Misery

Okładka książki Misery
Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Stephen King kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Robert P. Lipski
powieść pisarz pielęgniarka koszmar

więcej Więcej

Wciągająca

Fabuła jest dość prosta. Książka wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Duży plus za świetnie wykreowaną postać Annie.

Pierwsza książka Kinga, którą czytałam i do teraz mam do niej ogromny sentyment. Znakomicie napisana, nieprzewidywalna i absolutnie doskonała!

Siadając do tej książki powiedziałam sobie "No tak, to będzie dobre, w końcu sam KRÓL to napisał." No i się pomyliłam. To nie było dobre. To było wspaniałe. Książka trzymała w napięciu od samego początku.
Właśnie tylko takie książki chcę czytać aby inspirować się do tworzenia własnej powieści.
Pisarz Paul Sheldon ulega wypadkowi i na jego nieszczęście, życie ratuje mu...

Uwielbiam Kinga, ale ta pozycja to dla mnie totalny niewypał. Zmusiłem się do przeczytania tylko dlatego, że nie miałem nic innego pod ręką.
95% akcji w książce rozgrywa się w małym pokoiku z dwoma bohaterami. Stanowczo nie dla mnie, męczarnia.
2 tylko za ciekawy pomysł Paula z końcówki.

Przeczytana jednym tchem. Nie przypominam sobie żebym gdzieś wcześniej tak bardzo kibicował głównemu bohaterowi.

Według mnie "Misery" to jedna z najlepszych książek Kinga. Brak w niej nadprzyrodzonych mocy i paranormalnych zjawisk, a mimo to atmosfera powieści aż skrzy się od zgrozy.

Z Kingiem mam tak, że więcej mi się od niego nie podoba niż podoba... Misery podoba się bardzo! Jeśli nie wiecie o czym jest ta książka, to tutaj mini skrót - Paul Sheldon jest znanym pisarzem, który dopiero co zakończył pisanie serii książek o Misery. Ostatnia książka zakończyła się w sposób, który nie spodobał się naszej głównej antagonistce - Annie, więc gdy znalazła...

Bardzo dobra książka, z początku dość powoli się rozkręca, ale im dalej tym lepiej. Końcówka jest świetna a postacie dobrze zarysowane.

19 992
    6 853