drogiej kamienicy znanej arystokratycznej rodziny. Śmiech wystrojonych panien, brzęk kieliszków, rozmowy, muzyka. Zmysłowy szelest atłasów, bogato zdobione suknie, brylanty i drogie naszyjniki, sznurowane gorsety, koronki, tiule, woale, kapelusze z kwiatami, kokardy...

A teraz otwórzcie oczy i jeśli chcecie przeżyć te wszystkie doznania, przenieść się w przeszłość oraz poczuć atmosferę dawnego Londynu i Paryża, przeczytajcie "Skandal w atłasach".
Autorka z drobnymi szczegółami wprowadza nas w codzienne, ekskluzywne życie wyższych sfer. Choć z przekąsem, ale przemyca nam również informację, że "Byli arystokratami. Ich mózgi nie były ani zbyt dobrze rozwinięte, ani też nastawione na subtelności." Rozprawia jednak drobiazgowo na tematy, które w tamtym czasie i tamtych okolicznościach
(...)
Świat z minionej epoki, ale czy nie ma odniesienia w dzisiejszej rzeczywistości? Hmm...Czyż nie mamy wciąż działającego i ukazującego się co tydzień albo częściej "Porannego Zwierciadła", zajmującego się tym, "kto z kim, kiedy, jak, ile razy, co i w którym miejscu"? Albo programy o tym, jak się ubrali i czy na pewno dobrze w tym wyglądali? Przyjęcia, bale, drogie restauracje, ekskluzywne butiki i arystokraci z dziada pradziada lub świeżo "nominowani"? Ech...niewiele się zmienia. Chyba tylko wille i samochody, bo konne kabriolety zostały zastąpione przez te, o mocy koni. No i atłasów jakby mniej w użyciu, więcej odzieży z chińskiego recyklingu...tanowiły o "być albo nie być" niektórych osób. (...)

Pełny opis na GodzinaZKsiazka.blogspot.com

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie...

Dobra, ale nie bardzo dobra.

Dobra, ale nie bardzo dobra.

• Romans historyczny
  • Romanse
  • Romanse historyczne

Dodaj cytat z książki Skandal w atłasach