Dziennik 2000–2002

Okładka książki Dziennik 2000–2002
Krystyna Janda Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Cała Janda biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Cała Janda
Prószyński i S-ka
2017-04-11
2017-04-11
literatura polska dziennik

No cóż.
Krystyna Janda jest chyba jedyną z żyjących osób wobec których jestem omalże bezkrytyczna. Cenię i uwielbiam jako aktorkę, kobietę, obywatelką.
Tyle w temacie.
Wracam do Jej książek często, do Jej teatrów niezmiennie, do Jej filmów bezustannie.

Janda równa się charyzma.
Uwielbiam Krystynę Jandę. I jako aktorkę i jako autorkę.
Wybitna, niepowtarzalna, intrygująca, dowcipna. Mogę mnożyć superlatywy.
Spędziłam (nie po raz pierwszy) rozkoszny czas z Jej Dziennikiem. Polecam.

Na półkach: , , , ,

Dużo czasu zajęło mi przeczytanie tej książki, ale nie dlatego, że jest trudna albo nudna. Wręcz przeciwnie !

"Dziennik..." leżał sobie na półce obok łóżka i od czasu do czasu z wielką przyjemnością po niego sięgałam, dozując sobie lekturę.

Bardzo podoba mi się styl Jandy, a także to, co ma do powiedzenia. Spostrzeżenia i refleksje autorki na temat naszej współczesności...

Krystyna Janda od lat nie zawodzi. Posiadam większość jej książek i bardzo ucieszyłam się, że dzienniki pojawią się w pełnym wydaniu. Pierwszy tom świetny. Czasem z humorem, czasem pełna powagi i obaw autorka wprowadza czytelnika do swojego artystycznego świata.

Takich książek nam trzeba! Szczerych, bez nadęcia, o życiu, o sobie, o nas, o tym dobrym i złym, o SZTUCE i sztuce, o dobrym wychowaniu, o miłości, płaczu, smutku, szarlotce sypanej, psach, kotach, śniegu, dzieciach, mężach, rodzicach.
Czytajcie to. Zapewniam, że będzie to cudny czas.
Na półce czeka kolejny tom.
Jedno zastrzeżenie - korekta trochę zawiodła.

Świetne dzienniki. Jest humor, jest smutek, jest zatroskanie... Jets wszystko co powinno być.

Krystyna Janda, znakomita polska aktorka, kobieta niezwykle energiczna, kreatywna i zapracowana znajduje czas , by codzienne przeżycia opisywać na swoim blogu. Dzienniki, to wydanie książkowe tych zapisków. Dla mnie to wspaniała lektura, dająca wytchnienie i chwile oddechu. Z wielką przyjemnością czytałam kolejne strony każdego dnia.Znakomita lektura.Z pewnością sięgnę po...

Na półkach: , , , , ,

Czytałam tę książkę w garderobie, w teatrze, w kinie, na schodach domu w
Milanówku i w kuchni tego domu, w niedzielę rano, w samochodzie, na plaży we Włoszech... ponieważ Krystyna Janda pisze tak, że się w tych wszystkich miejscach po prostu jest. Lekkość, uśmiech, codzienność, masa przemyśleń cięższej wagi, trafne spostrzeżenia, momenty zwątpienia i miłość.
Cudowna...

Miło spędzony czas nad lekturą tych dzienników. Czekam na kolejne części :-)

O tym jaki mam sentyment i jakim szacunkiem darzę Krystynę Jandę, a także to jaką mam do niej słabość pisałem już wielokrotnie przy opiniowaniu książek o niej, bądź jej autorstwa. Nie będę się zatem powtarzał.

Bardzo się cieszę, że zdecydowano się wydać jej dziennik internetowy w formie książkowej albowiem bardzo go lubię czytać. A dziennik prowadzony przez Jandę jest dla...

• E-book
  • 2018