Moje smoki na dobre i złe

Jerzy Stuhr Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
Czerwone i Czarne
Jerzy Stuhr biografia aktor teatr kino wspomnienia pamiętnik życie przemijanie
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jerzy Stuhr biografia aktor teatr kino wspomnienia pamiętnik życie przemijanie

Okładka książki Myśmy się uodpornili. Rozmowy o dojrzałości Jerzy Stuhr, Andrzej Luter
6,9
Myśmy się uodp... Jerzy Stuhr, Andrze...
Okładka książki Kto tam zerka na Kacperka? Jerzy Stuhr, Marianna Bończa-Stuhr
7,0
Kto tam zerka ... Jerzy Stuhr, Marian...
Okładka książki Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka Jerzy Stuhr, Ewa Winnicka, Maciej Stuhr
6,3
Obywatel Stuhr... Jerzy Stuhr, Ewa Wi...

Bardzo dobra książka, jednakże sporo w niej powtórzeń z książek wcześniejszych. Gdybym nie czytała innych wcześniej to byłabym zachwycona.

Autora nie trzeba przedstawiać. Jestem pod wielkim wrażeniem mądrości i pokory Pana Jerzego. Z książki przebija wielki szacunek do ludzi i skromność.
Autor nie boi się powiedzieć, że coś go przerasta. Ale potrafi stawić temu czoło i walczy. Tak było z chorobą, tak jest z rolami.
Polecam!

Uwielbiam Pana Jerzego. Niestety ta książka, w mojej ocenie, do ciekawych nie należy. Dużo paplaniny o niczym.

Dużo ciekawych informacji o Panu Stuhrze - o pochodzeniu, rodzinie, tradycjach, początkach kariery.Aktor snuje opowieści o swojej karierze, ale z dużą dozą skromności, przekazuje ciekawostki o sławnych aktorach, reżyserach. Z całości wyłania się tło PRL-u i czasów późniejszych.
Lubię kreacje Jerzego Stuhra (Macieja też), więc czytałam z zainteresowaniem i się nie zawiodłam.

Wartko napisana historia niepowtarzalnego człowieka. Dla fanów obowiązek, dla reszty książka warta uwagi.

Jedna z najciekawszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Każda książka tego pana potrafi wciągnąć! :)

Książka jest niby trochę lakoniczna, ale dotyka bardzo wielu tematów z życia Pana Stuhra, stanowi pewien przekrój jego życia i kariery. Mogę tylko napisać, że sam koniec bardzo mocno mnie wzruszył. Może ze względu na moją sytuację osobistą, a może ze względu na sposób poruszenia tematu choroby... Nieczęsto płaczę czytając. Jest to naprawdę ciekawa książka i dla fanów Pana...

Przykro, że Pan Stuhr tak nie lubi tej naszej smętnej Polski. Książka beznadziejna, tzn. nie dająca nadziei. Szkoda.

To moje pierwsze spotkanie z książką Jerzego Stuhra i odczucie po przeczytaniu?
Wybijający się obraz własnego EGO - które znacznie przysłoniło mi ogromną inteligencję, bystrość i talent aktora którego skądinąd bardzo cenię. Ostatni rozdział bardzo mnie poruszył : ciężka choroba, przewartościowanie życia. Szacunek.

Na półkach: , , , ,

Wybitny aktor ukończył 70 lat i z tej okazji wydał kolejną autobiografię. Napisane to sympatycznie, czyta się szybko i lekko, ale gdy ktoś zna poprzednie książki Stuhra, to ma się silne wrażenie wtórności: powtarzają się historie z innych dzieł mistrza. Jeśli zatem to wasz pierwszy kontakt z literatem Jerzym Stuhrem, to można, jeśli czytaliście poprzednie książki, to...

• 2018
  • Biografie
  • Pożyczone
  • 2017
  • Polska literatura
  • Typ D: Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Moje smoki na dobre i złe