Dla duszy gram

Andrzej Poniedzielski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka poezja
2016-10-20
2016-10-20
Prószyński i S-ka
humor ironia kabaret literatura polska piosenka poezja poezja współczesna refleksja wiersz współczesna poezja polska zbiór wierszy

To jest ta estetyka, intelekt i poczucie humoru - zachwyt. Trzymam na wyciągnięcie ręki przy łóżku.

Bardzo dobra książka polecam

Wystarczy powiedzieć: Andrzej Poniedzielski i wszystko jasne. Człowiek fenomen, który śmieszy nie tylko tym, co mówi, ale tym, jaki spokój przy tym zachowuje. A w tym zbiorze wierszy i tekstów piosenek nie tylko bawi, ale też często skłania do refleksji. I wszystko w wielkim stylu.

Lubię Poniedzielskiego. Jak zwykle nie zawodzi lekkością frazy. Przemycona refleksja, lekka opowiastka, piosenka, życie... Skłania do zadumy w najlepszym stylu. Tomik godny polecenia.

Klasa sama w sobie, jak zresztą cała twórczość Andrzeja Poniedzielskiego. Jest refleksyjnie, przekornie, z zadumą, jak również z optymizmem, który nieco nieśmiale przewija się przez niektóre wiersze. Czego chcieć więcej? Polecam! Z pewnością będę jeszcze wracał do tego zbioru.

Tu nie ma co pisać, to trzeba poczuć. Ależ wrażliwość, ależ czucie słowa, ależ cudeńko... Leci do ulubionych, będę powracał wielokrotnie. Bardzo, bardzo polecam.

"Komercjo!

Podglądam
I pożądam
Dzieli nas
Jedynie gust".

Andrzej Poniedzielski - w pigułce :)

Chyba najsmutniejszy człowiek kabaretu... Ale tak naprawdę nie jest wcale smutny, tylko refleksyjny. Niby usypia monotonnym głosem, a przecież z tej monotonii wyłuskujemy prawdziwe race humoru.
Dla mnie jednak pan Andrzej to przede wszystkim twórca i czasami wykonawca wspaniałych piosenek. Poeta. Wydał już kilka zbiorów z piosenkami, ten jest jednak zdecydowanie...

Fantastyczną niespodziankę zrobiło miłośnikom Andrzeja Poniedzielskiego Wydawnictwo Prószyński i S-ka. Prawdziwie jesienną, tak jak jesienna jest natura twórczości tego poety. Poety – bo choć Andrzej Poniedzielski znany jest wielu osobom przede wszystkim z tekstów piosenek, to dla mnie należy on do tego nielicznego grona POETÓW, a nie tylko autorów tekstów. Antologia...

Dyskusje

• E-book