Misery

Okładka książki Misery
Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Stephen King kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Stephen King
Misery
Prószyński i S-ka
2009-03-26
2009-03-26
Robert P. Lipski
powieść pisarz pielęgniarka koszmar

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Akcja narasta powoli (może zbyt za wolno).Trochę przydługawa, zbyt rozwleczona. Mimo to pozycja obowiązkowa dla fanów i nie tylko Stephena Kinga.

Ta książka to prawdziwe arcydzieło.

Ta książka to prawdziwe arcydzieło.

Upewniam się w przekonaniu, że książki Kinga to nie jest moje „Cup of tea”

Upewniam się w przekonaniu, że książki Kinga to nie jest moje „Cup of tea”

Misery przeczytałam zachęcona pierwotnym obejrzeniem filmu, nakręconym na podstawie książki. Byłam zdziwiona faktem, jak film jest "ugrzeczniony" w stosunku do książki. Wiele scen jest dużo bardziej brutalnych w literackim oryginale. Pojawiają się również liczne różnice, dzięki czemu czytałam z prawdziwym zainteresowaniem, momentami wręcz z szybciej bijącym sercem.
Książka trzyma w napięciu, polecam fanom horrorów oraz thrillerów, nawet jeżeli ktoś uprzednio oglądał film. Moim zdaniem - jedna z lepszych pozycji Stephena Kinga.

Książka...

Niby dobra, ale jednak czegoś jej brakuje. W pewnym momencie zniechęciła mnie monotonia, niemniej jednak sam zamysł był ciekawy i czytało się przyjemnie.

Bardzo lubię tę książkę. Szczególnie początek trzyma w napięciu. Konflikt między bohaterami i ciągłe przekraczanie granic przez Annie jest... pasjonujące. Świetnie się czyta, no może za wyjątkiem King'owskiego wodolejstwa, które doceniam, ale chwilami go za dużo. Niestety uważam, że zakończenie było lepsze w filmie niż w powieści.

Jedna z moich ulubionych książek Mistrza Grozy. Od niej wszystko się zaczęło. Pokochałem czytanie i Kinga również.

Jak na razie, jest to jedyna książką Kinga, którą po prostu uwielbiam. Szybko się ją czyta. Historia intrygująca i przerażająca. Świetnie trzyma w napięciu. Polecam!

To pierwsza przeczytana przeze mnie książka autorstwa Kinga. Ze względu na to że film mnie pokonał( budził we mnie za duże uczucie grozy, przez to przerwałam oglądanie w połowie) postanowił sięgnąć po lekturę Misery. Nie zawiodłam się. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Powieść duszna, klaustrofobiczna, intrygująca. Przez cały czas zastanawiałam się jak daleko jest w stanie posunąć się Annie w swoim szaleństwie i jak długo Paul wytrzyma przy zdrowych zamysłach, po tym co przeszedł pod opieką swojej najzagozalszej fanki. Dobrze skonstruowany thriller, który trzyma w napięciu do końca.