Okładka książki Zasady strategii. Bill Gates, Andy Grove i Steve Jobs. Pięć ponadczasowych lekcji Michael A. Cusumano, David B. Yoffie
Michael A. CusumanoDavid B. Yoffie Wydawnictwo: Rebis biznes, finanse
biznes, finanse
Strategy Rules. Five Timeless Lessons from Bill Gates, Andy Grove and Steve Jobs.
Rebis
2016-05-04
2016-05-04
Bożena Jóźwiak
Bill Gates Andy Grove Steve Jobs Microsoft Intel Apple Dolina Krzemowa strategia zarządzanie przywództwo

Okładka książki Strategia judo. Jak obrócić silne strony konkurentów na swoją korzyść Mary Kwak, David B. Yoffie
Strategia judo... Mary Kwak, David B....

Jestem kierownikiem średniego szczebla w firmie produkcyjnej z kapitałem zagranicznym. Książkę traktowałem jako naukę i podręcznik ponieważ sam tworzę strategię dla swojego działu.
Książkę polecam osobom, które mają styczność z zagadnieniami strategii na codzień. Daje obraz jak robili to Gates, Grove i Jobs kiedy sterowali swoimi firmami. Jak to ich strategie wiążą się z ich silnymi i słabymi cechami, skąd czerpali informacje, jak reagowali na zdarzenia z otoczenia, czym zajmowali się najwięcej w swoich firmach, a co delegowali. Na koniec kilka współczesnych sławnych nazwisk scharakteryzowanych w skrócie: Larry Page, Jeff Bezos. Jest też podpowiedź jak znaleźć następcę na fotel prezesa.
Polecam osobom, które chcą poznać jak strategię tworzyli liderzy największych firm technologicznych.

"Zasady strategii" to przyjemna do czytania książka, z której możemy dowiedzieć się przed wszystkim jak rozwijała się branża komputerowa (technologiczna). Co do samych autorów, myślę, że wiele dogłębniejszych informacji możemy znaleźć na własną rękę w Internecie lub z innych źródeł. Niemniej jednak przyjemnie się ją czyta, najważniejsze strategie i sposoby działania trzech prezesów przedstawione w jasnej i czytelnej formie zbioru zasad i wskazówek, z pewnością można z niej wyciągnąć kilka inspirujących lekcji.

W kółko to samo i nudno.

W kółko to samo i nudno.

Spodziewałam się czegoś innego, nie wiem czego dokładnie. Książka to zlepek analizy trzech postaci i ich największych osiągnieć pracy w korporacjach, które tworzyli. Parę ciekawych informacji, parę ważnych stron. Materiału trochę za mało na książkę, przez co czytana przeze mnie trochę po łepkach. Nie odradzam, ale w sumie też nie polecam książki. Jak ktoś ma ochotę to niech czyta, jeśli nie ma ochoty, to niech tego nie robi.

Ciekawa, fajnie napisana, szybko przyjemnie sie czyta. Polecam

Ciekawa, fajnie napisana, szybko przyjemnie sie czyta. Polecam

• Biznes
  • Biznes
  • Samodoskonalenie
  • Niedoczytane

David B. Yoffie Zasady strategii. Bill Gates, Andy Grove i Steve Jobs. Pięć ponadczasowych lekcji Zobacz więcej