Morze Mieczy

Okładka książki Morze Mieczy Robert Anthony Salvatore
Okładka książki Morze Mieczy
Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: ISA Cykl: Legenda Drizzta (tom 13) Seria: Forgotten Realms fantasy, science fiction
Legenda Drizzta (tom 13)
Forgotten Realms
Sea of Swords
ISA
2009-01-01
2004-01-01
8374182024
Piotr Kucharski

13 tom "Legendy Drizzta" jest kontynuacją serii bardzo dobrych przygodówek o pewnym dobrym Drowie. Wybija się jednak na tle pozostałych zakończeniem ciekawego wątku pewnego członka drużyny. Dodatkowo poznajemy postać "morskiego maga" od troszkę innej strony (chyba moja ulubiona postać w tym tomie). Zdecydowanie polecam!

Wulfgar pływa wraz z Deudermontem na Duszku, szukając Sheili Kree i jego skradzionego młota. Jednak niesubordynacja na statku powoduje, że Deudermont jak i Robilliard rekomendują mu pozostanie z rodziną w Waterdeep. Strapiony Wulfgar, po lekkim popchnięciu kieruje swe kroki ku Dolinie Lodowego Wichru i opuszczonym przyjaciołom.

Drizzt i Cattie-Brie szukają Wulfgara. Na swojej drodze odwiedzają Luskan, Waterdeep oraz małe, odwiedzone niegdyś przez barbarzyńcę lenno, powoli odtwarzając przygody dawnego przyjaciela. Wiedzą już, że Wulfgar rozpacza po stracie młota i wyruszają na jego poszukiwanie, po drodze dołączając do Bruenora i Regisa.

W którym momencie tej historii losy przyjaciół się splotą? Czy może ktoś na finałową bitwę nie zdąży? Kim jest złoto-oka elfka tak nienawidząca Drizzt'a?

Tak jak są upadki, tak i są wzloty. Po średnio motywującej poprzedniej książce sagi, czas na poprawę. Znowu dostajemy całą drużynę, znowu dostajemy wartką akcję i duuuużo więcej zapomnianych krain :)

Drizzt i Cattie-Brie szukają Wulfgara. Na...

Da się czytać tylko dla beki. Ale spokojnie, w kolejnych tomach jest jeszcze gorzej.

- przeczytana drugi raz (2011)

- przeczytana drugi raz (2011)

Nigdy więcej nic o Drizztcie ....no może za kilka lat.

Nigdy więcej nic o Drizztcie ....no może za kilka lat.

Sprawy ponownie zmieniają bieg. Wulfgar postanawia odzyskać swą moc i godność. Jednocześnie w innej części Zapomnianych Krain, Drizzt wraz z Catie'brie dowiadują się, że wspaniały młot barbarzyńcy Aegis'fang zaczyna działać po stronie zła i obawiają się najgorszego.
Jest to ostatni tom o towarzyszach, ale na szczęście Salvatore nie porzucił ich całkowicie.

ścieżki mroku są słabą trylogią :( Książka jest po prostu nudnawa, a może miałem za duże spoilery...

Takie sobie średnie... Bardzo zawiodłem się na tej trylogii. Może powinienembył odpocząć trochę od Drizzta po 10 częściach. Ta walka jest już taka nudna

Zakończenie Legendy Drizzta bez wątpienia zostało wykonane w dobrym stylu. Większość wątków zostaje zamknięta i to nie w byle jaki sposób. Sama historia - ciekawa, sporo podróży, sporo nawiązań do poprzednich książek, dużo szczęścia i radości wśród pozytywnych bohaterów. Książka zdecydowanie na plus

Drizzt i jego niesamowite pamiętniki.
Z całego cyklu niestety do tej pory jedyna przeczytana.
Forgotten Realms jako niesamowity i rozległy świat kreowany na wiele sposobów przez wielu autorów, gdzie Salvatore odnajduje się doskonale, kreaujac postaci zgodne z kanonami świata.
Brutalnych barbarzyńców z wątpliwosciami, niziołków straszliwie spietranych,
czy też długowieczny "dark" elf potrafiący zachwycać się pięknem świata i wyrażać zachwyt nad przemijająca chwilą.
"CARPE DIEM" - człowieku

Drizzt i jego niesamowite pamiętniki.
Z całego cyklu niestety do tej pory jedyna przeczytana.
Brutalnych barbarzyńców z wątpliwosciami, niziołków straszliwie spietranych,
czy też długowieczny...