If the Universe Is Teeming with Aliens ... Where Is Everybody?

Stephen Webb Wydawnictwo: Springer astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
angielski
9783319132365
obcy ewolucja kosmos cywilizacje pozaziemskie życie SETI

Pamiętam kiedy pierwszy raz spotkałem się z pojęciem skali Kardaszewa. Albo Sfery Dysona. Mózgu matrioszki, Mózgu Boltzmanna. I wiele innych. Za każdym razem wyobraźnia wchodziła na najwyższe obroty i byłem zaskoczony, że ludzie nauki, mniej lub bardziej poważnie, rozmyślają o tak mocno wybiegających w stronę fantazji tematach. Marzyło mi się kompendium takiej wiedzy, bo...

• Kosmos
  • 2017

Stephen Webb If the Universe Is Teeming with Aliens ... Where Is Everybody? Zobacz więcej