Okładka książki Wy wszyscy moi ja. Czyli nowe podejście do produktywności, wprowadzania zmian w życiu i budowania własnej efektywności
Miłosz Brzeziński Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności poradniki
poradniki
Instytut Kreowania Skuteczności
2016-05-18
2016-05-18
produktywność efektywność zmiany motywacja silna wola otoczenie samokontrola nawyki stres

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Fantastyczna. Mądra. Dowcipna. Świetnie wydana.

Fantastyczna. Mądra. Dowcipna. Świetnie wydana.

Książka była dla mnie szeregiem odkryć. Dzięki niej łatwiej odpuszczać swoje oczekiwania wobec siebie, uciszać wewnętrznego krytyka. Łatwiej szukać na siebie sposobów. Wielkie odkrycie. Dziękuję za tę książkę!

Bardzo dobra książka, którą przyjemnie się czyta. Dla mnie szczególnie interesujące były rozdziały opisujące jak naprawdę działa nasz mózg i co zrobić, aby poprawić jego produktywność. Polecam

Interesująca, ale też męcząca. Przeczytane, leży na półce i pewnie nie będę wracał.

Przeczytałem kilka książek tego autora i wysłuchałem kilku jego podcastów (nawiasem mówiąc, mam wrażenie, że obecnie każdy szanujący się podcaster powinien i chce mieć MB w portfolio swoich gości) i niezmiennie odkrywam za każdym razem coś nowego. Tak było oczywiście i tym razem, z tą różnicą, że pozycja "Wy..." po prostu wbiła mnie w siedzenie. Kopalnia wiedzy, kopalnia pomysłów i do tego wszystkiego cały park narzędziowy do wdrażania ich w życie. W tym wszystkim pióro jest tak lekkie i tak swobodne, że mam wrażenie, iż było to bardziej spotkanie i dialog z autorem niż lektura książki.
Świetny (chciałoby się napisać poradnik, ale to trochę umniejszające tej książce) almanach dotyczący kreacji naszej codzienności. Obowiązkowy "must-read"!!!

Mieszane wrażenia.
Fragmenty świetne, ale ogólnie to książka przegadana, autor rozpisuje się na tematy, które nie są jego specjalnością, czasem jego opinie są powierzchowne, a "referaty" np. na temat snu nużą.
Książka byłaby dużo lepsza, jakby była skrócona o 30%.
Więcej historyjek niż treści psychologicznych.
Może dlatego taka wysoka ocena, bo ludzie lubią historyjki,
a nie konkrety.

Mieszane wrażenia.
Książka byłaby dużo lepsza, jakby była skrócona o 30%.
Więcej historyjek niż treści psychologicznych.
Może dlatego taka wysoka ocena, bo ludzie lubią historyjki,
a...

Świetna książka. Brak w niej coachingowego bełkotu. Można dowiedzieć się naprawdę dużo istotnych rzeczy, które po implementacji do swojego życia przynoszą pozytywne efekty. Czyta się szybko, napisana prostym, ale nie prostackim językiem. Zawiera dużo przykładów i odwołań do innych dzieł. Polecam wszystkim.

Kilka uwag:
- autyzmu raczej nie nazywa się chorobą, tak jak to miało miejsce w książce. Raczej mówimy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu.
- przykład Marcina Gortata użyty błędnie, ponieważ sam zainteresowany wspominał w wywiadach, że zaczynając tak późno nie mógł przeskoczyć pewnego progu umiejętności. Pomijając to czy trafnie się zdiagnozował, tak jednak jednostki wybitne w większości zaczynają w młodym wieku
- nie doczytałem się źródła na temat stwierdzenia, że mężczyźni gorzej znoszą bycie singlem niż kobiety

Kilka uwag:

To jest książka typu >Kiedy sięgasz po książkę z serii "to już kiedyś było"<, a potem chłoniesz rozdział za rozdziałem i wiesz, że TAK, to nigdzie nie było. Absolutnie polecam! Jestem fanką p. Miłosza od momentu przeczytania "Głaskologii" i patrząc na styl i jakość treści, które ten Pan tworzy, to pewnie długo nią jeszcze pozostanę.

Dlaczego ta książka nie jest na szczytach bestselerów, tego nie zrozumiem. Ogrom wiedzy skompensowane w jednym "podręczniku", a wszystko poparte naukowymi badaniami. Musicie ją przeczytać!

Miłosz Brzeziński Wy wszyscy moi ja. Czyli nowe podejście do produktywności, wprowadzania zmian w życiu i budowania własnej efektywności Zobacz więcej