Abecadło

Okładka książki Abecadło
Julian Tuwim Wydawnictwo: Kama Seria: Biblioteka najmłodszych wierszyki, piosenki
10 str. 10 min.
wierszyki, piosenki
Biblioteka najmłodszych
Kama
1997-01-01
1997-01-01
10 min.
838549748X
Tuwim abecadło alfabet książeczki dla najmłodszych

Okładka książki Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat Helena Bechlerowa, Wanda Chotomska, Maria Kowalewska, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska, Małgorzata Musierowicz, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Elżbieta Szeptyńska, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow, Hanna Łochocka
Ocena 8,0
Poczytaj mi, m... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Zimowe wiersze i baśnie Hans Christian Andersen, Jan Brzechwa, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Maria Konopnicka, Julian Tuwim
Ocena 8,5
Zimowe wiersze... Hans Christian Ande...
Okładka książki Zwierzaki wierszaki Jan Brzechwa, Dorota Gellner, Dorota Głośnicka, Stanisław Jachowicz, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Ocena 8,0
Zwierzaki wier... Jan Brzechwa, Dorot...

więcej Więcej

Genialna, króciutka wariacja na temat liter. Uwielbiam!

Wspaniała literatura! Polecam dla dużych i małych! Piękne ilustracje.

Cóż genialny jest polski język. Ale taki przekładaniec ułożyć trzeba być wielkim mistrzem.

Znakomity tekst Juliana Tuwima.
Moja córka w wieku 2+ chyba jest jeszcze za mała, aby zrozumieć abstrakcyjny charakter tego wiersza, ale bywa zaciekawiona ilustracjami.
Myślę, że utwór byłby bardziej odpowiedni dla 3- lub 4-latków.

Bohdan Butenko wspaniale projektuje, ale akurat w tej publikacji grafika wypada dość przeciętnie. Chyba wolę inne książki z jego udziałem.

Bez rospisywania fajna, znana rymowanka.

Pani w drugiej klasie kazała nam się tego wiersza nauczyć na pamięć więc go bardzo dobrze znam bo się długo go uczyłam

Książeczka mojego dzieciństwa :) Polecam szczególnie książeczkę z Wydawnictwa Zysk i S-ka. Zdjęcia i recenzję znajdziecie na moim blogu

[img]http://4.bp.blogspot.com/-toYsn4ZzJeA/Unve04kbjwI/AAAAAAAAFeY/9JroNJ9_ZDw/s400/DSC07118.JPG[/img]

Na półkach: , , , , , , ,

Abecadło z pieca spadło...
Kto z nas nie pamięta tego wierszyka. Weroniczka bardzo lubiła ten wierszyk jak była malutka. Teraz sama go w końcu przeczytała...i nadal jej się podoba.

Do dziś wspominam jak uczyliśmy się wierszyka w podstawówce. I każdy z nas wypowiadał się lepiej od drugiego. A radości przy tym co nie miara.

Cudowna! Po prostu. Nic nie trzeba dodawać: tylko z bólem serca stwierdzić, że czasy to zamierzchłe, kiedy to moje ciekawskie oczęta przebiegały przez uroczą rymowankę i chłonęły dosłownie każdą literkę z niekłamaną radością.
Ach ten zapał siedmiolatka...szkoda, że z wiekiem mi stopniał.
Moja ocena:
10/10