Rodzic jako przywódca stada. Pełne miłości przywództwo w rodzinie

Jesper Juul Wydawnictwo: MIND poradniki dla rodziców
Leitwölfe sein: Liebevolle Führung in der Familie
Dariusz Syska
MIND
dzieci wychowanie poradnik
Leitwölfe sein: Liebevolle Führung in der Familie
poradniki dla rodziców
Dariusz Syska
dzieci wychowanie poradnik

Juul w każdej swojej książce pisze o podobnych rzeczach, które mogą jedynie utrwalić podejście do dzieci. Dla mnie autor to guru w kwestii wychowania, a może bardziej rozumienia dzieci.

Pomogła mi zapanować nad moją zgrają :)

Jedna z tych pozycji, wobec których trudno przejść obojętnie. Kwintesencja Juula w Juulu. Prawie pół książki mam pozaznaczane, że jest tam coś wartościowego, co może wzbogacić moje rodzicielstwo. Opisane bardzo szczegółowo jedno z fundamentalnych założeń promowanych przez autora i FamilyLab. Jestem ogromnie wdzięczna autorowi za tę pozycję.

Jesper Juul to duński ekspert (dla niektórych wręcz wyrocznia) od tematów pedagogicznych. I dobrze, bo głosi świetne, pobudzające do refleksji i motywujące do pracy nad sobą, a jednak wciąż zaskakujące tezy. Dobrze, że książka "Rodzic jako przywódca stada" wpadła w moje ręce.

Autor pokazuje, jakie pułapki stawia przed nami współczesny świat lub takie w jakie sami siebie...

Mądre i przystępnie podane podstawy dobrego rodzicielstwa

Za wiele opisywania co jest nie tak, zamiast na skupianiu się co powinno być, za mało przykładów.

To jedna z książek, która nie musiała się ukazać. Z najwyższym prawdopodobieństwem Jesper Juul podpisał umowę z wydawnictwem, że coś napisze, sprzeda się i będzie fajnie. Nie, nie, nie. Książka nie nosi ze sobą niczego nowego. O tytułowym przywództwie rodzicielskim tyle, co kot napłakał. Nie zmienia to faktu, że Juul jest wybitnym terapeutą i napisał dwie-trzy bardzo dobre...

• Chcę w prezencie
  • Dziecko