Młody świat

Chris Weitz Wydawnictwo: Insignis Cykl: Młody świat (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Young World
Młody świat (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Olga Siara
fantastyka dla młodzieży postapo sf

Książka była okey, czytało się ją przyjemnie, ale no nie było w niej tego czegoś. Nie siedziałam jak na szpilkach czytając ją. Bohaterowie tak sobie stworzeni. Widać że ta książka ma aspirację do ekranizacji, ponieważ wszystko jest na tyle spłycone by zrobić tego film.

9/10 za to, że nie ma kolejnych części, a zakończenie aż prosi o kontynuację

Książka fajna, ciekawie napisana i wciągająca. Autor wiedział jak do niej podejść i do czytelnika w końcu jest również reżyserem znanych filmów. Ostatnio zauważyłam że coraz częściej sięgam do książek które mają w sobie apokalipse, lub jakieś choroby cywilizacyjne ale cóż ja zrobię jak bardzo lubię czytać takie książki. Ta jest napisana typowo dla młodzieży w nie których...

Książka ta to typowa młodzieżówka pos apo, napisana jest w tak wciągający sposób, że trudno się od niej oderwać. Ponadto bez trudu można ją zekranizować. To już zasługa autora obeznanego w temacie.
Ubolewam nad tym, że nie zostały wydane w Polsce pozostałe dwie książki. Czy jest jeszcze nadzieja ?

Książka jest wciągająca, trzyma cały czas w napięciu. Kiedy ją zaczęłam czytać nie myślałam że minie tak wciągnie. Polecam dla każdego kto lubi takie klimaty. Tylko szkoda że nie ma następnych części.

Książka fajna, ciekawie pisana a fabuła - po prostu wciąga i niemożna się oderwać od czytania , fabuła jest ciekawa i inna

"Witaj w Nowym Jorku – mieście rządzonym przez nastolatków. Tajemnicza epidemia zmiotła z powierzchni Ziemi dorosłych i dzieci, oszczędzając jedynie nastolatków. By przetrwać w chylącym się ku upadkowi świecie, młodzi łączą się w plemiona." 🌺 🌺
#MłodyŚwiat jest kolejną typową książkę z rozpadającą się utopią w tle. Z nijakimi bohaterami, którym brak wyraźnego i...

Podobno autor współautorzył scenariusz do Łotra1 z Gwiezdnych wojen - tak pisze na okładce ...
ale bardziej pasuje drugi dopisek - reżyserował którąś część Zmierzchu (tego Zmierzchu) ...
Rzadko mi się zdarza, ale właśnie, po około 200 stronach, nie wytrzymałem i powiedziałem dość.
Postapo i Young Adult (czyli o nastolatkach, dla nastolatków).
Ale bez przesady.
Sposób...

Bardzo orginalny pomysł na książkę, dobrze się czyta akcja też niczego sobie.
Ale dlaczego nikt nie robi dystrybucji kolejnych części? ;( Skończyłem i jestem w kropce!!

Tom otwierający serię młodzieżową z cyklu post-apo. Świat w którym jakaś choroba zabiła wszystkich dorosłych oraz dzieci. Uniwersum pełne odniesień do muzyki, filmów, innych książek i tym podobnych. Jednak te odniesienia stanowią tylko tło dla pokazania zasad uniwersum. Stylem troszeczkę przypomina to co robi Rick Riordan w swoich dziełach, z tym, że tutaj poznajemy akcję z...

Dyskusje

• 2019