rozwińzwiń

English Matters, 44/2014 (styczeń/luty)

Okładka książki English Matters, 44/2014 (styczeń/luty) Redakcja magazynu English Matters
Okładka książki English Matters, 44/2014 (styczeń/luty)
Redakcja magazynu English Matters Wydawnictwo: Colorful Media Seria: English Matters czasopisma
Kategoria:
czasopisma
Seria:
English Matters
Wydawnictwo:
Colorful Media
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wydania:
2014-01-01
Język:
angielski
ISBN:
70864184
Tagi:
english czasopisma dwumiesięcznik
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
207
143

Na półkach:

Zapraszam na http://sklep-z-pamiatkami.blogspot.com/

Co łączy Henryka Sienkiewicza, "Grę o Tron", Jamesa Bonda i polskich emigrantów? 44 numer magazynu English Matters. Zeszłoroczny numer z dość patriotyczną okładką prezentuje bardzo zróżnicowaną tematykę, dlatego jestem przekonana, że każdy znalazłby coś dla siebie.

Jak w każdym EM na samym początku dostajemy "This and That". Tym razem te krótkie artykuły dotyczą dość zabawnych, a jednocześnie dość powszechnych w mowie potocznej wyrażeń, jak jibber jabber (mówienie bzdur) czy to dilly dally (obijać się). Kolejny - "Carpe diem!" - to zbiór tak zwanych urban legends, czyli legend miejskich, które w tym przypadku dotyczą różnorakich zbiegów okoliczności. Ostatni opisuje ekologiczny raj - angielskie miasto Sherford, w którym zakochają się wszyscy "zieloni".

"Review" to bardzo ciekawy artykuł, ze względu na fakt, iż jego autorem jest czytelniczka magazynu. Takich akcji powinno być zdecydowanie więcej. Nie rozumiem jednak czemu podkreślają, że to jest recenzja. Tekst "Henryk Sienkiewicz - the Famous Polish Author's Family Life" to bardziej notka biograficzna pisarza.

Kolejny artykuł jest tym, który nie ciekawił najbardziej. "People and Lifestyle" rozpoczyna się tekstem o "Grze o Tron" i Georgu R.R. Martinie oraz niesamowitym sukcesie ekranizacji jego sagi. Interesujący dla fanów, ale także Ci, którzy ze światem Westeros jeszcze styczności nie mięli, mogą się sporo dowiedzieć. W "Techwomen" przybliżane są nam sylwetki znamienitych kobiety-naukowców. "Open Mic UK" to tekst traktujący o jednym z brytyjskich talent show, a na koniec trafiamy na wywiad "The Sky Is The Limit" z Magdą Healey, polską emigrantką żyjącą na Wyspach.

Przechodzimy szybko do "Culture", gdzie czarny kot przetnie nam drogę, a podkowa uchroni od pecha, czyli o brytyjskich przesądach słów kilka.

Czas na temat z okładki. W "UK Today" poznajemy prawdziwe historie naszych rodaków, którzy wyemigrowali na Wyspy Brytyjskie. Tłumaczą swoją decyzję i dzielą się swoimi doświadczeniami. Bardzo polecam.

Czas na artykuł językowy, którym w każdym numerze raczy nas dział "Language". Language bloopers czyli często popełniane przez polaków wpadki językowe, spowodowane przez wymowę, akcent lub tłumaczenie czegoś zbyt dosłownie.

Przewracamy stronę i natrafiamy na tekst o dość intrygującym tytule. "Playing God , or a Deavilishly Good Idea?", znajdujący się w dziale "Science" porusza kontrowersyjny temat komórek macierzystych.

"My name is Bond, James Bond", czyli o agencie 007 i jego ekskluzywnych zabawkach. Samochody, broń i inne gadżety tylko w dziale "Leisure"!

Na sam koniec "Sport" i to dość ekstremalny. Wspinaczka lodowa najbezpieczniejsza na pewno nie jest, ale zdecydowanie dostarcza dużo dawkę adrenaliny.

Tak właśnie prezentuje się 44 numer magazynu English Matters. Zainteresowani?

Zapraszam na http://sklep-z-pamiatkami.blogspot.com/

Co łączy Henryka Sienkiewicza, "Grę o Tron", Jamesa Bonda i polskich emigrantów? 44 numer magazynu English Matters. Zeszłoroczny numer z dość patriotyczną okładką prezentuje bardzo zróżnicowaną tematykę, dlatego jestem przekonana, że każdy znalazłby coś dla siebie.

Jak w każdym EM na samym początku dostajemy "This and...

więcej Pokaż mimo to

avatar
856
832

Na półkach: , ,

English matters to nie od dziś moja ulubiona gazeta (właściwie, to tylko ją czytuję),dlatego zawsze z niecierpliwością czekam na najnowszy numer, by przeczytać kolejne teksty pisane w całości po angielsku. I tym razem się nie zawiodłam. W najnowszym numerze styczeń/luty znalazło się naprawdę wiele ciekawych artykułów. Szczególnie przypadł mi do gustu artykuł "Game of Thrones" - wyniosłam z niego wiele informacji i ciekawostek, nie tylko o najnowszym, czwartym już sezonie serialu, ale o samym autorze George Raymond Richard Martinie. Moją drugą perełką był wywiad z Polakami mieszkającymi za granicą.

