Miłosz Brzeziński Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności poradniki
Instytut Kreowania Skuteczności
produktywność efektywność zmiany motywacja silna wola otoczenie samokontrola nawyki stres
poradniki
2016-05-18

Świetna książka. Brak w niej coachingowego bełkotu. Można dowiedzieć się naprawdę dużo istotnych rzeczy, które po implementacji do swojego życia przynoszą pozytywne efekty. Czyta się szybko, napisana prostym, ale nie prostackim językiem. Zawiera dużo przykładów i odwołań do innych dzieł. Polecam wszystkim.

Kilka uwag:
- autyzmu raczej nie nazywa się chorobą, tak jak to miało miejsce w książce. Raczej mówimy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu.
- przykład Marcina Gortata użyty błędnie, ponieważ sam zainteresowany wspominał w wywiadach, że zaczynając tak późno nie mógł przeskoczyć pewnego progu umiejętności. Pomijając to czy trafnie się zdiagnozował, tak jednak jednostki...

To jest książka typu >Kiedy sięgasz po książkę z serii "to już kiedyś było"<, a potem chłoniesz rozdział za rozdziałem i wiesz, że TAK, to nigdzie nie było. Absolutnie polecam! Jestem fanką p. Miłosza od momentu przeczytania "Głaskologii" i patrząc na styl i jakość treści, które ten Pan tworzy, to pewnie długo nią jeszcze pozostanę.

Dlaczego ta książka nie jest na szczytach bestselerów, tego nie zrozumiem. Ogrom wiedzy skompensowane w jednym "podręczniku", a wszystko poparte naukowymi badaniami. Musicie ją przeczytać!

Jeśli jesteś ogarnięty prawem przyciągania i pozytywnym myśleniem ale nie działa? to ta książka jest dla ciebie. Jak się pozbierać do kupy jak działa twój umysł, i co jest w głowie przeczytaj przekonaj się sam

Chyba najlepsza ksiażka, jaką czytałem w życiu. A na pewno najlepsza z dziedziny... no właśnie... jak ją zaszufladkować? To trudne zadanie. Jest dużo o produktywności, motywacji. I niby rzeczy, o których już czytałem, albo wiedziałem. Ale napisane tak...
Bardzo mi się podoba, że każda praktycznie teza poparta jest badaniami/przypisami. Nie ma, że autorowi się wydaje to...

Miłosz Brzeziński w swoim stylu celnie analizuje problemy dnia codziennego. Zwalnia nas z poczucia winy wynikającej z niedotrzymania dawanych sobie obietnic, ale jednocześnie daje pomysły i gotowe rozwiązania jak radzić sobie z obowiązkami. Wszystko poparte dobrą naukową analizą. Autor nie przedstawia problemu na zasadzie: "bo tak mi się wydaje", ale opiera się o badania...

autor umieszcza dużo zbędnych historyjek, jak o Ether Dome (s. 286) i Mortonie. Często łapałem się na myśli "ok, ale po co właściwie mi ta informacja?" Można sobie pisać "szanowny czytelniku" tysiąc razy, ale takie czyny świadczą o czymś innym. Kupując książkę o samodoskonaleniu oczekuję przydatnych informacji i nie chcę tracić czasu na lanie wody. Ogólnie książka ok i...

Nie będę ukrywał, że moja opinia jest totalnie nieobiektywna, ale to dlatego, że miłośnikiem prozy i Miłosza Brzezińskiego w ogóle - jestem od lat. To co wychodzi spod jego palców uważam za genialne, bardzo pomocne, oryginalne i takie o ludziach po ludzku. Książkę trzeba czytać koniecznie, mając pod ręką coś do notowania i zestaw fiszek, bo jest o rzecz, do której się...

Zdecydowanie warto przeczytać. Merytoryczna, treściwa. Natomiast, warto notować niektóre informacje z tej książki, to wzmacnia jej potencjał.

• 2019
  • Rozwój osobisty
  • Chcę w prezencie
  • 2021
  • Psychologia

Miłosz Brzeziński Wy wszyscy moi ja. Czyli nowe podejście do produktywności, wprowadzania zmian w życiu i budowania własnej efektywności Zobacz więcej