Sieroca dola

Okładka książki Sieroca dola
Bolesław Prus Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Szkolna klasyka
klasyka
Biblioteka Szkolna
Państwowy Instytut Wydawniczy
1961-01-01
1943-01-01
sierota sieroty pozytywizm

To były książki z przekazem dla wszystkich. Teraz to wszystko pogmatwał świąt.
Jedak warto wrócić czasem do książek z dzieciństwa i popłakać tak prawdziwie, bo przecież teraz trudno o takie szczere wzruszenia.

Jaś pragnie wrócić do Anzelma, który kiedyś go przygarnął.

1972
1958

Rozbrajająca nowela Prusa. Dramat malutkiego dziecka. Opowieść ponadczasowa i ponad terytorialna. Takie dramaty wszędzie się zdarzają. Warto.

Usiąść, czytać, wzruszać się.
Ostatnie strony książki... I po policzku spływają słone łzy.
Tak, ta książka ma głębie. Może właśnie dla takiej głębi nasze serce powinno ją odkryć.

Świetna książka, naprawdę. Kilka słonych kropel moje oczy wykrzyczały, to dowód, że to zdecydowanie wspaniała książka, jeśli jest w stanie poruszyć emocję i intrygę.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Mamy tu losy pewnego chłopca, chłopca sieroty, który po śmierci najpierw taty, potem mamy traci wszelką podporę w tym życiu. Nowela mówi nam jak kruchy jest los. Jak ważni w nim są nasi rodzice, tracąc ich zbyt wcześnie stajemy się igraszką okrutnego losu i nigdy nie wiadomo co przyniesie dzień jutrzejszy. Mamy tu też do czynienia z obłudą, z fałszywą jak to wtedy mówiono...

• Klasyka
  • Domowa biblioteczka
  • Lektury
  • Bolesław Prus
  • Literatura polska
  • Biblioteczka domowa

Dodaj cytat z książki Sieroca dola