Układanka z uczuć

Układanka z uczuć
Zysk i S-ka
2016-08-22
2016-08-22

Okładka książki Szortal na wynos #12 Marek Adamkiewicz, Wołodymyr Arieniew, Krzysztof Baranowski, Andrzej Betkiewicz, Natalia Bieniaszewska, Aleksandra Brożek, Marcin Brzostowski, Wioletta Ceglarska, Bartłomiej Cembaluk, Małgorzata Garkowska, Krzysztof Guz, Dawid Kain, Anna Klimasara, Paulina J. Król, Paulina Kuchta, Aleksander Kusz, Żaneta Lewandowska, Katarzyna Lizak, Jarosław Makowiecki, Jan Maszczyszyn, Wiktor Noczkin, Anna Łucja Nowak, Antoni Nowakowski, Anna Pleczeluk, Hubert Przybylski, Robert Rusik, Rafał Sala, Andrzej W. Sawicki, Małgorzata Ślązak, Michał Suchecki, Marcin Szelągowski, Sławomir Szlachciński, Redakcja Szortal.com, Istvan Vizvary, Dawid Wiktorski, Milena Zaremba
Szortal na wyn... Marek Adamkiewicz, ...
Okładka książki Sześć kolorów. Antologia LGBT Małgorzata Garkowska, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Emilia Szelest, Aniela Wilk
Sześć kolorów.... Małgorzata Garkowsk...

Agnieszka to młoda, naiwna dziewczyna. Najpierw jej życiem kieruje ojciec, a potem mąż. Agnieszka jest bardzo szczęśliwa i zakochana w Pawle, spełnia wszystkie jego zachcianki. Dla tej miłości poświęca wszystko. Jej mąż jest przystojny i zamożny. Niestety zamknięta w złotej klatce nie czuje się szczęśliwa. Pewnego dnia podsłuchuje rozmowę męża z kolegą i odkrywa brutalną prawdę i skrywaną przez niego tajemnicę. Bardzo denerwowała mnie naiwność głównej bohaterki i miałam ochotę solidnie nią potrząsnąć. Współczułam jej, ale nie potrafiłam zrozumieć jej postępowania. Książka opowiada o trudnej miłości, która na pierwszy rzut oka wydaje się idealna, ale też o zdradzie i poszukiwaniu szczęścia. Fabuła jest dosyć przewidywalna. Książka nie jest zła, ale mnie nie zachwyciła. To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, tym razem mniej udane.

Nie wiem, jak mam ocenić tę książkę.
Paweł mąż, który widzi tylko czubek własnego nosa musi być tak jak on chce i jak jemu pasuje uwielbiał rządzić żoną co ma robić, jak się zachowywać, w co ubierać, ma być zawsze gotowa na sex, kiedy on chce.
Agnieszka przykro się patrzyło na jej sytuacje życiową matka, która nie chce jej widzieć ojciec nie żyje zostaje jej tylko mąż i teściowa która chciałaby też nią sterować szkoda, że nie miała tyle odwagi, żeby się postawić, a jak już próbowała to po jakimś czasie odpuszczała.
Piotr tu się najbardziej zawiodłam, bo myślałam, że to będzie ta dobra osoba co uratuje Agnieszkę, a okazał się taką świnią, że masakra. Wykorzystał załamaną Agnieszkę, a potem, jak gdyby nigdy nic ją porzucił.
Iwona no nie polubiłam jej bardzo dobrze bawiła się kosztem Agnieszki, jakby cieszyło ją jej cierpienie i robienie na złość.
Sceny gwałtu były wstrząsające to jak Paweł brał ją sobie, jakby była przedmiotem, a nie człowiekiem, ale on to już mógł sobie ją zdradzać i nawet nie było mu z tego powodu przykro.
Książka skończyła się w takim momencie, że trochę tego nie rozumiem, bo powoli zaczynałam przekonywać się do Pawła, że naprawdę chce się zmienić i chciałam to jeszcze zobaczyć i dowiedzieć się co ze zdrowiem Agnieszki i dzieckiem, czy nie jest ono Piotra.
Podsumowując nie taka prosta książka pokazuje, że czasem ze zła możemy trafić do jeszcze gorszego piekła. Książkę dobrze się czytało może początek był trochę niezrozumiały i nie za bardzo łapałam o co chodzi. I tak końcówka nie będzie dawać mi teraz spokoju, tak jak by, miała być jakaś kontynuacja, ale nic takiego nie ma.

