Korporacja strachu

kryminał, sensacja, thriller
2011-01-01
Robert Waliś
państwo strachu

Miałem tę książkę w postaci audiobooka, przerywałem ją chyba z 5 razy wkurzając się na chaos fabuły, zła interpretację lektora albo po prostu słuchając i zastanawiając się "ale o co znowu chodzi?" Zbliżam się do połowy, ale chyba więcej nie będzie, nie dam rady.

Mam bardzo mieszane uczucia. Treść jest świetna. Autor spełnia tutaj rolę nawet nie tyle adwokata diabła, co raczej przeciwnie - oskarżyciela anioła. Burzy, w moim przypadku skutecznie, nasz uporządkowany świat pojęć i zwraca uwagę na to, co powinno być oczywiste: podstawą są fakty, a nie pobożne życzenia. Jak Morfeusz z "Matrixa" - może nam pokazać prawdę i nic poza tym. ...

ciężka ,ciągła mi się ,kilka razy odstawiana..może i jest akcja ale sporadycznie,intryga owszem ale nie powala..

ksiazka jest sensacyjna, ale porusza sie wokol tematu globalnego ocieplenia. Autor przedstawia mnostwo argumentow "obalajacych" teze o wplywie czlowieka na to zjawisko.
Moze i warto przeczytac, ale na pewno nalezy sie krytycznie odniesc do tych argumentow, gdyz mimo ze zachowuja pozory racjonalnosci to niestety sa bledne. Globalne ocieplenie jest faktem, a wplyw czlowieka...

Jeśli ktoś tak jak ja uwielbia katastroficzne filmy i książki, to polecam. Po przeczytaniu warto wejść w link podany na końcu Dodatku II.

Książka zwraca uwagę na problem manipulacji opinią publiczną - szczególnie jeśli chodzi o ochronę tzw. dóbr wyższych czyli np. ochronę środowiska. Autor konkretnie odnosi się do nieomal niepodważalnego w mediach istnienia zjawiska globalnego ocieplenia. Mechanizm jest dosyć prosty - nie wypada podważać w mediach opinii osób, które chronią środowisko, gdyż przecież dbają one...

Naprawdę niezły thriller. Autor wskazuje na ciekawe aspekty zmian klimatycznych oraz wpływ mediów na nasze życie. Polecam i zachęcam do przeczytania.

Przeczytałem tę książkę i oto kilka moich spostrzeżeń : Historia oparta na kanwie historyjki sensacyjnej - jeżeli ktoś szuka sensacji to się lekko zawiedzie . Romans prawie żaden . Zatem dlaczego tak wysoko oceniam tę pozycję ? Sądzę , że najważniejsze są dyskusje na temat ekologii i naszego stosunku do tych tematów . Wpojono nam , że co jest proekologiczne , to bezrozumnie...

Książka tak bardzo źle napisana, że nie dociągnąłem jej do końca, proszę zatem wybaczyć, że nie będzie recenzji.
Pozostaje jedynie moja całkiem subiektywna opinia w postaci jednej gwiazdki. Wyłącznie za sam wysiłek napisania i wydrukowania książki.
Nie dyskutuję tu ani o treści, ani o wartościach, jest to dla mnie zła książka, jako taka. Zanudziła mnie na śmierć.

Polecam książkę ja słuchałam audiobooka . Po wysłuchaniu zmieniłam zadanie , NIE MA GLOBALNEGO OCIEPLENIA !!!

Dyskusje

• Michael Crichton
  • Chcę w prezencie
  • 2013
  • Audiobooki
  • 2012

Dodaj cytat z książki Korporacja strachu