Niezwykła Polska. Magiczna podróż przez miasta, jeziora, góry, zabytki...

Okładka książki Niezwykła Polska. Magiczna podróż przez miasta, jeziora, góry, zabytki... praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Sine Qua Non rozrywka
rozrywka
Sine Qua Non
2016-07-17
2016-07-17
kolorowanka polska

W tej książce do kolorowania znajduje się aż 80 ilustracji pokazujących najpiękniejsze, choć nie zawsze dobrze znane zakątki naszego kraju. Możemy pokolorować między innymi latarnię morską w Niechorzu, krzywy las w Gryfinie czy poznański ratusz. Wszystkie ilustracje utrzymane są w podobnym stylu, jak te z pierwszej kolorowanki pokazującej najpiękniejsze miejsca na świecie.

Niezwykła Polska to kolorowanka dwujęzyczna. Opisy i wstęp zostały przygotowane w języku polskim i angielskim.

Ta kolorowanka to nie tylko doskonała zabawa na pochmurne dni. Jest to też dobry przewodnik na wakacje, kiedy nie wiemy gdzie pojechać, czy w naszej okolicy jest coś wartego zobaczenia. Dzięki niej przekonamy się ile jeszcze jest do odkrycia w naszym kraju. Zanim zaczniemy zagraniczne wojaże sprawdźmy, co kryje się tuż za rogiem.

Kolorowanie to zabawa dla dzieci ... pewnie, znalazłoby się sporo osób, które właśnie tak, skomentowałyby kolorowankę w rękach dorosłej osoby. Jednak, dlaczego niby ta przyjemność miała by być zarezerwowana tylko dla dzieci? Przecież wielu dorosłych w dzieciństwie lubiło spędzać czas z kredką w ręku. Z braku czasu, czy też książek do kolorowania o odpowiednim stopniu trudności, porzucili oni tę przyjemność, teraz natomiast mogą na nowo rozpocząć przygodę z kolorowaniem.

Nastała moda na kolorowanki dla dorosłych i bardzo dobrze. Lepiej spędzić wieczór z kredkami w dłoni, niż siedząc na kanapie i bezsensownie przełączając pilotem kanał za kanałem. Kolorowanie to świetna zabawa, która uspokaja, relaksuje i ćwiczy nasze dłonie oraz wyobraźnię. Jest dobrą alternatywą dla czytania książek i łączenia kropek. Kolorowanka "Niezwykła Polska" wzbogaci również naszą wiedzę o Polsce oraz rozbudzi ochotę, na spakowanie walizki i wyruszenie w drogę ;)

Kolorowanka "Niezwykła Polska" zawiera 80 obrazków przedstawiających znane miejsca i atrakcje turystyczne, charakterystyczne dla danego regionu stroje, zwierzęta, ptaki, pomniki przyrody. Wśród nich zobaczymy sopockie molo, Świątynię Wang, ale i zabytkowy dystrybutor CPN z Janowa Podlaskiego. W książce czekają na nas obrazy przedstawiające ruchome wydmy, winnice, żubry z Puszczy Białowieskiej, a także Morskie Oko. Wiele pięknych miejsc.

Na końcu kolorowanki "Niezwykła Polska" znajduje się spis obrazków wraz z ich opisem oraz przykłady kolorowania. Książka ta jest wydaniem dwujęzycznym, polsko-angielskim.

Kolorowankę "Niezwykła Polska" polecam zarówno nastolatkom jak i poważniejszym osobom. Wyjątkowa może się ona wydać osobom mieszkającym poza krajem, bo dzięki niej będą mogli powspominać i swą tęsknotę przenieść na papier. W sezonie poza urlopowym polecam jej kolorowanie i jednoczesne planowanie kolejnych wyjazdów w piękne miejsca naszej ojczyzny.

Zdjęcia książki możecie zobaczyć na moim blogu, zapraszam

,,Niezwykła Polska” to wyjątkowa publikacja Wydawnictwa SQN, oferująca mnóstwo pięknych, unikatowych miejsc do pokolorowania. Osiemdziesiąt stron ze starannie wykonanymi ilustracjami nie tylko zapewni rozrywkę na długie godziny i pomoże się odprężyć, lecz również przypomni o niezwykłych zabytkach, zachwycających krajobrazach i widokach, które każdy Polak powinien kojarzyć.

