Dla duszy gram

poezja
Prószyński i S-ka
2016-10-20
2016-10-20
humor ironia kabaret literatura polska piosenka poezja poezja współczesna refleksja wiersz współczesna poezja polska zbiór wierszy

Okładka książki Jak trwoga to do bloga 2008-2009 Andrzej Poniedzielski, Magda Umer
Ocena 7,5
Jak trwoga to ... Andrzej Poniedziels...
Okładka książki Sztuka życia 2(2)/2011 Tadeusz Bartoś, Urszula Dudziak, Monika Jaruzelska, Błażej Peszek, Jan Peszek, Andrzej Poniedzielski, Redakcja tygodnika Polityka
Ocena 0,0
Sztuka życia 2... Tadeusz Bartoś, Urs...

Ja wiem, że pewnie mnie zlinczują, ale jak uwielbiam Poniedzielskiego i jego zabawę słowem, to chyba w Poezji szukam większej głębi.

Rozczarowanie, nie zawsze forma pisana i śpiewana/na żywo oddziałuje na nas tak samo. Cenię Poniedzielskiego, chociaż kabaretów nie lubię, ale to elokwentny człowiek, jego osobowość sceniczna jest porywająca, że tak powiem. Niemniej jednak, to się czytało bardzo słabo. Poezja to jednak nie to samo co piosenka, piosenka wypada blado, przaśnie, prymitywnie wręcz w zestawieniu...

To jest ta estetyka, intelekt i poczucie humoru - zachwyt. Trzymam na wyciągnięcie ręki przy łóżku.

Bardzo dobra książka polecam

Wystarczy powiedzieć: Andrzej Poniedzielski i wszystko jasne. Człowiek fenomen, który śmieszy nie tylko tym, co mówi, ale tym, jaki spokój przy tym zachowuje. A w tym zbiorze wierszy i tekstów piosenek nie tylko bawi, ale też często skłania do refleksji. I wszystko w wielkim stylu.

Lubię Poniedzielskiego. Jak zwykle nie zawodzi lekkością frazy. Przemycona refleksja, lekka opowiastka, piosenka, życie... Skłania do zadumy w najlepszym stylu. Tomik godny polecenia.

Klasa sama w sobie, jak zresztą cała twórczość Andrzeja Poniedzielskiego. Jest refleksyjnie, przekornie, z zadumą, jak również z optymizmem, który nieco nieśmiale przewija się przez niektóre wiersze. Czego chcieć więcej? Polecam! Z pewnością będę jeszcze wracał do tego zbioru.

Tu nie ma co pisać, to trzeba poczuć. Ależ wrażliwość, ależ czucie słowa, ależ cudeńko... Leci do ulubionych, będę powracał wielokrotnie. Bardzo, bardzo polecam.

"Komercjo!

Podglądam
I pożądam
Dzieli nas
Jedynie gust".

Andrzej Poniedzielski - w pigułce :)

Chyba najsmutniejszy człowiek kabaretu... Ale tak naprawdę nie jest wcale smutny, tylko refleksyjny. Niby usypia monotonnym głosem, a przecież z tej monotonii wyłuskujemy prawdziwe race humoru.
Dla mnie jednak pan Andrzej to przede wszystkim twórca i czasami wykonawca wspaniałych piosenek. Poeta. Wydał już kilka zbiorów z piosenkami, ten jest jednak zdecydowanie...

• E-book
  • Poezja