English Matters, 56/2016 (styczeń/luty)

Okładka książki English Matters, 56/2016 (styczeń/luty)
Redakcja magazynu English Matters Wydawnictwo: Colorful Media Seria: English Matters czasopisma
czasopisma
English Matters
Colorful Media
2016-01-01
Data 1. wydania:
2016-01-01
angielski
english czasopisma dwumiesięcznik

English Matters to ostatnio praktycznie jedyne co mam czas czytać. Dodatkowym atutem jest to, że mogę przy okazji czegoś się nauczyć. Zobaczmy co znajdziemy w 56. numerze.

Jak zawsze na początku This and That, gdzie między innymi kilka interesujących rzeczy z Polski, ale nie tylko. Dalej znajdziemy zwycięskie opowiadanie z numeru 55. English Matters. Gratulacje dla Pani Eweliny Brożek! W People and Lifestyle cztery artykuły. O Angelinie Jolie, który bardzo mi przypadł do gustu, bo uwielbiam tą aktorkę, a w nim trochę o jej prywatnym życiu i karierze. Kolejny to "Lesson in Love", czyli Evan Marc Katz opowie nam trochę jak to z tą naszą "drugą połówką" jest. Następnie o brytyjskim systemie klas w społeczeństwie i o programie Erasmus+ - i tutaj muszę się pochwalić - w którym sama biorę udział. :) W Culture artykuł o Mary Anne Evans, o podatkach - w różnych krajach, o ich historii oraz jeden z lepszych tekstów w całym magazynie o Szkocji. Czeka nas tutaj wiele informacji o tym kraju oraz malownicze zdjęcia. W Converastion Matters bardzo fajny artykuł - różne skróty, przykładowe rozmowy i tym podobne, używane w wiadomościach tekstowych. Na sam koniec Travel i tym razem wybierzemy się do Manchesteru.

Moimi faworytami w tym numerze są przede wszystkim Travel - ale to nic nowego, co ja zrobię, że tak uwielbiam czytać o tych pięknych miejscach i mieć nadzieję, że kiedyś się w nich znajdę. ;) "The Keys to Texting" również był mi bardzo bliski, bo sama ze znajomymi używam angielskich skrótów i fajnie poznać kilka nowych. "Mysterious Scotland" i "Erasmums Experience" też bardzo przypadły mi do gustu.

Ten magazyn ma bardzo zróżnicowaną tematykę. Teksty bardzo mi się podobały, były naprawdę łatwe i lekkie w czytaniu. Oczywiście polecam!

Początek roku to nowe wyzwania, ale także kontynuacja dotychczasowych. W moim przypadku oznacza to rozwijanie języka angielskiego do czego zachęca nowy numer dwumiesięcznika English Matters. Co ciekawego tym razem w nim znajdziecie? Już spieszę z odpowiedzią.

Artykuł, który zwrócił moją uwagę już po tytule na okładce to „Angelina Jolie – A Private Life on Public View” z działu People and Lifestyle. Dotyczy on życia i kariery pięknej, odważnej i przyciągającej wzrok aktorki, która zagrała w wielu filmach. Podejmowane przez nią decyzje często odbijały się echem w mediach. Początki kariery nie były łatwe, ponadto borykała się także z problemami osobistymi. O tym wszystkim, jak też o jej zaangażowaniu w pomoc Kambodży przeczytacie w tym interesującym tekście.

Kolejny artykuł „Lesson in Love” z tego działu może zainteresować szczególnie osoby, które do tej pory nie znalazły swojej „drugiej połówki”, chociaż usilnie szukają. Przeprowadzony został wywiad z profesjonalistą, który pomaga ludziom w tym zakresie. Evan Marc Katz wspomina między innymi o pewnych cechach, które są zbliżone dla kobiet i mężczyzn a mają wpływ na to, jak jest się odbieranym przez drugą stronę. Tekst zawiera garść spostrzeżeń i wskazówek, a całość czyta się z ciekawością.

Następny artykuł „Tax Trouble” z działu Culture dotyczy podatków obowiązujących w różnych krajach. Znajdują się w nim informacje o historii i zmianach, jakie następowały w tym zakresie oraz o różnych, czasem dziwnych odmianach podatków.

W tym dziale możecie przeczytać również na temat kraju wypełnionego ciekawą kulturą i tradycjami. W artykule „Mysterious Scotland” znajduje się wiele informacji na temat tego odwiedzanego przez rzesze turystów miejsca. Piękny, malowniczy krajobraz usiany niesamowitymi zamkami to ciekawa sceneria, która pojawiła się w wielu filmach.

Dział Conversation Matters i artykuł „The Keys to Texting” to szereg wskazówek dotyczących tak popularnych SMS-ów. W języku angielskim istnieje wiele skrótów stosowanych w wiadomościach tekstowych i bez ich znajomości niektóre z informacji mogłyby być źle, lub w ogóle niezrozumiałe. Nie stosuję takich skrótów, ale z ciekawością o nich przeczytałam.

W tym numerze czasopisma możecie odbyć jeszcze jedną interesującą podróż wraz z ostatnim działem Travel i artykułem „Get Ready for Manchester”. Znajduje się tu między innymi dziewięć fascynujących faktów na temat tego miejsca oraz szereg ciekawostek na temat kultury i atrakcji wartych poznania.

Po raz kolejny redakcja dwumiesięcznika English Matters przygotowała ciekawe artykuły w bardzo ładnej oprawie. W numerze 56/2016 najciekawszy dla mnie okazał się tekst na temat popularnej aktorki Angeliny Jolie, ale w każdym artykule znalazłam nowe słówka do nauki. Tematyka, chociaż różnorodna, tym razem mniej mnie zainteresowała niż w numerze poprzednim, ale w waszym przypadku może być inaczej. Pomoc związaną z wymową tradycyjnie stanowią artykuły przygotowane w postaci plików mp3 do pobrania ze strony internetowej magazynu po podaniu kodu, a jest ich sześć. Do pobrania jest także lista słówek do nauki z tego wydania.

Dodaj cytat z książki English Matters, 56/2016 (styczeń/luty)