Na niby i naprawdę

Wydawnictwo Łódzkie
wojna; 1939; kampania wrześniowa
literatura młodzieżowa
wojna; 1939; kampania wrześniowa

Wojna a dzieci. Temat opisywany wielokrotnie a jednak za każdym razem z trochę inaczej rozłożonymi akcentami. Dzieci spędzające wakacje 1939 roku we dworku i nagle agresja, wojna. Straszne słowo. Warto o tym poczytać.

Dwór w Orzeszkowie był starym rozłożystym domiskiem z mnóstwem zakamarków. Otaczała go bujna zieleń ogrodu z aleją grabów, królestwem lip i ukwieconymi trawnikami. Na tyłach ogrodu w cieniu leszczyn znajdowała się porośnięta mchem lodownia. Za nią w blasku słońca kwitł sad owocowo-warzywny. Dalej ciągnęło się szczere pole, gdzie łany zboża sięgały aż pod las. Wakacje w...

smutno mi ...

rewelacyjna powieść, która ukazuje nam zbliżające się piekło wojenne oczami dzieci.

• Dziecięce, młodzieżowe
  • Z dzieciństwa
  • Chcę w prezencie
  • Powieść
  • Pożyczone / Polecone :P
  • Książki nowe

Dodaj cytat z książki Na niby i naprawdę