Kryptonim „Kawki”

kryminał, sensacja, thriller
2016-10-14
Witold Nowakowski, Jacek Manicki
Witold Nowakowski Jacek Manicki ruch oporu II wojna światowa

Można liczyć na Kena Folleta. Jak zwykle wciągająca historia i coraz bardzie wartka akcja. Ostatnie rozdziały nie pozwalają odpuścić. Zanim zabrałem się do książki, to jakoś mnie do niej nie ciągnęło, w końcu jak zacząłem to "wtopiłem" na dobre. Zauważyłem, że nie warto mieć zbytnich oczekiwań i lepiej dać się miło zaskoczyć.

Polecam

Ken Follett w wojennej doskonałej formie. Z każdą stroną akcja przyspiesza i chociaż książka nie dorównuje najlepszym dokonaniom autora ze słynnych trylogii, to warto po nią sięgnąć.

Kawał bardzo dobrego, sensacyjnego czytadła. Wartka, frapująca akcja. Bez nudnych momentów. Polecam. Gdyby ekipa od serii o Jasonie Bournie zechciała się pochylić nad ekranizacją tej powieści, powstałoby solidne kino. Oglądałbym.

Bardzo przyzwoita sensacja, świetne czytadło z rodzaju tych, co nie można się od nich oderwać.
Akcja sabotażowa Brytyjczyków na terenie okupowanej Francji w przededniu desantu aliantów w Normandii. Fabularyzowane informacje na temat działania francuskiej Resistance, troszeczkę na temat szkolenia agentów brytyjskiego wywiadu w 1944 - ale wszystko leciutko tylko zarysowane,...

Niezła

Patrząc na opinie i oceny innych czytelników w momencie wzięcia do ręki „Kryptonimu >>Kawki<<” spodziewałam się jednej z najlepszych powieści Folletta, co najmniej na poziomie „Igły” czy „Klucza do Rebeki”, a może nawet lepszej. Tym większe było moje rozczarowanie w trakcie lektury. Jakoś nie podzielam zachwytu innych „kryptonimem…” powieść mnie raczej nudziła, bo nie...

Świetna szpiegowsko-wojenna historia . Miejscami troszkę naiwna i przewidywalna, ale czyta się ją świetnie.Akcja jest wartka, zwroty akcji trzymają czytelnika w napięciu. Przyjemna lektura.

kolejna pozycja K.Folleta ze czytalem z zaciekawieniem. Polecam. Warto !!!

Bardzo sztuczna fabuła.

• Ken Follett
  • Chcę w prezencie
  • 2012
  • Ken Follet
  • II wojna światowa

Dodaj cytat z książki Kryptonim „Kawki”