Fraszki i epigramaty

1993-01-01
1993-01-01
49 min.
poezja fraszki epigramaty humor

Okładka książki Wiersze dla dzieci Władysław Bełza, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki
Ocena 7,5
Wiersze dla dz... Władysław Bełza,&nb...
Okładka książki Paweł i Gaweł. Wiersze o dzieciach Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka
Ocena 6,7
Paweł i Gaweł.... Jan Brzechwa, Aleks...

Fredro jak zwykle w formie. Bez cenzury. Ciekaw jestem czy ta pozycja nie była przypadkiem zakazana w czasach PRL-u. Antykomunizm, antysocjalizm, krytyka władzy, dowcipy z Żydów. Jedno jest pewne: większość z tych fraczek pasuje do dzisiejszych czasów.

Aleksander Fredro Fraszki i epigramaty Zobacz więcej