Dziecioodporna

2011-01-10
2007-01-01
Anna Gralak
miłość związek małżeństwo dziecko

Książka mi się spodobała dlatego że sama przez jakiś czas byłam "Dziecioodporna". Dobrze rozumiałam bohaterkę która ciąże w najbliższym otoczeniu traktowała jako "zdradę" oraz zacierała ręce by niemowlę dało się rodzicom we znaki. Tym bardziej że od początku wiedziałam że para jednak doczeka się córeczki(tak jak ja) czego spam dostałam w książce "Pewnego dnia". Jeśli ktoś ma takie poglądy na temat posiadania dzieci ale też nie jest całkiem anty to z pewnością książka dla niego.

Zgodna z oczekiwaniami: straszny chłam, ale lekko wchodzi i można się odmóżdżyć. Książka jest mało angażująca, co też czasami jest pożądaną cechą. Przeszkadzały mi jednak trzy rzeczy: to jak niezwykle płytko prowadzona jest narracja, target na amerykańską czytelniczkę i przewidywalność zakończenia. Dodatkowo mam wrażenie, że tłumaczenie było robione translatorem i zupełnie bez polotu, np. idiomy przenoszone słowo w słowo, 1:1. Dlatego nawet w kategorii "na plażę", to jednak strata czasu.

Bardzo przyjemnie się czyta. Mam wrażenie, że autorka lubi brać na tapetę trudniejsze relacje. Jest to bardzo odświeżające - że w przeciwieństwie do większości powieści z romansem w tle - czytelnik nie jest pewien jakie będzie zakończenie. Cieszę się, że są też takie " nie lukrowane" książki.

Przyjemna książka. Czytała się bardzo łatwo i z zaciekawieniem. Przyjemna i lekka.
Kocham te autorkę, piszę takie proste, życiowe historie.
Polecam!

Kocham te autorkę, piszę takie proste, życiowe historie.
Polecam!

Ciekawa powieść. Nie każda kobieta chce mieć dzieci.

Ciekawa powieść. Nie każda kobieta chce mieć dzieci.

Jedna gwiazdka mniej za fatalne zakończenie.

Jedna gwiazdka mniej za fatalne zakończenie.

Doskonała książka poruszająca niezwykle istotne zagadnienie. I fatalne zakończenie, które wszystko psuje.

Pierwsza książka tej autorki, który skusił mnie tytułem! Sama byłam i chyba nadal trochę jestem dziecioodporna;) co jeszcze te 10-15 lat temu było wręcz nie na miejscu tak uważać....Bałam się jednak,że będzie tu trochę takiego amerykańskiego lukrowania a końcówka będzie pod tytułem "żyli długo i szczęśliwie", a tu....niespodzianka!!. Książkę czytałam bardzo dawno, kiedy sama raczkowałam w macierzyństwie, którym przecież wszyscy powinni się zachwycać,a tu proszę-znalazłam sojuszniczkę w postaci głównej bohaterki, która w końcu i tak zostaje matką, jednak bez tych całych fanfarów, dalej dbając o własne JA-co jest często błędnie odbierane jako egoizm!! Oczywiście, różnie to bywa z facetami, bo im niekiedy ciężko to wytłumaczyć,szczególnie jak się uprą na dziecko, którego i tak nie noszą i nie rodzą a w konsekwencji często też nie chowają...Szkoda,że takich pozycji było wówczas mało na rynku.

2078

Pierwsze spotkanie z Giffin i wyszło nieźle - książka momentami nudzi, ale ogólnie na plus.

Rewelacyjna wzruszająca

Rewelacyjna wzruszająca