5 języków miłości dla mężczyzn

Okładka książki 5 języków miłości dla mężczyzn Gary Chapman
Okładka książki 5 języków miłości dla mężczyzn
Gary Chapman Wydawnictwo: Esprit poradniki
poradniki
Five love languages for men
Esprit
2016-03-24
2016-03-24
kobieca psychika mężczyzna miłość trwały związek

Te 5 języków miłości to
- Wyrażeń afirmacyjnych
- Dobrego czasu
- Podarunków
- Drobnych przysług
- Dotyku
Wg autora każdy z nas ma jeden główny język miłości który odpowiada naszym potrzebom. Na końcu jest test dla mężczyzn i kobiet mnie wyszły dwa języki, co autor też zakłada.Wg mnie każdy z nas potrzebuje tych wszystkich 5,dotyku,ciepłych słów, pomocy w codzienności, czasu dla siebie to podstawa,oraz przysług i prezentów
Plusem tej książki jest to że autor facet,wymaga od mężczyzn,nie każe im uciekać od emocji kobiet,ale umieć je brać na klatę,nie uciekać dawać przestrzeń kobiecie, słuchać jej i robić tak by ją zadowalać wg jej klucza, a nie wg tego co się nam facetom wydaje.
Plusem tego poradnika jest też podejście do rozwiązywania problemów,podane są kroki ich rozwiązania, podobnie z radzeniem i wyrażaniem złości by nie raniła, oraz przepraszania i naprawiania krzywd wyrządzonych tak by kobieta czuła że to naprawdę jest poprawa.
Cieszy mnie to że autor rozprawia się wymówkami jakie mamy, jak się usprawiedliwiamy i jak kobieta na to reaguje i co z tym zrobić.Wymagania by słuchać, analizować i dbać o potrzeby żony,bo to poradnik dla małżeństw w duchu katolickim, ale można to rozciągnąć na każdą relacje damsko - męską. Trochę mało o samej odpowiedzialności,chociaż ona przebija z tła,oraz to że nie skupiamy się na dzieciństwie, lecz na tym jako dorosły uczyć się, przełamywać bariery czy to w dotyku czy mówieniu dobrych słów,albo nie spychania żony na dalszy plan po kolegach i meczach.
Polecam mężczyznom

Te 5 języków miłości to
- Wyrażeń afirmacyjnych
- Dobrego czasu
- Podarunków
- Drobnych przysług
- Dotyku

Książkę powinna przeczytać każda osoba,ktora jest w związku, pokazuje nowe spojrzenie na tą drugą osobę, a także na siebie.

Obowiazkowa lektura dla Panow,ktroym zalezy na swoich niewiastach i chca je uszczesliwiac. Panowie, to dziala tez w druga strone takze spokojnie:)

Na pewno bardzo wiele książek czy poradników napisano dla kobiet, a ja dziś proponuję coś innego - poradnik dla mężczyzn. Gary Chapman stworzył książkę dla „facetów” i im ją poświęcił, aby stworzyli lub próbowali stworzyć szczęśliwe małżeństwo. Nie znaczy to, że jeśli to książka dla mężczyzn, to kobieta nie może jej przeczytać. Oczywiście, że może, a już idealnie by było, gdyby para wspólnie po przeczytaniu porozmawiała na temat miłości, wymieniła się sugestiami czy pragnieniami. Przyznam w zaufaniu, że namówiłam swojego męża do czytania (z początku miał opory, ale jak później przyznał książka go zainteresowała) i spędziliśmy miły wieczór na rozmowie na temat języków miłości i wspólnie rozwiązaliśmy test zamieszczony na końcu książki.

Miłość to wybór, który nigdy nie bierze się z przymusu, nie można odwoływać się do krytyki lub żądań, dążąc do tego, czego potrzebujesz, np. pewna żona zwierzyła się że służyła mężowi przez dwadzieścia lat, była na każde jego skinienie, a on ją ignorował i źle ją traktował, poniżał przy rodzinie więc ona nie chce już z nim mieszkać. To typowy przykład „popychadła”, które sprowadzane do roli przedmiotu nie może liczyć na miłość. Złość zaś jest naturalną reakcją, lecz trzeba nauczyć się nad nią panować, to wtedy związek może zmienić się w niewiarygodny sposób. Na tej samej zasadzie polega opanowanie sztuki przeprosin. Dobre przeprosiny mogą położyć kres napięciom i konfliktom. Mogą zburzyć mury szybciej niż jakiekolwiek inne słowa czy czyny.

Autor podsuwa czytelnikowi konkretne wskazówki, np. co lubi twoja żona, o co najczęściej prosisz żonę, lub w jaki sposób najczęściej wyrażasz miłość do żony.

Wszystkie kobiety wiedzą, że mężczyźnie trudno przyznać się do czegoś, że robi coś źle. Przecież jest męska duma -dlatego lepiej sprawę zamieść pod dywan, ale są oczywiście wyjątki.

Autor zachęca czytelnika do rozwiązania testu we dwoje, tak aby każde z Was mogło dokonać oceny. Jeśli twój małżonek lub partner nie rozwiązał testu w tej książce, zachęć go na stronie internetowej (5lovelanguages.com/profile).

Autor zachęca ”porozmawiajcie o waszych językach miłości i wykorzystajcie tę wiedzę do poprawy waszego związku”

Gary Chapman to znany i ceniony amerykański terapeuta który pracuje z mężczyznami.
Książka wydana w miękkiej oprawie, zawiera 242 strony i 10 rozdziałów, zawiera również ciekawe historie z życia i zabawne rysunki.

Moim zdaniem książkę tę powinien przeczytać każdy mężczyzna, jeśli chce, aby jego związek był udany i szczęśliwy.

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl