Moje smoki na dobre i złe

Okładka książki Moje smoki na dobre i złe
Jerzy Stuhr Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Czerwone i Czarne
2017-09-27
2017-09-27
Jerzy Stuhr biografia aktor teatr kino wspomnienia pamiętnik życie przemijanie

Okładka książki Myśmy się uodpornili. Rozmowy o dojrzałości Andrzej Luter, Jerzy Stuhr
Ocena 6,8
Myśmy się uodp... Andrzej Luter, Jerz...
Okładka książki Kto tam zerka na Kacperka? Marianna Bończa-Stuhr, Jerzy Stuhr
Ocena 6,9
Kto tam zerka ... Marianna Bończa-Stu...
Okładka książki Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Ewa Winnicka
Ocena 6,2
Obywatel Stuhr... Jerzy Stuhr, Maciej...

Generalnie nieszczególnie lubię memuary. Bohaterowie piszą wspomnienia przede wszystkim po to, aby pokazać siebie w lepszym świetle, wybielić przeszłość, wysławiać własne dokonania.

Wspomnienia Jerzego Stuhra są zupełnie czymś innym. I nie tylko dlatego, że wybitny aktor, polonista z wykształcenia, pisze ładnym prostym językiem. Przede wszystkim rozważania Stuha o życiu, napisane przez niego po tym, jak udało się mu pokonać nowotwora, są i mądre, i ciepłe, i prawdziwe.

Pisze Stuhr o swojej rodzinie z korzeniami austrackimi, o ukochanym mieście Krakowie, ciepło - o przyjaciołach ze sceny. A wszystko to nasycone optymizmem i życzliwością.

To dobra książka. Dobrze napisana. Przekonująca. Pozostawiająca po lekturze wysokie pozytywne emocje.

Życiowe spostrzeżenia znanego aktora, który odkrywa przed czytelnikami zakamarki swojej osobowości. Poznajemy go na pewno lepiej, od nieco innej strony i to poznawanie jest naprawdę przyjemne. Szczególnie dla osób, które lubią teatr - bardzo ciekawe wątki dotyczące pracy z Konradem Swinarskim. Uważam, że książka jest naprawdę warta przeczytania.

Autora nie trzeba przedstawiać. Jestem pod wielkim wrażeniem mądrości i pokory Pana Jerzego. Z książki przebija wielki szacunek do ludzi i skromność.
Autor nie boi się powiedzieć, że coś go przerasta. Ale potrafi stawić temu czoło i walczy. Tak było z chorobą, tak jest z rolami.
Polecam!

Polecam!

Dużo ciekawych informacji o Panu Stuhrze - o pochodzeniu, rodzinie, tradycjach, początkach kariery.Aktor snuje opowieści o swojej karierze, ale z dużą dozą skromności, przekazuje ciekawostki o sławnych aktorach, reżyserach. Z całości wyłania się tło PRL-u i czasów późniejszych.
Lubię kreacje Jerzego Stuhra (Macieja też), więc czytałam z zainteresowaniem i się nie zawiodłam.

Wartko napisana historia niepowtarzalnego człowieka. Dla fanów obowiązek, dla reszty książka warta uwagi.

Uwielbiam Pana Jerzego. Niestety ta książka, w mojej ocenie, do ciekawych nie należy. Dużo paplaniny o niczym.

Bardzo dobra książka, jednakże sporo w niej powtórzeń z książek wcześniejszych. Gdybym nie czytała innych wcześniej to byłabym zachwycona.

Na półkach: , , , ,

Pełna wrażliwości, szacunku i miłości. Opowieść o życiu wybitnego artysty i człowieka przekazana w piękny sposób.
Bardzo wartościowa. Książka z tych, którą czyta się jednym tchem, a po skonczeniu czytelnika ogarnia pustka.

Łatwa do czytania książka o życiu. Bez zbędnego gwiazdorstwa, użalania się. Historia życia i rodziny autora. Ciekawa forma odniesienia do dobrych i złych smoków.

Ciekawe ujęcie autobiograficzne. Zanim zacznie się czytać, dobrze jest dotrzeć do poprzednich intymnych wynurzeń autora. POLECAM!

Dodaj cytat z książki Moje smoki na dobre i złe