Inferno

Okładka książki Inferno
Julie Kagawa Wydawnictwo: Harlequin Teen Cykl: Talon (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2018-04-24
angielski

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Osoby które czekają na polskie wydanie raczej się nie doczekają.
"Dziękujemy za zainteresowanie. Nie planujemy tłumaczenia pozostałych książek autorki."

Jak na ostatni tom z tego cyklu jestem trochę zawiedziony. Akcja dzieje się szybko, za szybko. W jednym momencie bohaterowie są gdzieś w Brazylii, w dżungli a po chwili już w kryjówce Rileyego. Wiem że bywało tak wcześniej ale wydaje mi się ze w tym tomie było tego za dużo. Bo zaczęło mi to przeszkadzać. Gdyby książka była dłuższa albo nie była ostatnią byłoby o wiele lepiej.

Ze wszystkich baz Zakonu przeżywa tylko kilkunastu żołnierzy. Jak dla mnie jest to jednak trochę za mało… powinno być ich więcej. A jednak udaje się im wraz z Rileyem i resztą smoków ( + nowe, samice które zostały uwolnione przez Rileygo i Zakon oraz kilkoma chińskimi i pomocą Dantego, tak Dante im pomógł ! szok) pokonać Talon. Liczyłem że w końcu świat się dowie o smokach i wojnie i wojsko itd pomoże czy coś…. ale przeliczyłem się. Dalej wszystko jest cholerną tajemnicą. I tak pozostanie.

W poprzednim tomie było sugerowane ze Garret może zmienić się w smoka. Za sprawą między innymi krwi Rileygo oraz snów w których leciał w przestworzach. Eh, nic z tego, nie został smokiem. Wielka szkoda bo bardzo na to liczyłem :(.

Zakończenie mnie trochę zdziwiło. Ember została prezesem Talonu a Garret dowódcą Zakonu (a przynajmniej tej garstki żołnierzy która wszystko przeżyła)
(Jakoś nie wiem... nie spodziewałem się tego. Ale jak teraz o tym myślę to
jest to najbardziej prawdopodobna opcja.)
A co za tym idzie został podpisany traktat o zawieszenie broni.

A dla zainteresowanych kto jest z kim. To oczywiście Garret z Ember a Riley z Mist.

Osoby które czekają na polskie wydanie raczej się nie doczekają.