P.S. I Like You

Feeria Young
2017-01-11
2017-01-11
Jarosław Irzykowski
dla nastolatek dojrzewanie literatura amerykańska powieść dla młodzieży przyjaźń szkolna miłość szkoła
Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka na początku jest trochę nudna, jednak już dalej robi się naprawdę ciekawie, szczególnie pod koniec! Trochę jedynie nie podoba mi się zakończenie, niby wszytko dobrze się kończy ale jednak wolałabym wiedzieć co jeszce stanie się dalej... Ale ogólnie to polecam!!!

Lekka, przyjemna młodzieżówka. Idealna na wakacje

Lekka, przyjemna młodzieżówka. Idealna na wakacje

✨7,5✨

✨7,5✨

Przyjemna młodzieżówka poruszająca tematy rodziny, przyjaźni, miłości i przede wszystkim MUZYKI. Bardzo szybko i lekko się czyta. Polecam 🥰

Na półkach: , , , , , , ,

Słodziasta! Uwielbiam tą autorkę i jej lekkie pióro. Książka jak zawsze zabawna, urocza, poruszająca i lekka. Duża część powieści to listy, notatki czy wiersze, co dodaje jej tylko charakteru. Przewidywalna, ale daje dużo radości i uśmiechu. Idealna na blokadę czytelniczą, czy przerywnik pomiędzy ciężkimi lekturami. Polecam!

Podchodziłam do tej książki bardzo sceptycznie wydawała mi się zwykłym tanim romansidłem rodem z netflixa pisanie listów i te sprawy. Jednak już po 3 rozdziałach wiedziałam, że historia Lily bardzo mi się spodoba. Książka do końca trzymała w niepewności. Były momenty kiedy wściekałam się na bohaterów i takie w których podziwiałam ich odwagę.
Ta pozycja bardzo mi się spodobała i na pewno sięgnę po inne od tej autorki
Instagram: darielka_booklover

Ta pozycja bardzo mi się...

Fajna, lekka młodzieżówka.

Fajna, lekka młodzieżówka.

Lekka, przyjemna lektura.
Fabuła całkiem dobrze napisana chociaż z góry wszystko było do przewidzenia. Było parę luk i niedociągnięć, ale na tyle drobnych, że można było przymknąć na nie oko. Bohaterów całkiem polubiłam, chociaż zachowanie rodziny Lily czasami mnie denerwowało. Do plusów na pewno zaliczę to, że w książce było dużo listów między bohaterami. Obawiałam się na początku, że skończy się tylko na kilku krótkich wiadomościach i zostałam mile zaskoczona. Zakończenie całkiem mi się podobało. Ten mały dramacik na apelu oraz motyw ojca głównego bohatera sprawił, że książka nie była taka cukierkowa i przesłodzona.
Polecam osobom, które szukają lekkiej, niewymagającej historii o przyjaźni, miłości, uprzedzeniach i nieporozumieniu.

Lekka, przyjemna lektura.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajna. lekka młodzieżówka w sam raz na jeden wieczór. Szybko się czyta dzięki lekkiemu stylowi pisania autorki, na pewno sięgnę po inne tytuły Kasie West

📖🐲
No dobrze, ostatecznie 7, ale początkowe około 80 stron jest na marną piątkę, bo jest dość nudnawo. Ale potem już idzie dość gładko, choć oczywiście zaskoczeń w rozwiązaniach fabularnych w zasadzie nie ma żadnych. Natomiast, jak wspominałam w innych recenzjach, dokładnie takiej odskoczni potrzebuję czasem po thrillerach albo zbierając siły na niełatwą czasami literaturę piękną.

Natomiast zgadzam się z którąś z osób niżej, że sytuacja rodzinna u Lily bywa nieco toksyczna. Zwłaszcza Halloween mnie rozwaliło. No przepraszam bardzo, ale starsze rodzeństwo to nie są darmowe niańki, które muszą sobie umawiać z jaśniepaństwem wychodne... Zwłaszcza, że zapewne starszego syna by o to nie poprosili. Tak samo mierzi mnie nie szanowanie cudzej własności. Myślę, że konsekwencje w postaci przejęcia części obowiązków siostry w ramach rekompensaty mogłyby nawet w tej sytuacji wyjść reszcie przychówku na dobre.

Razi mnie też radosna beztroska rodziców w wielodzietnej rodzinie decydujących się na królika, ale niemających pieniędzy na nici. Serio? Dziwi mnie też moim zdaniem toksyczne a nie zabawne rywalizowanie ojca Lily ze swoją żoną w JEJ domenie, czyli produkcji biżuterii. Czy ona robiła to samo z jego meblami? Ciasta dyniowego już się nie czepiam, bo to powiedzmy taki konkurs, aczkolwiek też wydaje mi się, że tatusiek ma jakieś problemy z przerostem ambicji i rozbuchane ego. Na szczęście scen z jego udziałem jest mało, więc w ostatecznym rozrachunku nie zepsuły mi całej lektury.

EDIT: I zapomniałabym o jeszcze jednym aspekcie — miejscami kompletnie położone tłumaczenie. Chodzi mi szczególne o fragment o człowieku-pumie. Na pewno nie człowiek, tylko mężczyzna jak już, bo bohater odwołuje się tu do określenia cougar, czyli starszej kobiety szukającej młodszych kochanków w drapieżny sposób. Ciocia Wikipedia podpowiada, że kuguarzyca albo kocica (vide nazwa Miasto kocic na serial Cougar town) już funkcjonuje w tym kontekście w polskim. Serial jest z 2009, a książka z 2017... No chyba już się załadowało do Googla, co nie?

📖🐲

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to