12 złotych bajek

Okładka książki 12 złotych bajek praca zbiorowa
Okładka książki 12 złotych bajek
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz
1997-01-01
1997-01-01
Barbara Jerzyniak
12 złotych bajek bajki

Te pięknie wydane baśnie to książka moich dzieci, którą bardzo lubiły a teraz zachwycają się nią moje wnuki. Zresztą mnie również bardzo się podoba.

Pierwsza posiadana przeze mnie książka, bo nie mogę powiedzieć chyba, że pierwsza przeczytana, tym zajmowały się mama i babcia. Była więc przeze mnie słuchana i oglądana całymi dniami, poznałam każdy szczegół przepięknych i magicznych ilustracji Busquetsa. Przeszła zarówno przez moje brudne i niszczycielskie łapki, jak i mojej siostry. Nie przetrwała próby czasu, ale udało mi się w końcu kupić używany egzemplarz, który nie tylko niezmiernie cieszy dorosłą już mnie, ale czeka też na brudne i niszczycielskie łapki moich przyszłych dzieci.

Moja mama do dziś dzień ma tą książkę, która przypomina mi cudowne lata dzieciństwa, kiedy to układając się do snu, mama brała ją do ręki i czytała mi ją do snu. Kiedyś - a mam nadzieję, że ta książka przetrwa - będę mogła również czytać ją swoim dzieciom na dobranoc ;)
Szkoda, że teraz bajki nie mają w sobie tej magi, jaką ma na przykład ta oto książka :D

Dostałam tę książkę w dzieciństwie pod choinkę i nie odstępowałam jej chyba przez całą podstawówkę! Uwielbiałam ją! Zawiera najpiękniejsze bajki, a do tego cudownie ilustrowana. Nie raz "odkalkowywało" się te obrazki i mówiło, że to ja narysowałam... :P

To jest całe moje dzieciństwo...
Jako mała dziewczynka kochałam tę książkę. Przeczytałam ją chyba z tysiąc razy. Jak na czasy mojego dzieciństwa wydanie i oprawa graficzna tej książki były genialne. Kredowy papier! Nie mogłam oderwać od niego wzroku. Do tego te rysunki: duże, barwne, kolory aż krzyczały. No i bajki...w 100% złote i żywe w każdym czasie.

To jest całe moje dzieciństwo...

Wśród zaproponowanych tu bajek odnajdziemy Brzydkie Kaczątko, Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Tomcia Palucha i wiele innych, klasycznych bajek.

Ta książka to już klasyka. Grafika jest na bardzo wysokim poziomie. Bardzo przyjemnie się ją czyta.

Książka z mojego dzieciństwa, która stoi na półce i czeka na moje przyszłe dzieci. Przepiękne ilustracje!

Książka z mojego dzieciństwa :)

Książka z mojego dzieciństwa :)

Piękny zbiór moich ulubiony bajek:) Niesamowite ilustracje! Po prostu wspomnienie dzieciństwa:)

Pięknie ilustrowana książka, przekazywana z pokolenia na pokolenie i wraz z tym faktem rosnąca w wartość sentymentalną oraz w siłę wzbudzania radości z czytania u młodszych.

• Fantasty 💮
  • Dziecięca/młodzieżowa