Złączeni

Patronat LC
Carol Cassella Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Gemini
Magdalena Moltzan-Małkowska
Kobiety to czytają!
literatura amerykańska lekarka tajemnice literatura kobieca Seattle Waszyngton

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wszyscy jesteśmy bogami swoich światów

21 Link do recenzji

Książka w niesamowity sposób pokazuje, że nasze życie jest sumą świadomych decyzji i przypadkowych zdarzeń, a los czasem bywa bardzo przewrotny, nie mniej zawsze istnieje szansa na pozytywne zakończenie choć nie zawsze z klasycznym happy endem.

Już dawno nie czytałam czegoś aż tak hm nudnego? Byłam zaciekawiona,gdy przeczytalam opis od wydawnictwa, ale już pierwsze strony mnie zniechęciły. Pełna nadziei, kartka za kartką,że akcja się rozkręci przeczytałam ją całą. Ale do samego końca jak dla mnie była nudna. Strasznie dużo zbędnych opisów, losów ludzi, sytuacji, wydarzeń,które były nieistotne. Jeśli chodzi o...

Mnie ta opowieść nie zachwyciła, przeciętna, nie zapadła mi w pamięć.

Bardzo ciekawa książka, nie jest jakaś niesamowita, ale bardzo przyjemnie się ją czyta, a historia, którą opowiada jest bardzo interesująca.

Do lektury najbardziej zachęciła mnie okładka, chociaż opis wydał mi się równie ciekawy.Kochałam serial „Doktor House” i tym razem oczekiwałam podobnych emocji, a także wzruszającej historii . I chyba trochę przeszarżowałam, bo House to z pewnością nie był.Choć momentami wzbudziła we mnie wiele emocji i poruszyła duszę, to jednak nie czuję się do końca usatysfakcjonowana.

Praca lekarzy to naprawdę ciężki kawałek chleba.Codziennie muszą borykać się z problemami natury etycznej i moralnej. Muszą umieć oddzielić życie prywatne od zawodowego. A co jeśli te dwie strefy życia będą się łączyć?

Główną bohaterką powieści jest Charlotte, lekarka pracująca w szpitalu Seattle. Pewnego dnia do szpitala trafia po ciężkim wypadku kobieta w średnim wieku....

"Fizycy miewają różne teorie, ale nie bez przyczyny Bóg i natura nie dają ludziom wglądu w przyszłość. Po raz pierwszy to do niej dotarło - jak niedoceniany jest dar niewiedzy, że ulica, którą przechodzisz, może być niebezpieczna, że dziecko, które w sobie nosisz, może przyjść na świat chore, lecz bez względu na wymiar tragedii możesz być szczęśliwy, dopóki nie spadnie to...

Czuję rozczarowanie. Spodziewałam się większej ilości napięcia, jakiś zagadek, tajemnic, faktycznej relacji pomiędzy lekarką a nieznaną kobietą. Tymczasem akcja się wlecze, miejscami przynudza. Całość dałoby się streścić w krótkim opowiadaniu, byłoby ciekawiej. Pozycja zaliczona (ledwie, strony raczej przerzucane, niż czytane), więcej do niej nie wrócę.

Historia kobiety, która po wypadku trafia do szpitala. Lekarze walczą o jej życie, jednak ona się nie budzi, nie daje znaków życia. Jej stan z dnia na dzień się pogarsza aż trafia do punktu, w którym staje w miejscu. Co więcej, nikt nie wie kim jest. Nikt nie zna jej imienia, a lekarze mówią o niej N.N. W międzyczasie poznajemy także Charlotte -lekarkę, która zajmuje się...

duży minus za zakończenie - napisane jakby przez kogoś innego, na siłę. Zupełnie nie w klimacie książki oderwane od jej realizmu.

Dyskusje

• 2015