Abecadło

Liwona
2007-01-01
2007-01-01
10 min.

Genialna, króciutka wariacja na temat liter. Uwielbiam!

Genialna, króciutka wariacja na temat liter. Uwielbiam!

Wspaniała literatura! Polecam dla dużych i małych! Piękne ilustracje.

Wspaniała literatura! Polecam dla dużych i małych! Piękne ilustracje.

Cóż genialny jest polski język. Ale taki przekładaniec ułożyć trzeba być wielkim mistrzem.

Znakomity tekst Juliana Tuwima.
Moja córka w wieku 2+ chyba jest jeszcze za mała, aby zrozumieć abstrakcyjny charakter tego wiersza, ale bywa zaciekawiona ilustracjami.
Myślę, że utwór byłby bardziej odpowiedni dla 3- lub 4-latków.

Bohdan Butenko wspaniale projektuje, ale akurat w tej publikacji grafika wypada dość przeciętnie. Chyba wolę inne książki z jego udziałem.

Znakomity tekst Juliana Tuwima.
Myślę, że utwór byłby bardziej odpowiedni dla 3- lub 4-latków.

Bez rospisywania fajna, znana rymowanka.

Bez rospisywania fajna, znana rymowanka.

Książeczka mojego dzieciństwa :) Polecam szczególnie książeczkę z Wydawnictwa Zysk i S-ka. Zdjęcia i recenzję znajdziecie na moim blogu

[img]http://4.bp.blogspot.com/-toYsn4ZzJeA/Unve04kbjwI/AAAAAAAAFeY/9JroNJ9_ZDw/s400/DSC07118.JPG[/img]

Na półkach: , , , , , , ,

Abecadło z pieca spadło...
Kto z nas nie pamięta tego wierszyka. Weroniczka bardzo lubiła ten wierszyk jak była malutka. Teraz sama go w końcu przeczytała...i nadal jej się podoba.

Abecadło z pieca spadło...

Do dziś wspominam jak uczyliśmy się wierszyka w podstawówce. I każdy z nas wypowiadał się lepiej od drugiego. A radości przy tym co nie miara.

Cudowna! Po prostu. Nic nie trzeba dodawać: tylko z bólem serca stwierdzić, że czasy to zamierzchłe, kiedy to moje ciekawskie oczęta przebiegały przez uroczą rymowankę i chłonęły dosłownie każdą literkę z niekłamaną radością.
Ach ten zapał siedmiolatka...szkoda, że z wiekiem mi stopniał.
Moja ocena:
10/10

Ach ten zapał siedmiolatka...szkoda, że z wiekiem mi stopniał.
Moja ocena:
10/10

Mama kazała mi dodać, bo ponoć, dziecięciem będąc, uwielbiałam tego słuchać nawet dwadzieścia razy dziennie ;D

• Dzieciństwo
  • Lektury