Nie do wiary!

Okładka książki Nie do wiary!
Zuzanna Jędrzejewska Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: seria z babeczką literatura piękna
literatura piękna
seria z babeczką
Czwarta Strona
2016-07-06
2016-07-06
literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka lekka do typowego relaksu. Ale główna bohaterka bardziej drażni niż bawi. Trzydziestokilkulatka zachowuje się jak nastolatka. Szukając miłości, zaplątuje się w różne historie miłosne z facetami...I do każdego coś czuję albo probuje czuć na siłę, jeśli ten da jej odrobinę zainteresowania.
Autorka chyba nie bardzo też zna się na pracy w oświacie, bo nauczyciel od tak nie może sobie wziąć urlopu bezpłatnego, żeby sobie majowy weekend przedłużyć- tak jak zrobiła to Alicja.
Nauczyciel, który kseruje egzamin państwowy na mieście? Większej bzdury nie słyszałam!
Egzaminy przychodzą w dniu ich pisania, zapakowane i w takiej ilości, ilu jest uczniów przystępujących do nich.
Premia w szkole? A co to takiego?
Notoryczne spóźnianie się na lekcje? Jaki dyrektor,jaki pracodawca akceptuje takie zachowanie u pracownika?

Lekka, zabawna i przyjemna, przewidywalna, jak wcześniej czytelnicy napisali, niczym komedia romantyczna.

Lekka i przyjemna...

Lekka i przyjemna...

Zoey Maliniak marzy o wielkiej miłości. Spędzając sylwestra ze swoją przyjaciółka Alicją wykrzykuje te marzenia przez okno o północy. W ciągu następnych dni pojawiają się aż trzej kandydaci do jej ręki. Czy któryś z nich będzie tym jedynym? Zabawna, lekka książka, nieraz można było się pośmiać.

Wybrałam tę książkę, ponieważ postanowiłam przeczytać wszystkie książki z biblioteki szkolnej, a ta była następna. Całość średnio przypadła mi do gustu, a dlaczego, dowiecie się później.
Bohaterka to Eufrozyna Maliniak. Ma ona ponad trzydzieści lat i jest samotna. Mieszka z dziadkiem Damazym, którego życie prywatne jest ciekawsze niż jej. Przynajmniej ona tak twierdzi. Podczas sylwestra wykrzykuje życzenie i nagle jej życie zaczyna nabierać rozpędu.
Osobiście bohaterka ma taki urok, który zachęca do czytania. Jest dużo śmiesznych wstawek, jednakże w głównej mierze składa się z tematu samotności, miłości i przyjaźni.
Nie lubię czytać książek, gdzie jest dwóch facetów, a dziewczyna nie może zdecydować się którego wybrać, bo przecież można kochać tylko jednego mężczyznę. Czyż nie? Dlatego kiedy ich jest więcej, to mnie tylko odpycha. Nie chodzi tu o samo bycie ich, a o niezdecydowanie kobiety.
Na początku wszystko było ciekawie napisane, aczkolwiek potem to był taki zastój i trochę mnie nudziła, natomiast pod koniec znowu zaczęła się akcja rozkręcać, także poszło szybko i sprawnie.
Postacie na pewno wielokolorowe, bo każdy jest w niej inny. Muszę przyznać, że najbardziej urzekły mnie dwie postacie. Pierwsza to Damazy, a druga to pan Władysław. Kiedy oni pojawiają się na kartach, to ocieplają atmosferę.
Całość pokazuje, że przyjaźń i to z nieważne jak długim stażem i jak zażyłą relacją,może się popsuć z mniej lub bardziej błahych powodów. Najważniejsza jak wiadomo jest umiejętność rozmawiania.
Mimo, że postacie były ciekawe tak, jak ich historia, to jednak uważam, że jest to zbyt krótki pomysł jak na tak długą treść.

55/2017

55/2017

Przyjemna,zabawna książka,zrelaksowałam się przy niej i prawdziwy relaks zapewniła mi.

Zabawna,ciekawa,wciągająca. Polecam.

Zabawna,ciekawa,wciągająca. Polecam.

Podobała mi się, dobra na lato, ale za chiny nie pamiętam o czym :D

Podobała mi się, dobra na lato, ale za chiny nie pamiętam o czym :D

Ciekawa ksiażka, przyjemna niczym komedia romantyczna. Wciagajaca, lekko sie ją czyta. Opisuje losy 3 koleżanek. Z tą książką można spędzić miłe popołudnie. Polecam i pozdrawiam :)

Dodaj cytat z książki Nie do wiary!