Artur i Posłaniec Cieni

Okładka książki Artur i Posłaniec Cieni Gerd Ruebenstrunk
Okładka książki Artur i Posłaniec Cieni
Gerd Ruebenstrunk Wydawnictwo: Arkady Cykl: Zapomniane księgi (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zapomniane księgi (tom 2)
Arthur und der Botschafter der Schatten
Arkady
2016-01-01
2016-01-01
Agnieszka Gadzała

Zapomnianym Księgom znowu grozi niebezpieczeństwo. Artur ponownie trafia do tajemniczego miejsca — Pontusa Pluribusa i próbuje dowiedzieć się, co się dzieje, kto za dziwnymi zdarzeniami stoi.
Larissa była pewna, że jej rodzice nie żyją. Tylko czy aby na pewno? List od nich jest wielkim zaskoczeniem dla dziewczynki. Jego treść dziwna i tak naprawdę nic niewyjaśniająca. W Larissie budzi się nadzieje, że jednak żyją, że się odnajdą. Dowiedzenie się prawdy jednak nie jest takie proste. Dziewczynka spotyka ciernistą postać, która obiecuje jej odpowiedzieć na pytanie, „co dzieje się z jej rodzicami”, ale nie za darmo. Najpierw chce dostać Księgę Dróg. Artur postanawia pomóc przyjaciółce i razem ruszają w wyprawę niebezpieczną, gdzie spotkają wiele przeszkód, poznają tajemnice, pogłębią łączącą ich przyjaźń.
Czy odnajdą Księgę Dróg? Jakie odkryją tajemnice? Jakie przygody przeżyją po drodze? Czy rodzice Larissy naprawdę żyją?

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/05/wydawnictwo-arkady-ksiazka-pt-artur-i.html

• 2016
  • Fantastyka / Fantasy / Science fiction