Czarne flagi. Geneza Państwa Islamskiego

W.A.B.
2017-05-10
2017-05-10
Tomasz S. Gałązka
Abu Musab az-Zarkawi dżihad Irak literatura faktu ludobójstwo okrucieństwo Państwo Islamskie ISIS przemoc reportaż Syria terror terroryzm
Inne

Oficjalne recenzje i

Sztandar śmierci

Link do recenzji

719 1 155

Ta książka uświadomiła mi, jak bardzo się mylimy wiążąc islam z ISIS. Islam jest tylko jedną z religii, jej wyznawcy z rozmaitych odłamów są w głównej mierze ofiarami terrorystów z ISIS. Szkoda, że glos imamów nazywających ISIS szatanami jest tak mało u nas slyszalny.

Mimo, iż jest to reportaż, to książkę czyta się jak thriller, akcja jest stopniowo rozwijana, a napięcie jest konsekwentnie budowane z rozdziału na rozdział. Śledząc życie az-Zarkawiego poznajemy historię nie tylko Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii, ale też terroryzmu w wydaniu radykałów islamskich. Polecam.

Nawet nie uświadamiałem sobie, że tak bardzo potrzebuję tej wiedzy do lepszego odbioru informacji ze świata i to nie tylko z bliskiego wschodu.

Poza uporządkowaniem informacji związanych z narodzinami ISIS oraz kolejnymi próbami stworzenia kalifatu, książka przybliża złożoną sytuację polityczną w państwach muzułmańskich. Warto przeczytać żeby lepiej zrozumieć w jaki sposób antagonizmy pomiędzy odłamami islamu zostały wykorzystane przez terrorystów do kolejnych podbojów. Polecam, bardzo dobrze się czyta, sporo...

Pełna historia terroryzmu uzupełniona przez wątki historyczne, polityczne i religijne. Cała książka przedstawiona jest w ciekawy sposób. Uzupełniona scenami fabularnymi, opisami materiałów wideo, treściami listów czy rozmowami wysokich urzędników państwowych różnych krajów. Początkowo nie wciąga ale im dalej w opowieść tym bardzi j interesuje nas poruszana w książce kwestia...

Wolno się rozkręca i końcówka też słabsza
natomiast środek petarda

umiejętnie pokazana na tle losow jednego człowieka historia pewnej epoki w regionie

bardzo wiele wyjasnia, porządkuje

jak na tak cięzki temat jak zawiłości Bliskiego Wschodu, odłamów islamu, dzihadu i kompletnego popieprzenia amerykanskiej polityki zagranicznej – czyta się zaskakująco płynnie

Czytałem na plaży w Tunezji żeby dodać sobie Smaczku... Polecam

Świetna, świetna, świetna. Nie mam słów, które opiszą to jak ciekawa była to dla mnie lektura. Uwielbiam literaturę faktu, która jest napisana tak jakbym czytała jakąś dobrze napisaną książkę fabularną. Ogrom wiedzy, kontekst kulturowy, talent autora sprawiają, że bardzo ciężko było się oderwać od książki. Chętnie sięgnę po inne tytuły autora!

Przerażająca i fascynująca jednocześnie. Wydaje mi się obiektywna choć może za bardzo pokazuje Jordanię jako ostatnie miejsce na Bliskim Wschodzie które opiera się terrorystom. Ale nie mam dużej wiedzy na ten temat. Może tak jest. Polecam

Temat dzisiaj już może nieco nie na topie, choć zapewne do czasu. Pokazuje kulisy rodzenia się terroryzmu w krajach islamskich. Nie ocenia, nie potępia, po prostu opisuje i to moim zdaniem jest zaletą tego znakomitego reportażu. Warto przeczytać.

• 2021
  • Audiobook