English matters to nie od dziś moja ulubiona gazeta (właściwie, to tylko ją czytuję),dlatego zawsze z niecierpliwością czekam na najnowszy numer, by przeczytać kolejne teksty pisane w całości po angielsku. I tym razem się nie zawiodłam. W najnowszym numerze styczeń/luty znalazło się naprawdę wiele ciekawych artykułów. Szczególnie przypadł mi do gustu artykuł "Game of...

więcej Pokaż mimo to

avatar
481
339

Na półkach: , , , ,

Moja przygoda z angielskim

Tego języka zaczęłam uczyć się już w przedszkolu. Muszę nawet przyznać, że szło mi całkiem nieźle. Niestety, w podstawówce przez trzy lata powtarzaliśmy liczby i członków rodziny (a nikt nie nauczył nas alfabetu!). Nic nowego, cały czas to samo. Trochę mnie to zniechęciło.Potem było troszkę lepiej, ale tak na dobrą sprawę dopiero w gimnazjum zobaczyłam, jak fajnie można prowadzić lekcje. Oprócz realizowania programu z podręcznika, często śpiewamy piosenki ( dostajemy tekst z lukami do uzupełnienia),gramy w różne gry (kółko-krzyżyk, statki...) i przede wszystkim rozmawiamy po angielsku. Poza tym chodzę na zajęcia dodatkowe w centrum języków obcych. Lekcje są bardzo interesujące, a zajęcia z native-speakerami poprawiają moje zdolności konwersacyjne. Czasami przyda się jednak pewne urozmaicenie nauki, na przykład oglądanie filmów w danym języku, czytanie książek czy czasopism.Tutaj właśnie wychodzi nam naprzeciw wydawnictwo Colorful Media z szeroką ofertą magazynów językowych.

English Matters

Przyznaję, że nie mam w zwyczaju czytania zbyt wielu czasopism, jeśli już, to wolę kupić jakąś książkę. Dlatego nie dziwcie się, że tak długo nie wiedziałam o istnieniu tej gazety. Jednak ostatnio czytałam wiele dobrych słów o niej i nie wytrzymałam, po prostu musiałam sprawdzić, jak to naprawdę wygląda i oczywiście dorzucić swoje trzy grosze do opinii na ten temat. Gdy ujrzałam gazetę w sklepie, poczułam się zawiedziona. Liczyłam na to,że będzie grubsza (42strony) i tańsza (9,50zł). W domu bez przekonania zaczęłam czytać jeden z artykułów na temat angielskich przesądów, potem o Polakach w UK...

Moje odczucia

Muszę powiedzieć, że z czasem przekonałam się do tego czasopisma. Bardzo podoba mi się, że wiele zwrotów jest przetłumaczonych na język polski, chociaż nie zawsze te najpotrzebniejsze. Uważam, że w środku każdy znajdzie coś dla siebie od artykułów historycznych po kulturowe i opowieści o życiu innych ludzi. Ja, jak na razie, powolutku czytam Meet Techwoman. Na zakończenie dodam, że zawsze przyda się chociaż jedna taka gazetka, o tak, dla poprawienia zdolności językowych i własnej satysfakcji ;)

Recenzja pochodzi z bloga http://przygody-mola-ksiazkowego.blogspot.com/

Moja przygoda z angielskim

Tego języka zaczęłam uczyć się już w przedszkolu. Muszę nawet przyznać, że szło mi całkiem nieźle. Niestety, w podstawówce przez trzy lata powtarzaliśmy liczby i członków rodziny (a nikt nie nauczył nas alfabetu!). Nic nowego, cały czas to samo. Trochę mnie to zniechęciło.Potem było troszkę lepiej, ale tak na dobrą sprawę dopiero w gimnazjum...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    8
  • 2014
    3
  • Posiadam
    3
  • Zakup własny
    1
  • Różne
    1
  • Domowa biblioteczka :)
    1
  • Nieskończone
    1
  • Po angielsku
    1
  • Chcę przeczytać
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki English Matters, 44/2014 (styczeń/luty)


Podobne książki

Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Ocena 7,3
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...
Okładka książki Nowa Fantastyka 499 (04/2024) Wołodymyr Arieniew, Marta Bonaventura, Michał Brzozowski, Daniel Kordowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Eric M. Witchey
Ocena 6,9
Nowa Fantastyk... Wołodymyr Arieniew,...
Okładka książki Znak nr 827 / 2024 Maciej Bobula, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Weronika Gogola, Jerzy Illg, Michał Jędrzejek, Maria Karpińska, Aleksandra Kasprzak, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Zbigniew Łagosz, Małgorzata Lebda, Anna Marchewka, Eliza Mórawska-Kmita, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Tomasz Stawiszyński, George Steiner, Ola Szmida, Tomasz P. Terlikowski, Olga Tokarczuk
Ocena 7,0
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 4 (76) / 2024 Łukasz Barys, Wojciech Bonowicz, David Brooks, Kasia Drewek, Hanka Grupińska, Magdalena Kicińska, Christian Kobluk, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Tomasz Szymon Markiewka, Karolina Przewrocka-Aderet, Redakcja magazynu Pismo, Adrienne Rich, Beata Szady, Piotr Szulc, Piotr Tracz, Arvis Viguls
Ocena 6,6
Pismo. Magazyn... Łukasz Barys, Wojci...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 3 (75) / 2024 Anna Alboth, Jon Lee Anderson, Wiktoria Bieżuńska, Darko Cvijetić, Marcin Czajkowski, Mireła Iwanowa, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Magdalena Nowicka-Franczak, Cathy Park Hong, Redakcja magazynu Pismo, Ali Smith, Filip Zawada
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Jon Le...

Przeczytaj także