Wróżba z kart Tarota

Okładka książki Wróżba z kart Tarota Aleksandra Jaśniak
Okładka książki Wróżba z kart Tarota
Aleksandra Jaśniak Wydawnictwo: Tarot World Publishing ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Tarot World Publishing
2012-06-01
2012-06-01
Jaśniak Tarot Małe Arkana Wielkie Arkana Karty Okultyzm Wróżenie Wróżbiarstwo Poradnik Interpretacja kart Analiza kart Wróżenie

Na wstępie warto wspomnieć, iż w przypadku książek o Tarocie, nasz rodzimy rynek nie może poszczycić się zalewem sensowniejszych pozycji. Zazwyczaj możemy znaleźć bardzo ubogie(proste) lektury, opisujące same mniejsze (czy większe) arkana, lub w sposób ogólny traktujące o samej talii wróżbiarskich kart. Z tego względu, ciężko natrafić na "dobrą książkę" a co dopiero o takowej wspominać.

Nawet rzekomy "Maciej" zwany "naczelnym wróżbitą polszy", nie był w stanie precyzyjnie i obszernie opisać "narzędzia" w niedawno napisanej przez siebie (lub ghostwritera?) książce.

Jak wiadomo, każdy czytelnik dbający o jakość a nie ilość (czyt. poszukujący wiedzy, zamiast lania wody),przed odpowiednią praktyką-na pewno chce znaleźć dla siebie taki tytuł, który w sposób sensowny przedstawi podstawy wróżenia, analizy i interpretacji kart, wraz z ich głównym znaczeniem. Tutaj z pomocą przychodzi nam Pani Jaśniak. Autorka, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, pozwoliła sobie na wydanie dwóch talii kart Tarota, wraz z poradnikiem, który przyda się nie tylko osobom początkującym, lecz również bardziej zaawansowanym adeptom wróżenia z Tarota.

Książka oprócz wprowadzenia, zawiera podział na mniejsze i większe Arkana. Każda karta przedstawiona jest w formie czarno-białej grafiki, posiada prosty opis, wzbogacony o zróżnicowane pozycje (prostą i odwróconą),zestawienia (z innymi kartami) oraz towarzyszące im znaczenia (zależne od położenia lub pytania).

Poza wyjaśnieniem podstawowych informacji, książka skupia się również na wprowadzeniu w system wróżenia (pod postacią przykładowych rozkładów kart),co na pewno stanie się zachętą do nauki pracy z kartami, dla każdego początkującego. Bardziej doświadczone osoby, mogą potraktować lekturę "Wróżby z kart Tarota", jako odświeżenie posiadanej wiedzy lub inny punkt widzenia godny porównania z własnym-wszak każdy inaczej posługuje się Tarotem, karty są narzędziem, stąd też ważny jest rozwój osobisty, celem lepszej współpracy z tematem przewodnim lektury Pani Jaśniak.

Na pewno mogę od siebie dodać, że nie uraczymy w tej książce przysłowiowego "lania wody", nie zetkniemy się z generalizowaniem, znużenie również obce każdemu będzie. Warto więc zaopatrzyć się we wspomnianą pozycję-choćby w ramach zapoznania się z czymś nowym dla nas.

Osobom, bardziej zainteresowanym wróżeniem, mogę zasugerować zakup owej pozycji wraz z czarno-białą talią Tarota A.Jaśniak, gdyż taki komplet będzie dobrym wprowadzeniem dla wróżącej/wróżącego, szczególnie, że wspomniana talia jest bezpośrednio powiązana z tytułową książką.

Reasumując: Nie potrzebny nam Macieje, Akasze, Marzanny i inni wróżbici znani z teleodbiorników, kiedy zamiast ich tanich książeczek, możemy sięgnąć po lekturę kogoś, kto może jest mniej znany, choć potrafi konkretnie coś przekazać (i w porządny sposób). Nie zawsze znane i popularne, jest lepsze - co Pani Jaśniak swoją książką już udowodniła.

Okropna książka. nic nie tłumaczy. suchy skrypt ze znaczeniami.

Okropna książka. nic nie tłumaczy. suchy skrypt ze znaczeniami.

• Poradniki....
  • Tarot