Książka została wykonana solidnie i z pasją. Znajdziemy tu tatrzański Giewont, panoramę Starego Miasta w Toruniu, Miasto Tkaczy w Zgierzu, Halę Stulecia we Wrocławiu i wiele innych. Obejrzymy obraz jasnogórskiej Matki Boskiej, ogromną figurę Jezusa Chrystusa w Świebodzinie, Jezioro Jeziorak na Mazurach; nie zabraknie również charakterystycznych polskich zwierząt, na przykład żubra czy orła bielika.

Z tyłu znajdują się kolorowe miniaturki i krótkie informacje na temat poszczególnych obiektów, napisane po polsku i po angielsku. Papier nie przebija, kontury się nie rozmazują – można wypełniać kartkę zarówno kredkami, jak i farbami. Kolorowanka ma solidną oprawę i duży format (230 x 270 mm).

Często zachwycamy się tym, co zobaczymy podczas zagranicznych wakacji, nie doceniając scenerii, jaka codziennie roztacza się wokół nas. Warto zakupić tę publikację i poświęcić kilka chwil na aktywną zabawę związaną z kolorowaniem.

literanna.pl

Kolorowanki dla dorosłych opętały cały świat jak szalone. Ja od dawna przymierzałem się do zakupu jednej z nich i nareszcie mam już swoją!

"Niezwykła Polska" jest o wiele inną kolorowanką niż wszystkie pozostałe. Co ją wyróżnia? A to, że dzięki niej możemy dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawych rzeczy o naszym pięknym kraju jakim jest Polska. Wszystkie obrazki są cudowne (na dole macie zdjęcie jednego z nich - dodaje tylko jedno na zachętę, żebyście się sami przekonali, że ta kolorowanka jest świetna!),do tego jeżeli ktoś nie jest Polakiem i nie rozumie naszego języka, nie będzie mieć problemu z odczytaniem gdzie leży ten zabytek itd., ponieważ jego nazwa jest napisana również w języku angielskim! Naprawdę ogromny plus dla wydawnictwa!

Tyle słyszałem dobrego o tych kolorowankach, że potrafią odstresować itd., ale nie wierzyłem w to. Przekonałem się "na własnej skórze" i stwierdzam, że te kolorowanki są świetnym "lekarstwem" na stres. Serdecznie polecam każdej osobie, która bardzo często się stresuje, osobom, które uwielbiają kolorować i tak naprawdę każdemu!

Ta kolorowanka jest świetna! Bawi i uczy jednocześnie. Jest kolorowanką dwujęzyczną, więc można podszkolić sobie język angielski. Jednocześnie możemy poznać najpiękniejsze Polskie miejsca nie ruszając się z domu. Obrazki są przepiękne i z chęcią koloruje się każdy z nich. Najbardziej jednak urzekły mnie krótkie opisy (polskie i angielskie) o każdym z poszczególnych obiektów do pokolorowania. Znajdują się one na końcu kolorowani. Jest to coś wspaniałego, ponieważ wiemy co kolorujemy! Niestety jest jeden minus. Kolorowanka jest dwustronna i kredka/mazak/długopis mogą przebić obrazek zawarty z drugiej strony. Mimo wszystko kartki są dość solidne i do tej pory mi nie przebiły przez żaden obrazek. Podsumowując, kolorowanka jest bardzo fajna. Duża i praktyczna. Idealnie nada się dla dziecka i dorosłego. Mój brat także się nią zainteresował i pomagał mi w kolorowaniu.

Mówi się, że kolorowanka powinna odstresowywać. Jak dla mnie była raczej sposobem na nudę, gdy reklamy przecinały film w najmniej odpowiednich momentach.

