Freefall. Jazda bez trzymanki.

Okładka książki Freefall. Jazda bez trzymanki.
Joseph E. Stiglitz Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
2010-01-01
2010-01-01

Przesłanie książki jest ciekawe, opis przyczyn kryzysu ciekawy, ponieważ dotyka szczegółów, wnioski częstokroć trafne, jednakże do samej pozycji posiadam kilka zastrzeżeń:

- pierwszy rozdział zupełnie gryzie się z resztą książki na płaszczyźnie osądu( tak jakby wnioski wysnute po czasie nie licowały z treścią reszty pracy)

- bardzo dużo razy powtarzane są te same myśli, książka spokojnie mogłaby być krótsza o 50 stron, gdyby pewne myśli przewodnie zostały zamieszczone raz lub dwa, zamiast dwudziestu...

- praca jest niejako polem prywatnej krucjaty autora względem opozycji na polu ekonomii. Czytając wywody noblisty odnosiłem wrażenie, że celowo upraszcza pewne kwestie w celu dyskredytacji poglądów ekonomicznych spoza jego otoczenia.

Reasumując, jeśli interesują Cię szczegóły kryzysu finansowego z 2008 roku to warto przez tę pozycję przebrnąć.

- bardzo dużo razy powtarzane są te same myśli,...

Dodaj cytat z książki Freefall. Jazda bez trzymanki.