Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.90 zł

Chajzerów dwóch

Filip ChajzerZygmunt Chajzer Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
literatura polska wspomnienia biografia Chajzer
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura polska wspomnienia biografia Chajzer

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Jestem z pokolenia Pana Zygmunta, synów mam z pokolenia Pana Filipa. Przeczytałam z ciekawości. Mnie się podobała.

Beznadziejna książka, nie rozumiem dlaczego się ukazała. Rozmowa ojca z synem jest płytka i jałowa. O wszystkim i o niczym, takie ''pitu-pitu".

Szczerze odradzam.

"Chajzerów dwóch" to ciekawa rozmowa ojca z synem, których poza nazwiskiem łączy wykonywana praca. Dzieli ich za to sporo, co daje rozmowie przyjemne tempo i koloryt. Multum anegdotek, głównie z dziennikarskiego życia w czasach słusznie minionego ustroju wywołuje uśmiech na twarzy. Dowiadujemy się również sporo o dzieciństwie w cieniu znanego ojca, o różnicach w podejściu...

Nie skończyłam

Książka napisana w formie rozmowy ojca z synem. W tej konwersacji cofają się do swojego dzieciństwa i opowiadają co robili, co się działo mniej więcej w tym okresie w Polsce i nie tylko.
Pan Zygmunt wspomina czasy bliższe moim rodzicom, zaś Filip czasu mojego okresu dzieciństwa. I jak czytałam te historie, często wracałam myślami do swoich lat młodzieńczych, np. do wymiany...

Nie jest to dzieło sztuki. Nie kupiliśmy tej książki dla walorów literackich. Tego typu książki powstają, aby czytelnik ocenił książkę i swoje życie, docenił co posiada i wykonał jakąkolwiek aktywność dla siebie i swojej rodziny. Dlaczego? Ponieważ czytamy ten tytuł i poznajemy rodzinę Chajzerów z najlepszej swojej strony. Jako jedność czterech osób. Jako rodzinę, która się...

Pomimo, że niektórzy mogą nie lubić pana Chajzera mnie się książka podobała. Świetne przedstawienie zmieniających się czasów, pokazanie głębokiego PRL-u pana Zygmunta oraz współczesność oczami Filipa. Polecam tym, którzy lubią dowiadywać się więcej o tych czasach, albo zgłębić postać pana Zygmunta, ciekawie opowiedziane!

Opowieśc ojca i syna dotycząca dwóch różnych momentów w historii.
Trochę takie wspominanie przeszłości PRL i wszesnych lat 90.tych.
Ogólnie czyta się dobrze i całkiem przyjemnie. Ja zawsze czystając kwestie Zbyszka Chajzera słyszę jego radiowy głos.
Dzięki książce można bliżej poznać obu Panów.

Bardzo sympatyczna, fajnie opisane życie codziennie w PRLu jak i barwnych latach 90.

taka sobie

• 2018