Nie wiem, jak mam ocenić tę książkę.

Dużo seksu, dużo stereotypów, i nudno. Dobrze, że choć na koniec autorce udało się przełamać część stereotypów, przynajmniej, jeśli chodzi o męskie wzorce. No cóż nie jest to historia do której warto wrócić.

Bardzo smutna książka. Miało być jak w bajce a bylo smutnie samotnie. Zdrady, manipulacja co w następstwie musiało się skończyć choroba Agnieszki. Dużo emocji mnie ta książka kosztowała. Byłam zła na główną bohaterkę że tak łatwo daje się podporządkować i łatwo jej wmówić kłamstwa.

Po opisie przeczytanym na okładce spodziewałam się historii przedstawionej w zupełnie inny sposób. W książce jednak mam wrażenie, że ciągle On nie szanuje Jej- Ona nie ma swojego zdania, jest lękliwa, naiwna.
Ledwo dobrnęłam do końca. Ogólnie jestem zawiedziona.
Nie wiem komu miałabym polecić "Układankę z uczuć".

Ledwo dobrnęłam do końca. Ogólnie jestem zawiedziona.
Nie wiem komu miałabym polecić "Układankę z uczuć".

Wierzyłam w tą książkę. Przyciągnęła mnie okładka oraz opis. Od początku byłam pewna, że dawna miłość to będzie dar od losu i dziewczyna stanie na nogi. Ciąża według mnie miała to wszystko przypieczetowac. Okazało się, że ten zdradzający mąż wrócił po rozum do głowy a dawna miłość okazała się złem wcielonym.
W pewnym momencie myślałam, że akcja się rozwinie stanie się coś takiego WOW! Jednak to zwykła historia jakich wiele.

W pewnym momencie myślałam, że akcja się rozwinie stanie się coś...

Daję tak niską notę, bo chociaż treść nie jest zła, to jednak autorka nieco przesadziła. Nie polecam jej osobom smutnym, z problemami małżeńskim, ponieważ osoby te, po przeczytaniu tej książki, popadną w jeszcze większą depresję. Za dużo łez, smutku głównej bohaterki.
Agnieszka i Paweł Rajewscy- małżeństwo, które tak naprawdę jest wynikiem zakładu, ma charakter czysto biznesowy. On pochodzi z prawniczej, elitarnej rodziny, natomiast ona pochodzi z maleńkiej wioski. W dodatku rodzina odwróciła się od niej, matka nie chce z nią w ogóle rozmawiać. Po ślubie Agnieszka traktowana jest dosłownie jak pomiotło, służąca. Mąż zdradza ją ze swoją asystentką, a żonę oszukuje. Owszem, później przeprasza ją, kupuje kwiaty, a nawet kota, ale to tylko pozory. Agnieszka ma zachowywać się, ubierać się zawsze tak, jak chce Paweł. Agnieszka nie może przecież zrobić wstydu mężowi, który obraca się w bogatym, wpływowym towarzystwie. Pewnego dnia Agnieszka spotyka swoją dawną miłość, Piotra. Ona zaczyna zdradzać swojego męża, ale nieświadoma niczego nie wie, że kochanek tylko udaje stęsknionego. Tak naprawdę, doskonale wie, czyją żoną jest Agnieszka i wietrzy w tym interes.
Punktem kulminacyjnym jest choroba psychiczna Agnieszki. Kobieta trafia do szpitala, jest totalnie odcięta od rzeczywistości. Wtedy mąż rozumie, że popełnił błąd, że nie powinien tak traktować swojej żony, ale czasem jest już za późno, by móc cokolwiek naprawić.
Książka nie jest napisana źle, jednak przeszkadza mi nawał trzecioosobowej narracji, jak też mnogość łez głównej bohaterki. Ta książka nie poprawia humoru, a wręcz przeciwnie- zasmuca.

