Moje smoki na dobre i złe

Jerzy Stuhr Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
Czerwone i Czarne
Jerzy Stuhr biografia aktor teatr kino wspomnienia pamiętnik życie przemijanie
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jerzy Stuhr biografia aktor teatr kino wspomnienia pamiętnik życie przemijanie

Okładka książki Myśmy się uodpornili. Rozmowy o dojrzałości Andrzej Luter, Jerzy Stuhr
6,8
Myśmy się uodp... Andrzej Luter, Jerz...
Okładka książki Kto tam zerka na Kacperka? Marianna Bończa-Stuhr, Jerzy Stuhr
7,0
Kto tam zerka ... Marianna Bończa-Stu...
Okładka książki Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Ewa Winnicka
6,2
Obywatel Stuhr... Jerzy Stuhr, Maciej...

Generalnie nieszczególnie lubię memuary. Bohaterowie piszą wspomnienia przede wszystkim po to, aby pokazać siebie w lepszym świetle, wybielić przeszłość, wysławiać własne dokonania.

Wspomnienia Jerzego Stuhra są zupełnie czymś innym. I nie tylko dlatego, że wybitny aktor, polonista z wykształcenia, pisze ładnym prostym językiem. Przede wszystkim rozważania Stuha o życiu,...

Życiowe spostrzeżenia znanego aktora, który odkrywa przed czytelnikami zakamarki swojej osobowości. Poznajemy go na pewno lepiej, od nieco innej strony i to poznawanie jest naprawdę przyjemne. Szczególnie dla osób, które lubią teatr - bardzo ciekawe wątki dotyczące pracy z Konradem Swinarskim. Uważam, że książka jest naprawdę warta przeczytania.

Na półkach: , , , ,

Pełna wrażliwości, szacunku i miłości. Opowieść o życiu wybitnego artysty i człowieka przekazana w piękny sposób.
Bardzo wartościowa. Książka z tych, którą czyta się jednym tchem, a po skonczeniu czytelnika ogarnia pustka.

Bardzo dobra książka, jednakże sporo w niej powtórzeń z książek wcześniejszych. Gdybym nie czytała innych wcześniej to byłabym zachwycona.

Autora nie trzeba przedstawiać. Jestem pod wielkim wrażeniem mądrości i pokory Pana Jerzego. Z książki przebija wielki szacunek do ludzi i skromność.
Autor nie boi się powiedzieć, że coś go przerasta. Ale potrafi stawić temu czoło i walczy. Tak było z chorobą, tak jest z rolami.
Polecam!

Uwielbiam Pana Jerzego. Niestety ta książka, w mojej ocenie, do ciekawych nie należy. Dużo paplaniny o niczym.

Dużo ciekawych informacji o Panu Stuhrze - o pochodzeniu, rodzinie, tradycjach, początkach kariery.Aktor snuje opowieści o swojej karierze, ale z dużą dozą skromności, przekazuje ciekawostki o sławnych aktorach, reżyserach. Z całości wyłania się tło PRL-u i czasów późniejszych.
Lubię kreacje Jerzego Stuhra (Macieja też), więc czytałam z zainteresowaniem i się nie zawiodłam.

Wartko napisana historia niepowtarzalnego człowieka. Dla fanów obowiązek, dla reszty książka warta uwagi.

Jedna z najciekawszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Każda książka tego pana potrafi wciągnąć! :)

Książka jest niby trochę lakoniczna, ale dotyka bardzo wielu tematów z życia Pana Stuhra, stanowi pewien przekrój jego życia i kariery. Mogę tylko napisać, że sam koniec bardzo mocno mnie wzruszył. Może ze względu na moją sytuację osobistą, a może ze względu na sposób poruszenia tematu choroby... Nieczęsto płaczę czytając. Jest to naprawdę ciekawa książka i dla fanów Pana...

Dyskusje

• 2018
  • Biografie
  • Pożyczone
  • 2017
  • Polska literatura

Dodaj cytat z książki Moje smoki na dobre i złe