Sea of Swords

Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: Wizards of the Coast Cykl: Legenda Drizzta (tom 13) kryminał, sensacja, thriller
Wizards of the Coast
Legenda Drizzta (tom 13)
kryminał, sensacja, thriller

Wulfgar pływa wraz z Deudermontem na Duszku, szukając Sheili Kree i jego skradzionego młota. Jednak niesubordynacja na statku powoduje, że Deudermont jak i Robilliard rekomendują mu pozostanie z rodziną w Waterdeep. Strapiony Wulfgar, po lekkim popchnięciu kieruje swe kroki ku Dolinie Lodowego Wichru i opuszczonym przyjaciołom.

Drizzt i Cattie-Brie szukają Wulfgara. Na...

Da się czytać tylko dla beki. Ale spokojnie, w kolejnych tomach jest jeszcze gorzej.

- przeczytana drugi raz (2011)

Nigdy więcej nic o Drizztcie ....no może za kilka lat.

Ścieżki Mroku (trylogia, bądź tetralogia, zależy jak liczyć) to pozycje dla fanów Drizzta, którzy jeszcze nimi są po przebrnięciu przez wszystkie poprzednie cykle :)

Na plus przeniesienie uwagi na postaci poboczne, zwłaszcza historia upadku społecznego Wulfgara oraz perypetie nietypowych sojuszników: Jarlaxle'a i Artemisa Entreri w Słudze Reliktu (która to książka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sprawy ponownie zmieniają bieg. Wulfgar postanawia odzyskać swą moc i godność. Jednocześnie w innej części Zapomnianych Krain, Drizzt wraz z Catie'brie dowiadują się, że wspaniały młot barbarzyńcy Aegis'fang zaczyna działać po stronie zła i obawiają się najgorszego.
Jest to ostatni tom o towarzyszach, ale na szczęście Salvatore nie porzucił ich całkowicie.

ścieżki mroku są słabą trylogią :( Książka jest po prostu nudnawa, a może miałem za duże spoilery...

Takie sobie średnie... Bardzo zawiodłem się na tej trylogii. Może powinienembył odpocząć trochę od Drizzta po 10 częściach. Ta walka jest już taka nudna

Zakończenie Legendy Drizzta bez wątpienia zostało wykonane w dobrym stylu. Większość wątków zostaje zamknięta i to nie w byle jaki sposób. Sama historia - ciekawa, sporo podróży, sporo nawiązań do poprzednich książek, dużo szczęścia i radości wśród pozytywnych bohaterów. Książka zdecydowanie na plus

Drizzt i jego niesamowite pamiętniki.
Z całego cyklu niestety do tej pory jedyna przeczytana.
Forgotten Realms jako niesamowity i rozległy świat kreowany na wiele sposobów przez wielu autorów, gdzie Salvatore odnajduje się doskonale, kreaujac postaci zgodne z kanonami świata.
Brutalnych barbarzyńców z wątpliwosciami, niziołków straszliwie spietranych,
czy też długowieczny...

• Fantastyka