Zawodowiec

Akurat
2016-10-26
2016-10-26
kolarstwo sport Tour de Pologne

Mimo, że temat bardzo mnie interesuje to książka wydaje się w niektórych momentach zbyt monotonna. Dla mnie najlepsza była pierwsza część tej książki.

Kupiłem 2 kg książek - zwroty z księgarni. Wśród otrzymanych książek była właśnie biografia Czesława Langa. Kolorastwo nie jest mi zbyt bliskie, ale zaciekawiły mnie losy młodego chłopaka urodzonego w Bytowie, zwłaszcza, że też się tam urodziłem. Początkowo czytając denerwowały mnie liczne "wstawki", komentarze innych osób odnośnie opisywanych wydarzeń, z każdą kolejną stroną jednak zacząłem je doceniać jako kolejną dawkę wiedzy i spojrzenia z innej perspektywy. Całość pisana jest bardzo przystępnie, z pomysłem, dobrze skonstruowana. Zaciekawiło mnie zwłaszcza dzieciństwo Czesława Langa i jego droga do kariery. Druga połowa poświęcona jest już organizacji Tour de Pologne i tutaj trochę się wynudziłem, za dużo faktów, nazwisk, szczegółów. Akurat to mnie nie zaciekawiło. Z książki dowiedziałem się, że kolorstwo było kiedyś w Polsce bardzo popularne, na czym polega jazda w zawodowym peletonie i jaką dietę warto wprowadzić by czuć się doskonale i być zdrowym ;) Uważam, że jest to bardzo dobra książka, ciekawa biografia godna polecenia.

Niestety środkowa część o TdP Pana Czesława to jakby hasła w Wikipedii okraszone pozycjonowaniem obecnych reklamodawców. Przez to ostatnią część czytało się dodatkowo ciężko. Spokojnie można zakończyć lekturę na końcu kariery zawodowej bez żadnej straty, a szkoda w związku z tym połowy książki.

Pozycja obowiązkowa dla fanów kolarstwa. Bardzo dużo ciekawostek z życia, jak i z poszczególnych wyścigów, w których Lang brał udział. Mnóstwo zdjęć, ale to na plus – w trakcie czytania widzimy dokładnie, o czym i o kim pisze autor. Ostatnie części książki to opisy poszczególnych wyścigów TdP – jeśli ktoś nie jest miłośnikiem kolarstwa, to ta część nie będzie dla niego zbyt interesująca.

Przeczytałam ,a właściwie wymęczyłam tą książkę.. Nie leży mi ta książka w ogóle. Przede wszystkim nie podoba mi się to że jest strasznie dużo zdjęć. W biografii owszem mogą być zdjęcia(każdy z nas jest ich ciekawy) ,ale nie powinno ich być dużo. Po drugie nie podobało mi się to że są tam wspomnienia innych albo jakieś wzmianki. To jest biografia ,a nie film dokumentalny. Jeżeli chodzi o informacje o kolarzach i TDP też uważam to za niepotrzebne w tej książce.. Tego wszystkiego można się dowiedzieć w necie...Jak dla mnie przekolorowana biografia ,przedstawia siebie jako idealnego ,a przecież wiemy że nie ma ludzi idealnych.. Myślę że tak biografia mogła zostać lepiej napisana ..Liczyłam na tą biografie,wkońcu taki sportowiec. Przeliczyłam się ,klapa! P.S To oczywiście tylko moja opinia i nie musicie się z nią zgadzać.

Sympatyczny wiecznie uśmiechnięty człowiek, zawsze kiedy myślę o Langu taki obraz rysuje się w mojej głowie. Jako fan kolarstwa oraz miłośnik dwóch kołek nie mogłem ominąć tej książki. I wiecie co? To był fajny czas spędzony na lekturze jej. Szczególnie do gustu przypadła mi jej pierwsza część, poświęcona biografii Czesława niż kolejna w której opisywane były organizacje poszczególnych TDP. Najchętniej tą ostatnią całkowicie bym pominął. Ogólnie książka warta przeczytania. Na pewno na minus dla niej spora ilość drobnych literówek. Tak jak zwykle nie zwracam na to uwagi, tak tutaj ich ilość sprawiła, że w końcu zacząłem je widzieć.

Lekka książka o ciężkim sporcie. Ciekawie było w końcu przeczytać biografię polskiego sportowca. Trzeba tylko pamiętać, że o samym trenowaniu nie ma tu nic. Świetne wstawki z wypowiedziami innych ludzi. Natomiast duży minus za rozdział o TdP który nic nie wnosi i jest tylko wypełniaczem miejsca.

Trochę przekolorowana. Miałem wrażenie czasami, że to reklama Tour de Pologne a później innych projektów Langa.

Rozmów bądź innych tekstów z celebrytami, gwiazdami (sezonu)nie biorę do ręki. Czesława Langa przeczytałem z powodów sportowych ale nie tylko. Pasja kolarska połączona z biznesem, mam na myśli Tour de Pologne, przynosi sporej grupie ludzi wiele radości. Kolarstwo w Polsce dzisiaj ma się całkiem dobrze ale 20 lat temu tak nie było. I o tym także jest ta książka. Życie sportowe nie zawsze przekłada się w biznesie. Samo nazwisko aż tak nie pomaga. A w tym przypadku ma swój ciąg dalszy. Grzegorz Kalinowski,kiedyś dziennikarz dzisiaj już chyba pisarz, dosyć zgrabnie ułożył historię "Zawodowca". Z tego co widzę, bo trochę ten rynek obserwuję, książka raczej wzięcia nie ma. Oczywiście drogi czytelniku jak jej nie przeczytasz to zbyt wiele nie stracisz. Ja postanowiłem to zrobić bo kolarstwo jest moją pasją, bo jest lipiec i trwa Tour de France a w trakcie lektura taka jest jak najbardziej na czasie, a poza tym lubię samego Czesława Langa za to co robi.

pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów kolarstwa.

pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów kolarstwa.

Dodaj cytat z książki Zawodowiec