Round the World in Eighty Days

Le tour du monde en quatre-vingt jours
powieść przygodowa
angielski
H. E. Palmer

Moje późne początki przygód z twórczością Verne'a. Książka lekka, przyjemna, w sam raz na wakacje. Nie wiem dlaczego, ale zawsze wydawało mi się, że Phileas Fogg podróżował również balonem. Nic bardziej mylnego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytana, na półce:)

Gdybym była dzieckiem, to byłaby to dla mnie powieść rewelacyjna. Teraz, jest jedynie prostą i banalną historią 🤷 rozumiem dlaczego dorośli się nią zachwycają i doceniam ją za to, ale mnie nie porwała 😕

Przeczytałam ta ksiażkę razem z moimi synami. Cóż to była za przygoda, przemierzajac świat wraz z Phileasem Foggiem! Wspaniale wykreowani bohaterzy dodawali tylko uroku całej historii. Kto jeszcze takiej podróży nie przebył, zachęcam.

teraz czytam tą książkę ale już wydaje mi się że będę ją czytać jeszcae z min.2 razy 🧡💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💝💝💝💝💝

Klasyka, lekka, zabawna. Sprawia, że aż chcę się wyrwać z monotonii i codziennej szarości. Jak śpiewał Fisz "zwiedzać świat, zwiedzać cały świat"

czasami lubię sięgną po książkę rekomendowaną dzieciom lub młodzieży, podobała mi się

Powieść Juliusza Verne`a została wydana po raz pierwszy w 1872 roku. Należy do cyklu powieści fantastyczno-podróżniczych Niezwykłe podróże. Nie wiem czy jest jeszcze ktoś, kto nie zna w podstawowych zarysach treści tej książki?
Głównym bohaterem jest Fileasz Fogg - około 40-letni, samotny Anglik. Mieszka w Londynie. Nie wiadomo o nim nic bliższego. Ma ogromną fortunę,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ach, ruszyć teraz w podróż! Chociaż na kilka dni, nie musi być od razu osiemdziesiąt :) Uroczy klimat tej książki na parę godzin przeniósł mnie w dalekie kraje. Na razie musi wystarczyć :)

14 kwietnia - 3 maja 2020 r.

8 860
    1 840