Inny. Eseje o spotkaniu

filozofia dialogu inny spotkanie filozofia spotkania
filozofia, etyka
filozofia dialogu inny spotkanie filozofia spotkania

Na półkach: , , , ,

„Nowa to dom bycia. W domostwie mowy mieszka człowiek, stróżami tego domostwa są myśliciele i poeci.” Takim właśnie stróżem był Tischner.
Na książkę składają się trzy artykuły: „Inny”, „Wydarzenie mowy”, „Epizody sensu”. W komputerze autora mają dopiski Inny1, Inny2, Inny3. Były początkiem książki, która już nigdy nie powstanie.
W pewnym momencie krzyżują się drogi dwóch...

Warto tę książkę przeczytać właśnie teraz. Raz jeszcze widać, jak wybitnym myślicielem i osobowością był Ksiądz Profesor Józef Tischner.
Nie jest to łatwa pozycja. Czytając ją, często zatrzymywałam się nad niektórymi fragmentami, bo warto było raz jeszcze przemyśleć swoje zdanie, swoje niby poglądy.
Bardzo lubię książki, które pomagają mi żyć i choć trochę rozumieć, co się...

Dyskusje

• Z polecenia