Nic dwa razy się nie zdarzy

Okładka książki Nic dwa razy się nie zdarzy Joanna Szarańska
Okładka książki Nic dwa razy się nie zdarzy
Joanna Szarańska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kalina w malinach (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Kalina w malinach (tom 3)
Czwarta Strona
2017-03-01
2017-03-01
literatura polska

Uwielbiam perypetie Kaliny i Marka. Ta para zawsze mnie zaskakuje. Polecam

Uwielbiam perypetie Kaliny i Marka. Ta para zawsze mnie zaskakuje. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Czytałam po raz drugi i po raz drugi świetnie się bawiłam w towarzystwie Kaliny, Marka i Młynka. Polecam dla rozluźnienia i poprawy humoru 😊😎

Dzięki tej trylogii zapragnęłam bliżej poznać autorkę. Wystarczy przeczytać kilka wywiadów i posłuchać co Pani Joanna ma do powiedzenia na swoim fanpage, i już się wie, że to osoba nietuzinkowa, przezabawna, z ogromnym poczuciem humoru i sarkazmu, a Jej talent , do znajdowania się w kłopotliwych sytuacjach to cała Kalinka, dlatego z jeszcze większą przyjemnością wsłuchiwałam się w audiobook i świetnie się bawiłam.

Przychodzi dzień ślubu Kaliny i Marka jednak pan młody nie pojawia się w kościele. Radecka nie może tak obojętnie przejść obok kolejnego ślubnego fiaska. Uważa, że za zniknięciem Marka kryje się coś więcej i chcąc odkryć tajemnice zniknięcia narzeczonego trafia do domu Bazyli. Jeśli chcesz przekonać się kto uknuł tę intrygę i czy Kalina oraz Marek w końcu trafią przed ołtarz przeczytaj książkę.

Kolejna szalona przygoda Kaliny i kolejny niedokończony ślub ... Lekka, zabawna historia.

Miła, łatwa i przyjemna. Trochę śmiechu, trochę nerwów.

Miła, łatwa i przyjemna. Trochę śmiechu, trochę nerwów.

Najsłabsza ze wszystkich trzech części. Nie bawiłam się tak dobrze jak poprzednio. Miałam wrażenie, że większość rzeczy jest w niej na siłę.

To ostatnia część cyklu Kaliny w malinach. Zabawne sceny tak często przeplatały się z tymi cringe’owymi, że nie potrafię jednoznacznie ocenić tej książki. Intryga zapleciona na tylu poziomach, że rozwiązanie akcji wydało mi się pójściem na skróty. I niestety – nie bardzo rozumiem, dlaczego wyjaśnienie pada jako streszczenie wypowiedzi pobocznej postaci, a nie następuje w rozmowie głównych bohaterów.

Zacznijmy od tego, że idealny Marek nie pojawia się na własnym ślubie, rozpływając się w powietrzu bez słowa wyjaśnienia. Kalina nie byłaby sobą, gdyby nie poruszyła nieba i ziemi, żeby go odnaleźć. I oby miał dobrą wymówkę! Uwieszona na jego ramieniu zgrabna ślicznotka z pewnością nie mieści się w kategoriach wymówki i doprowadza niedoszłą żonę do szewskiej pasji. A kiedy emocje biorą górę w głowie Kaliny, to możemy być pewni, że będą kłopoty…

Przy książce bawiłam się całkiem nieźle, ale o pewnych scenach wolałabym zapomnieć. Zabrakło mi tego „czegoś” na sam koniec. Zupełnie jakby zakończenie było domykane trochę w pośpiechu.

Troszkę zawyżona ocena ze względu na dwie poprzednie bardzo dobre części. Ostatnia część "Kaliny" to najnudniejszą część że wszystkich. Autorka zostawia otwarte zakończę więc może doczekamy się czwartej części.