rozwiń zwiń

2016-03-21
1994-01-01
Data 1. wydania:
1995-01-01

Okładka książki Antropologia antyku greckiego. Zagadnienia i wybór tekstów Emile Benveniste, Jacob Burckhardt, Walter Burkert, Claude Calame, Filippo Cassola, Susan Guettel Cole, Derek Collins, James Davidson, Kenneth James Dover, Ken Dowden, Christopher A. Faraone, Françoise Frontisi-Ducroux, Robert Garland, Louis Gernet, Simon Goldhill, Jack Goody, Fritz Graf, Jasper Griffin, Eric A. Havelock, Geoffrey Kirk, Włodzimierz Lengauer, François Lissarrague, Paweł Majewski, Oswyn Murray, James Redfield, Alain Schnapp, Christiane Sourvinou-Inwood, Lech Trzcionkowski, Jean-Pierre Vernant, Henk S. Versnel, Pierre Vidal-Naquet, Ian Watt, Aleksander Wolicki, Marek Węcowski, Edward Zwolski
Ocena 9,0
Antropologia a... Emile Benveniste, J...
Okładka książki Niebiańska przepowiednia. Praktyczny przewodnik Carol Adrienne, James Redfield
Ocena 6,3
Niebiańska prz... Carol Adrienne, Jam...

Po 15 latach przeczytałam ponownie i odkryłam jeszcze inne aspekty, niż przy pierwszej lekturze. Literacko książka słabiutka, ale przesłanie, wskazówki rozwoju duchowego uważam za celne i przydatne. Stosuję i widzę efekty!

Ciężko ocenić te pozycje.
Fabularnie jest bardzo źle. Ta historia jest gorzej napisana niż wypracowanie w podstawówce, ale ona z założenia jest tylko pretekstem, wiec właściwie nie powinna być oceniania.

Drugie dno jest nieco ciekawsze, ale wciąż dosyć banalne i raczej dla początkujących adeptów wszelakich przemian wewnętrzno-światopoglądowych niż dla starych wyjadaczy.

Ciężko ocenić te pozycje.

"Niebiańska Przepowiednia" to jedna z tych książek po przeczytaniu których nie wiem co myśleć. Z całą pewnością jest to bardzo lekka i przyjemna lektura.
Trochę fantastyczna, trochę przygodowa, ale przedewszystkim jest to książka o przebudzeniu duchowym.
Autor w bardzo lekki i przystępny sposób daje nam wskazówki jak przejść przez proces wzrostu świadomości.
Wybierając się w podróż z głównym bohaterem poznajemy i przechodzimy przez 9 etapów rozwoju duchowego.
Jest jednak trochę, hmm... zbyt fantastycznie, trochę zbyt bajkowo, trochę za szybko...
Mimo to przyjemnie mi się czytało tą książkę, myślę, że sięgnę po następną część.

Wybierając...

Z przyjemnością zakupie, bo uważam te pozycję za wartą powrotów

Z przyjemnością zakupie, bo uważam te pozycję za wartą powrotów

To jedna z tych książek, o których się nie zapomina. Mimo początkowego sceptycyzmu, dałam się porwać tej opowieści i przyswoić prawdy, które są tu opisane. Jest to ważna i wartościowa pozycja, ale na którą trzeba być gotowym, bo inaczej elementy "baśniowe" i płytkość akcji zepsują tę lekturę. Wrócę do niej na pewno.

Bardzo cenna książka, taka do kto®ej na pewno będę wracać

Bardzo cenna książka, taka do kto®ej na pewno będę wracać

Żeby przebrnąć do końca musiałam wyłączyć mózg. I to jest w tym wszystkim moim największym problemem.

Jako powieść - dość prosty język, czasem wręcz infantylny, natomiast jako przesłanie, które niesie ta książka - rewelacja!

Wybitna pozycja. Jest wiele poradników na tematy ezoteryczne, wiele książek uczy nas filozofii życia. Najwiekszą trudnością jest napisanie fabularnej książki, tak zachęcającej i trzymającej w napięciu, a zarazem posiadającą piękny i wartościowy przekaz. Taka właśnie jest niebiańska przepowiednia.
Książka z całą pewnością nie dla każdego. Dla niektórych może wydawać się naiwną bajką, ale myślę że ludzi po nią sięgający to w większości istoty, dla których będzie istną duchową ucztą.

Książka z całą pewnością nie dla każdego. Dla niektórych może wydawać się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka, trzyma w napięciu do końca, a przy tym porusza ważne tematy, dotyczące sensu życia. Książka dla tych, którzy interesują się rozwojem świadomości, rozwojem osobistym. Raczej jednak nie dla zagorzałych sceptyków i ludzi patrzących na świat w sposób nazbyt materialistyczny. Aczkolwiek sensacyjna akcja może być źródłem rozrywki dla każdego.