Przygodnik 2015/2016. 365 dni dookoła świata z Nelą

Okładka książki Przygodnik 2015/2016. 365 dni dookoła świata z Nelą Nela
Okładka książki Przygodnik 2015/2016. 365 dni dookoła świata z Nelą
Nela Wydawnictwo: National Geographic Seria: Podróże Neli interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Podróże Neli
National Geographic
2015-08-26
2015-08-26

Nela Mała Reporterka ,,prześladuje" mnie już od roku, dwóch lat? Wciąż mam nadzieję, ze poznam ją bliżej, jednak coś staje mi na przeszkodzie. Na początek postanowiłam zapoznać się z jej Przygodnikiem, ale w międzyczasie zaopatrzyłam się też w puzzle z tygrysem, nawiązujące do jednej z jej książek.

Przeglądając inne wydania Neli Małej Reporterki natrafiłam na wydanie Przygodnika z roku szkolnego 2015/2016. Teraz nie ma sensu go kupować, aczkolwiek dla osób, które kupiły tamtą publikację ta na rok 2016/2017 będzie z pewnością fajnym przedłużeniem przygody z Nelą.

Na początek zacznę od tego, co bardzo mi się w tym kalendarzu podoba. Jest on mały, poręczny, dość lekki. Ma ozdobną tasiemkę, dzięki której możemy zaznaczyć dzień, który obecnie mamy. Dzięki dość niskiej cenie (25 złotych) na tego typu kalendarz może skusić się więcej osób. Każdy dzień ma osobne miejsce i z pewnością zmieszczą się tam dzienne zapiski o klasówkach, czy spotkaniach ze znajomymi. Całość jest bardzo kolorowa i przejrzysta. Razem z Nelą podróżujemy przez 12 miejsc, przy okazji widząc mapkę danego kraju, jego stolicę, język, prezydenta. Dodatkowo pomiędzy są rożne ciekawostki, dni kogoś, czy czegoś, wyróżnione zostały święta. Są też pytania od Neli, na które trzeba poszukać odpowiedzi, ale też kreatywne zadania - narysuj bociana białego, czy napisz list do św. Mikołaja.

Teraz przejdę do tego, co mi się w tej książce mniej podobało i czego mi zabrakło. Jest ona bardzo sztywna, przez co nie można jej dobrze ,,otworzyć", by doczytać informacje o danych krajach. Pierwsza ,,podroż" jest opisana aż na 7 stronach, ale zdarzają się też takie co mają 2-3. Myślę, że warto byłoby to rozszerzyć, bo, nie oszukujmy się, to właśnie te kartki są najciekawsze z całego kalendarza.

,,Przygodnik 2016/2017. 365 dni dookoła świata z Nelą" to moje pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie spotkanie z Nelą Małą Reporterką. Przede mną ułożenie puzzli z tygrysem, a następnie postaram się zaopatrzyć w jakąś jej książkę. Jeśli szukacie kalendarza dla swoich dzieci, w którym przyjemne łączy się z pożytecznym to śmiało możecie zaopatrzyć się w ,,Przygodnik".

Moja ocena: 4,5/6

Przeglądając inne wydania Neli Małej Reporterki natrafiłam na wydanie...

• Samodzielne
  • Półeczka Mimi i Luli