Kopciuszek

Okładka książki Kopciuszek
Zuzanna Naczyńska Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytasz ty, czytam ja literatura dziecięca
24 str. 24 min.
2014-08-04
2014-08-04
24 min.

więcej Więcej

Książka na podstawie filmu o Kopciuszku, więc żadnych niespodzianek nie ma. Historia również dobrze znana, a szczęśliwe zakończenie już jest wiadome od pierwszej strony. W moim wydaniu są również kadry z filmu, co dodaje uroku podczas czytania :)

Na półkach: , , , , ,

Do książek Disneya (i filmów) zawsze miałam słabość. Piękne grafiki przykuwały moją uwagę. I tak chcąc trochę powrócić do swoich dziecięcych czasów, postanowiłam wypożyczyć Kopciuszka.

Nadia nie była chętna na czytanie bajki. Pooglądała obrazki i odłożyła książkę. Ja postanowiłam przeczytać ją sama i zobaczyć jak teraz ją odbieram.

No i tak jak myślałam mój odbiór nie...

Super :-).

Ciekawa historia księżniczki warte do przeczytania.

Krótka bajeczka o Kopciuszku na podstawie filmu Disneya. Dla maluchów super!!!

Niby zwykła historia Kopciuszka, ale miło wrócić do jednej z lepszych bajek dzieciństwa:)

Niby ten sam Kopciuszek, co każdy inny, ale jednak było w nim coś innego niż zwykle oglądałam. Bardzo mi się ta książka podobała oprócz paru myśli dobrej wróżki, które moim zdaniem nie musiały się pojawić.

Czytałam mnóstwo książek Walta Disneya na podstawie filmów i żadna mi się nie podobała. Tu muszę przyznać, że książka nie byle jaka. Piękna opowieść, inna niż oryginał, inna niż te wszystkie przeróbki,- jedyny kopciuszek w swoim rodzaju. Gratulacje!

Słodka bajeczka o miłości, magii i czynieniu dobra. Bardzo dobra książka na relaks i odpoczynek od szarej rzeczywistości :)

Książeczka na podstawie filmu, który oparty jest na baśniach i podaniach z kolei, więc zaskoczenia fabularnego nie ma. Paradoksalnie jest to jednak zaleta tej powiastki- ma w sobie wiele uroku i prostoty, zachowuje konwencję pouczającej bajki z odrobiną magii. Przyjemna pozycja dla starszych, a małe dziewczynki na pewno się w niej zadurzą. Nic tylko pochłaniać:)

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci