Hamlet

William Shakespeare Wydawnictwo: Yale University Press utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Data 1. wydania:
angielski
Yale University Press
hamlet shakespeare william
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
angielski
hamlet shakespeare william

Akcja utworu rozgrywa się w Danii – w zamku Elsynor. Niedawno popełniono straszliwą zbrodnię. Klaudiusz zabił swojego brata – króla i ożenił się z królową. Zjawa Starego Hamleta oświadcza synowi, że musi dokonać zemsty. Hamletowi na drodze staną różne przeszkody, a królobójca nie próżnuje i już knuje kolejne intrygi. Czy Hamlet zacznie działać czy będzie biernie...

Klasa sama w sobie, jednakże spodziewałem się kunsztowniejszej formy, niespełnione oczekiwanie.

Fascynujący, inteligenty i niestereotypowy Hamlet rozbrajający każdym tekstem. Wspaniały bohater.

Mniej mi się podobał niż "Makbet". Był nudniejszy, choć zakończenie zaskakujące.

Klasyk do odhaczenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Średniowieczny zamek, dworskie intrygi, książę w żałobie i mroczny sekret z przeszłości. Fabuła coraz bardziej się rozkręca, rozlewa się coraz więcej i więcej krwi, a Hamlet coraz bardziej nie wie co robić. I w końcu nikt już nie wie kto jest szalony a kto udaje, kto kłamie a kto mówi prawdę, kto zasłużył a kto nie zasłużył sobie na śmierć.

Po prostu klasyka. Warto przeczytać, choćby dlatego, że Hamlet ciągle jest obecny w popkulturze. Wielu twórców nadal się nim inspiruje, a duński książę żyje w kulturze swoim własnym życiem.

Bardzo interesująca intryga, styl współczesnemu czytelnikowi spodoba się tylko, jeśli jest koneserem, ale Hamleta nie wypada nie znać.
Postaci żeńskie zepchnięte na margines, ale niech już będzie. Ta Ofelia taka niemrawa, królowa też inteligencją nie grzeszyła.
Bardzo podobny jest Hamlet do Makbeta, wolę tę drugą sztukę.
Bardzo szybko się czyta, więc żeby poznać klasykę i...

100 książek, które trzeba przeczytać przed śmiercią.
nr.17, 2019
👍Arcydzieło👍

warta przeczytania. Po przeczytaniu polecam zbadać głównego bohatera

17 465
  • Lektury szkolne
  • 100 książek BBC
  • Dramat

William Shakespeare Hamlet

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Przemysław Pilarski, Łukasz Pawłowski
9,0
Polska jest mi... Przemysław Pilarski...