Młody świat

Okładka książki Młody świat Chris Weitz
Okładka książki Młody świat
Chris Weitz Wydawnictwo: Insignis Cykl: Młody świat (tom 1) fantasy, science fiction
Młody świat (tom 1)
The Young World
Insignis
2017-09-27
2017-09-27
Olga Siara
fantastyka dla młodzieży postapo sf

Widać że to młodzieżówka napisana przez podstarzałego gościa, który zrobił z bohaterów ułomków z IQ równym 2. Ogromnie się zawiodłam, bo potencjał ogromny, ale wykonanie marne

Liczyłam na coś fajnego dostałam książkę, w której dialogi są żałosne, a bohaterowie zachowują się jakby nie mieli mózgu, szczególnie żeńska część. Rozdziały z punktu widzenia Donny sprawiły, że zastanawiałam się, czy autor kiedykolwiek miał do czynienia z kobietą. Mógł zostać tylko przy rozdziałach Jeffersona, bo jak się nie wie jak coś napisać to lepiej tego nie robić.

Całkiem fajne klimat i humor przypomina mi się wspaniały serial daybreak z netflix szkoda ze miał tylko 1 sezon .

"Dlaczego?
A dlaczego nie?
Te dwa pytania w zasadzie podsumowują naszą obecną sytuację - najpierw wielkie: "DLACZEGO?", a zaraz potem ogromne "A DLACZEGO NIE?"

[4/5]

Jestem zła.
Jestem naprawdę zła, że w Polsce wyszedł tylko pierwszy tom tej trylogii (w 2017 roku). Może ta książka nie jest idealna, ale jest bardzo dobrą młodzieżówką.

Postapokalipsa z samymi nastolatkami? Motyw choroby, która wybiła wszystkich dorosłych oraz dzieci? Skazana na śmierć ludzkość?
Dlaczego nie?
Pełna humoru, ale też wzruszeń i zaskoczeń. Wydarzenia są bardzo wciągające, dzięki czemu książkę szybko się czyta.

Postacie są bardzo charyzmatyczne. Nawet jeśli momentami irytowały, to i tak ciężko ich nie lubić.

To jest naprawdę dobre czytelnicze zakończenie 2022 roku.

"Dlaczego?
A dlaczego nie?

[4/5]

Jestem zła.

Postapokalipsa z samymi...

Szybko się ją czytało. Dosyć wciągająca i bez przerwy coś się w niej działo.

Szybko się ją czytało. Dosyć wciągająca i bez przerwy coś się w niej działo.

Młody świat to książka apokaliptyczna opowiadająca po wirusie bądź chorobie która dotyka dzieci i dorosłych i na świecie zostają tylko i wyłącznie nastolatkowie. Żyją w gangach próbują przetrwać ich świat nie jest za dobry ale jest Nadzieja bo jedna z osób myśli że może ich ocalić ale muszę przetrwać wielką przygodę żeby to sprawdzić.
Książka typowo apokaliptyczna jednak uważam że to jedna z gorszych części. ludzie byli bardzo agresywni nie wiedzieli w ogóle jak się zachowywać i nie do końca zgadzałam się z tym jakby to naprawdę było jednak bohaterowie wykreowani w tym świecie byli dobrzy . Cała idea kręciła się tylko i wyłącznie przy odnalezieniu leku jednak były inne wątki które podkręcały historię. jednak nadal do mnie dało tego co potrzebowałam dlatego dostaję na niską ocenę. To książka bardziej dla młodzieży niż dla dorosłych a mogła być lepiej poprowadzona.

Książka typowo apokaliptyczna jednak...

W przypadku takich pozycji zastanawiam się, dlaczego młode pokolenie jest tak bardzo krzywdzone. Przecież na wattpadzie można znaleźć opowieści z lepszymi dialogami, bohaterami mającymi mózg i charakter. Wiedziałam, że nie sięgam po wybitną lekturę, lecz sądziłam, że ciekawy motyw jakim jest świat nastolatków jakoś się obroni. Myliłam się.

świetna książka:)

świetna książka:)

Niestety bardzo zawiodłam się na tej książce, która w pewnym sensie mnie pokonała. Spodziewałam się w niej ciekawej historii postapokaliptycznej, zbudowanej w interesującym świecie, a dostałam słabo napisaną książkę dla młodzieży, w której bohaterowie zachowują się jak dzieci. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na tym polega tu problem - to dzieci jako jedyne pozostały na świecie. Czy jednak nie dało się dać trochę ducha w całą historię? Sprawić, aby nie czuło się, że decyzje bohaterów donikąd nie prowadzą? Ostatecznie nie skończyłam czytania... Możliwe, że to już nie mój target, albo przeczytałam już zbyt wiele tego rodzaju opowieści. Szkoda.

“Language trips you up. You can’t ever say exactly what you mean, and every time you try try, you actually end up saying something about yourself.”

• Egzemplarze recenzenckie
  • 2017