Moje smoki na dobre i złe

Okładka książki Moje smoki na dobre i złe Jerzy Stuhr
Okładka książki Moje smoki na dobre i złe
Jerzy Stuhr Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
Czerwone i Czarne
2017-09-27
2017-09-27
Jerzy Stuhr biografia aktor teatr kino wspomnienia pamiętnik życie przemijanie

Okładka książki Myśmy się uodpornili. Rozmowy o dojrzałości Andrzej Luter, Jerzy Stuhr
Myśmy się uodp... Andrzej Luter, Jerz...
Okładka książki Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Ewa Winnicka
Obywatel Stuhr... Jerzy Stuhr, Maciej...

Jestem zachwycona tą książką. To swoisty przegląd historii Polski, w najlepszym, bo biograficznym wydaniu. Saga rodziny Stuhr, mająca swój początek w Austrii, poprzez zabory, wojnę i PRL. A wszystko to napisane jak świetny scenariusz do filmu. Czyta się płynnie, szybko i z przyjemnością. Wraz z wybitnym aktorem, jakim niewątpliwie jest autor książki, przejdziemy jego drogę aktorską i poznamy jego poglądy na świat i swój zawód. Polecam

Przeczytać i podać dalej.

Nieznośna lekkość słowa. Lekkość co wciąga, pochłania. Autobiografia. Przetworzony i rozszerzony 'Ja kontra bas' jednak spojrzenie na świat oraz życie złagodzone i nie tak kategoryczne. Do tego minihistoria polskiego teatru i filmu z punktu widzenie Stuhra. Auto-książki artystów zdecydowanie pomagają przeniknąć i zrozumieć ich twórczość a 'Smoki' doskonale się w to wpisują. Można teraz spojrzeć na Danielaka, Gustawa i Bratka pod innym kontem, pod kontem 'co aktor miał na myśli'.

Przeczytać i podać dalej.

Któż nie kocha Jerzego Stuhra? Już wydawało się , że jego vis comica z Seksmisji na dobre do niego przylgnie, a tymczasem dała dopiero początek rozkwitu jego możliwości na srebrnym ekranie. To dla niego tez jeździłam do Krakowa, by podziwiać na deskach Teatru Starego. Tym razem czytając jego bardzo osobistą książkę, możemy poznać inną stronę życia aktora. Pełną zwykłych obaw, strachów, lęków prześladujących w dzieciństwie, pozostawiając pewne znamie w psychice. Jerzy Stuhr pisze o niełatwych rodzinnych związkach i losach jego antenatów. "Moje smoki - na dobre i złe" - to potrawa nie tylko ze smoków dobrze przyrządzona, ale czyta się ją doprawdy ze smakiem.

Opowieść słowami Jerzego Stuhra. Bohater opowiada historię swojego życia. Od czasów gdy był miałem chłopcem aż do chwili obecnej. Opowiada szczerze o wszystkim. Tytułowe smoki pojawiają jako jego demony, które udało mu się pokonać. Naprawdę szczerze polecam.

Generalnie nieszczególnie lubię memuary. Bohaterowie piszą wspomnienia przede wszystkim po to, aby pokazać siebie w lepszym świetle, wybielić przeszłość, wysławiać własne dokonania.

Wspomnienia Jerzego Stuhra są zupełnie czymś innym. I nie tylko dlatego, że wybitny aktor, polonista z wykształcenia, pisze ładnym prostym językiem. Przede wszystkim rozważania Stuha o życiu, napisane przez niego po tym, jak udało się mu pokonać nowotwora, są i mądre, i ciepłe, i prawdziwe.

Pisze Stuhr o swojej rodzinie z korzeniami austrackimi, o ukochanym mieście Krakowie, ciepło - o przyjaciołach ze sceny. A wszystko to nasycone optymizmem i życzliwością.

To dobra książka. Dobrze napisana. Przekonująca. Pozostawiająca po lekturze wysokie pozytywne emocje.

Życiowe spostrzeżenia znanego aktora, który odkrywa przed czytelnikami zakamarki swojej osobowości. Poznajemy go na pewno lepiej, od nieco innej strony i to poznawanie jest naprawdę przyjemne. Szczególnie dla osób, które lubią teatr - bardzo ciekawe wątki dotyczące pracy z Konradem Swinarskim. Uważam, że książka jest naprawdę warta przeczytania.

Pełna wrażliwości, szacunku i miłości. Opowieść o życiu wybitnego artysty i człowieka przekazana w piękny sposób.
Bardzo wartościowa. Książka z tych, którą czyta się jednym tchem, a po skonczeniu czytelnika ogarnia pustka.

Łatwa do czytania książka o życiu. Bez zbędnego gwiazdorstwa, użalania się. Historia życia i rodziny autora. Ciekawa forma odniesienia do dobrych i złych smoków.

Ciekawe ujęcie autobiograficzne. Zanim zacznie się czytać, dobrze jest dotrzeć do poprzednich intymnych wynurzeń autora. POLECAM!

Kolejna książka Stuhra będąca popisem erudycji i życiowej mądrości. Klimat Krakowa, nawiązania do życia rodzinnego, teatr na poważnie i w anegdocie. Dobrze się czyta. Mądre i ciekawe.

• Biografie
  • Pożyczone

Dodaj cytat z książki Moje smoki na dobre i złe