Nominacja w plebiscycie 2017
Data 1. wydania:
2016-07-26
Jarosław Irzykowski
Feeria Young
dla nastolatek dojrzewanie literatura amerykańska powieść dla młodzieży przyjaźń szkolna miłość szkoła
literatura młodzieżowa
Jarosław Irzykowski
Inne

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce. Święte słowa. Jednak gdy spojrzałam od razu na okładkę, pomyślałam, że będzie super. Nie myliłam się. Tytuł też mnie przyciągnął.
Ale pomijając to, fabuła jest super. Urocza opowieść, o szkole, przyjaźni i oczywiście miłości i tajemnicach.
Polecam wszystkim fanom młodzieżówek, szczególnie tych z wątkiem miłosnym.

Przyjemna historia z humorem oraz nutą tajemnicy. Jest to jedna z moich ulubionych książek Kasie West między innymi ze względu na fabułę. Nie jest to książka z tą samą nudną historią jakich wiele, a pomysłowym biegu wydarzeń. Dużym zaskoczeniem była tez dla mnie tożsamość konwersacyjnego przyjaciela na lekcjach chemii Lily.

Bardzo przyjemna młodzieżówka.
Lily Abbott jest oryginalną nastolatką, gra na gitarze, projektuje ubrania i tworzy teksty piosenek, które zapisuje w swoim tajnym zeszycie. Nie wierzy w siebie i uważa się za dziwadło. Ma tylko jedną przyjaciółkę, jeden obiekt westchnień i jednego wroga o imieniu Cade... Kiedy nauczyciel chemii wymierza jej karę za pisanie piosenek na lekcji...

Książka super.Bardzo wciągająca i lekko się ją czyta.Fajnie że na koniec książki Cade nie obwiniał i nie był zły na Lily za to że Sasha przeczytała całej szkole jej piosenke o nim. I fajnie że na koniec zostali parą.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Typowa młodzieżówka, bez większego "och" i "ach", ale czyta się fajnie i lekko. Pani Autorka w ciekawy sposób ujęła temat pozorów. Ogólnie polecam na odmóżdżenie, ale jakichś wielkich zachwytów bym się nie spodziewała.

Kiedy Lily zaczyna nudzić się na chemii, pisze teksty piosenek lub rysuje szkice ubrań w swoim zeszycie, który zawsze ma przy sobie. Pewnego razu, gdy jej nauczyciel, zdenerwowany faktem, iż jego uczennica nie uważa na lekcji, zakazuje jej zabierania ze sobą notesu, po głowie chodzi jej piosenka pewnego, mało znanego zespołu. Wiedząc, że nie da rady się skupić, zapisuje...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie dla mnie. Ciężko się czyta usilnie pisane młodzieżowe frazy, brak mi tu jakichś odwołań, metafor, wewnętrznych rozważań głównych bohaterów. Jak najbardziej rozumiem, że taki też jest cel autorki - prosta czytanka kierowana przede wszystkim dla młodszych odbiorców, co oczywiście szanuję, ale nie jest to jednak mój styl dlatego myślę, że po kolejne tej autorki nie sięgnę.

jedna z pierwszych "młodzieżówek" jakie przeczytałam, pochłonęłam ją w jeden wieczór, naprawdę przyjemna ^^

Robiłam do tej książki dwa podejścia, ale w końcu przeczytałam ją i zdecydowanie mogą polecić. Choć można od razu domyślić się zakończenia, książka jest przyjemna i wciąga. Idealna na odstresowanie się. Polecam

Jest to jedna z moich ulubionych książek. Przede wszystkim niesamowicie wciągająca i przyjemna :) Bardzo szybko się czyta. Polecam! Warto przeczytać!

Dyskusje

2 235