Czytało się tę powieść troszkę specyficznie. Historia jest bardzo ciekawa, ale naiwność głównej bohaterki denerwowała mnie bardzo. Bardzo jej współczułam, ale zachowywała się czasami jak dziecko. Jej mąż tez nie jest lepszy - kłamie, zdradza ją. Mimo wszystko polecam.

Do tej pory nie miałam okazji zapoznać się z twórczością tej autorki a ta książka wciągnęła mnie bez reszty. Zaczęłam czytać i przepadłam, choć życia głównej bohaterce zdecydowanie nie zazdrościłam. Początek niczym w bajce,ale reszta wcale już bajki nie przypominała. Czy musi tak być,że doceniamy coś dopiero wtedy gdy to utracimy?Polecam!!!

Cóż to była za porywająca książka. Emocjonalna do bólu. O miłość, szczęście trzeba dbać. Nic nie jest dane raz na zawsze. Pieniądze są ważne - jednak nie wszystko da się za nie kupić.

"Układanka z uczuć" przypomina bajkę o Kopciuszku, ale tylko do pewnego momentu. Później jest zdecydowanie gorzej. Paweł jest bogatym przedsiębiorcą, synem znanego prawnika. Agnieszka to śliczna dziewczyna, pochodząca ze wsi, z biednej rodziny. Jest późnym dzieckiem bardzo surowych rodziców. Początek ich miłości jest bajkowy. Jednak w pewnym momencie wychodzi na jaw, że do ślubu Pawła z Agnieszką doszło przez głupi zakład.

Nie każdy jest silny, odważny, przebojowy, nie wszyscy potrafią zawalczyć o swoje. Taka właśnie jest Agnieszka cicha, spokojna, uległa. Jest młodą dwudziestoletnią, delikatną, zagubioną dziewczyną. Gwałty, przemoc psychiczna, wymagane bezwzględne posłuszeństwo, potem przeprosiny. Samotna, nie umiejąca się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Ciągle płacząca - to wszystko powinno irytować - jednak we mnie główna bohaterka wywoływała tylko ciepłe uczucia.

Paweł jest bardzo pewnym, przebojowym, przystojnym, starszym od Agnieszki mężczyzną. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Ona jest całkowicie przez niego zdominowana, w jego przekonaniu, zawsze wie lepiej czego Agnieszka potrzebuje. Traktuje ją jak rzecz, piękny dodatek do swojego wizerunku. Ma kochankę, lubi alkohol po którym znikają hamulce. Kawał drania z tego faceta.

Była sympatia Agnieszki - Piotr - wpadają niespodziewanie na siebie. Jest zupełnie inny od jej męża, w porównaniu z nim jakby niewinny. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna, niż wydaje się Agnieszce i początkowo także nam.

W obojgu stopniowo zachodzą zmiany, coś w nich zwłaszcza w Pawle zaczyna kiełkować. Jak to wszystko się skończy? Do tego teściowa – oby takich jak najmniej. Historia okazała się bardzo mocna, prawdziwa, chwytająca za serce. Szczera i autentyczna. Taka z życia wzięta. Zaczyna się bajkowo a kończy dramatycznie. Przeczytałam jednym tchem, tak mocno wciągnęły mnie losy Agnieszki. Emocje w książce aż buzują, pełno w niej obłudy, zdrady, zawiści, pozorów. To wszystko bardzo często spotykamy w realnym życiu, naszej codzienności. Polecam.

• Biblioteka
  • 2017
  • Rok 2017
  • 2016

Dodaj cytat z książki Układanka z uczuć