Kolorowanka

książeczka, w której małe dzieci wypełniają kontury kredkami lub farbami

W definicji powinni uwzględnić dorosłych ze zbyt dużą ilością wolnego czasu (tylko w teorii),zamiłowaniem do kredek świecowych i niechęcią do bardziej zaawansowanych zajęć. Czyli mnie. Zamiast malować poddasze na kolor "kwitnąca magnolia" wykradłam dla siebie kilka minut czasu wolnego i zabawiłam się w szkraba.
Można powiedzieć, że ponownie odkryłam przyjemność, jaką sprawia tak prosta czynność.
Niby takie nic, a jednak wymaga skupienia, pełnej uwagi i zaangażowania.
Ręka nie może zadrżeć.
Powieka nie mruga, jakby w strachu, że linia przesunie się choćby o minimetr.
Płuca nie pracują, ponieważ z zacięciem wypełniamy ostatnie kontury.

Kolorowanka to nie tylko sposób, by zapomnieć o bożym świecie, to również świadomy wybór, by poćwiczyć koncentrację, precyzję i oddać stery wyobraźni.

Na dodatek "Niezwykła Polska..." jest dwujęzyczna, więc przy okazji ćwiczymy swoje umiejętności. Może ktoś przypadkowo odkryje w sobie poliglotę?

Kilka kredek, troszkę wolnego czasu, gigantyczna wyobraźnia, zaangażowanie, książka pełna cudownych budowli, krajobrazów, postaci oraz zwierząt - to banalnie prosty przepis na dobrze spędzony czas. Produktywnie, można powiedzieć.

Opcja nie tylko dla starszych, ale również dla tych młodszych. Jeden ze sposobów, by spędzić czas rodzinnie - z siostrą, mamą, kuzynką, ojczulkiem.

Kolorowanka to nie tylko kartki zapełnione konturami, które nasze wprawne ręce mają wypełnić. To także książka, która łączy, pobudza umysł i ciało do działania oraz zmniejsza napięcie. tu nie chodzi o ty, by wszystko było wykonane perfekcyjnie (choć każdy, by tego pragnął). Raczej o odnalezienie złotego środka i chwili spokoju poprzez zanurzenie się w świat kolorów.

Kolorowanka

książeczka, w której małe dzieci wypełniają kontury kredkami lub farbami

Tytuł: "Niezwykła Polska. Magiczna podróż przez miasta, jeziora, góry, zabytki...".
Autor: Wydanie zbiorowe
Liczba stron: 96
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data premiery: 07-2016

To, że jako dziecko uwielbiałam malować i rysować nie jest tajemnicą. Dzisiaj możemy połączyć dwie pasje - (a nawet kilka naraz) kolorowanie (kto powiedział, że dorośli nie mogą kolorować?☺),książkomanię, podróże, historię... Co tylko chcemy.

Wydawnictwo SQN zaprasza nas w piękną podróż po Polsce, dzięki bardzo fajnie wydanej kolorowance. Podoba mi się w niej, że jest utrzymana w dwóch językach: polskim i angielskim, oraz że posiada duży format (230 x 270 mm). Na każdej stronie znajdziemy ładną grafikę, która przedstawia polskie miasta ( np. Wrocław, Gdańsk),góry, zabytki, i te bardziej znane (opolski amfiteatr, sopockie molo),albo mniej (bar Siekierezada, Bałtów).
Jedyny minus jest taki, że musimy wybierać w wypadku chęci wyrwania danego obrazka, bo każdy z nich jest na tej samej stronie (kolory mazaków mogą przebijać). Plus także za to, że na końcu książki znajdziemy krótkie, przydatne opisy wszystkich miejsc i zabytków oraz wzór jak je malować.

Sądzę, że nawet obcokrajowiec będzie zachwycony taką formą rozrywki, a ja już się w nią wciągnęłam. To doskonała forma nie tylko odstresowania się, ale także pobudzenia wyobraźni. Sądzę, że "konserwatywne" kolorowanki, utrzymane w formie kwiatków, czy kotów będą miały poważną konkurencję :-)
Opinia opublikowana również na moim blogu: http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2016/07/niezwyka-polska-kolorowanka-wydawnictwo.html

Autor: Wydanie zbiorowe
Liczba stron: 96
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data premiery: 07-2016

• Od Wydawnictw
  • Posiadam na własność :)
  • 2016r.
  • 2016
  • Współpraca
  • Recenzje na moim blogu.