Wstęp do metafizyki

Henri Bergson Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Seria: Meandry Kultury filozofia, etyka
An Introduction to Metaphysics
Vis-á-Vis/Etiuda
An Introduction to Metaphysics
filozofia, etyka
Meandry Kultury
Kazimierz Błeszyński

Niestety nic nie zrozumiałem. Może przez tłumaczenie, a może ogólnie przez trudny temat poruszony w książce. Dla laika kompletnie odradzam.

Z Bergsonem nie będę się zbytnio zgadzał, szczególnie, że nowoczesna fizyka chyba popsuje go na szczegółach. Jednak była to rozwijająca lektura.

Bardzo przyjemna w odbiorze, łatwo się ją czyta, mimo że nie ma w niej nic fundamentalnie odkrywczego. Książka opatrzona jest wstępem przygotowanym przez tłumacza, który to wstęp jest trudniejszy w odbiorze od samej treści książki i właściwie nie omawia w żaden sposób tejże, a po prostu dyskutuje z ówczesnymi trendami w filozofii.

Sama książka napisana dosyć przystępnym...

• Filozofia
  • 2017
  • Biblioteczka
  • 03. Posiadam
  • *Filozofia, mitologia, religia, wierzenia, legendy, podania itp.
  • 2018

Dodaj cytat z książki Wstęp do metafizyki