Seminaria z cytofizjologii dla studentów medycyny, weterynarii i biologii

Okładka książki Seminaria z cytofizjologii dla studentów medycyny, weterynarii i biologii Jerzy Kawiak, Maciej Zabel
Jerzy KawiakMaciej Zabel Wydawnictwo: Edra Urban & Partner zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Edra Urban & Partner
2014-01-01
2014-01-01

Cytofizjologia - dla jednych to zmora II roku kierunku lekarskiego, a inni lubią ją bardziej niż np. biochemię, choć osobiście uważam, że oba te przedmioty można z sobą powiązać.

Na szczęście należę do grona tych osób, które na myśl o zajęciach z cytofizjologii nie dostawały skrętu kiszek, a przed wejściówką nie wodziły oczyma po sklepieniu sali szukając odpowiedzi, które przecież trzeba było wpisać na otrzymanym arkusiku papieru. Taka mała rzecz, ale o jakim znaczeniu - przed egzaminem to być albo nie być.

Coż mogę powiedzieć na temat tego podręcznika? Jest skonstruowany poprawnie - z podziałem na rozdziały (ale zaskoczenie, prawda?); napisany przystępnym językiem. Brakuje jednak podsumowania, które powinno znaleźć się po każdym dziale (ewentualnie na końcu książki w postaci suplementu),i które wspomagałoby powtórkę materiału. W zamian autorzy zaproponowali... hasła (zgoła bardzo podstawowe) i ich definicje - zamieszczone przed właściwym materiałem. To stanowczo za mało.

Podręcznika nie sposób porównać do innych tego typu publikacji w języku polskim, ponieważ... po prostu ich nie ma. Jeśli pojawia się coś aktualnie w księgarniach medycznych nawiązujących do cytofizjologii, to jest to przy okazji omawiania innych, pokrewnych dziedzin. Taka smutna rzeczywistość.

• Dotyczące medycyny
  • Na studiach
  • Podręczniki medyczne
  • Posiadam (papier)
  • Medyczne
  • Zwierzaki

Dodaj cytat z książki Seminaria z cytofizjologii dla studentów medycyny, weterynarii i biologii