Wojownicy. #2 Ogień i lód

Okładka książki Wojownicy. #2 Ogień i lód Erin Hunter
Okładka książki Wojownicy. #2 Ogień i lód
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy (tom 2) fantasy, science fiction
Wojownicy (tom 2)
Warriors. Fire and ice
Nowa Baśń
2016-02-19
2016-02-19
9788365122063
Katarzyna Krawczyk
warriors fantasy przygoda koty

bardzo polubiłam książki z seri wojownicy książka jest kontynuacją ucieczki w dzicz opowiada ona głównie o tajemniczym związku szarej pręgi z srebrnym strumieniem

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka super, ale nie za dużo się w niej działo, chociaż to zakończenie aż prosi żeby przeczytać kolejną część

Bardzo przyjemna książka która skradła moje serce!

Bardzo przyjemna książka która skradła moje serce!

Wcześniej czytałam "Ogień i Lód" od Nowej Baśni, książka nie powalała ciekawością, ostatnio przeczytałam ten sam tytuł od Amber i o niebo lepiej czytało mi się tą lekturę. Bardzo dużo się dzieje i jest dużo wątków, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zakazana miłość, lojalność czy tajemnice to tylko parę przykładów wątków zawartych w książce. Gorąco polecam

Uważam że drugi tom jest znacznie lepszy od pierwszego ale jednak nie najlepszy z całej serii. Książka mimo że momentami mnie nudziła i tak na zawsze pozostanie na mojej półce.

Cała seria posiada wady , dziury fabularne i w linii czasu, co potrafi być denerwujące. Jednak urzekają mnie tradycje kotów, ich system wartości , sposób rozumowania . Od kilku lat wracam co jakiś czas do różnych książek , bo warto. Ta konkretna opowiada o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą łamanie kodu wojownika, a także uczuciach, stojących ponad nim.

W miarę ;/

W miarę ;/

Książka ,,Ogień i lód" to kontynuacja ,,Ucieczki w dzicz", która opowiada o losach świeżo upieczonego wojownika klanu pioruna - Ognistego Serca. Ta część choć jest dobra wciąż nie oddaje sensu pierwszej serii. Głównym celem książki jest wdrożenie czytelnika w relacje z innymi klanami ( mamy tutaj rozdziały zarówno z klanem wiatru jak i klanem rzeki oraz klanem cienia). Rozwinięty jest wątek przyjaźni i trudności wynikającej z różnych poglądów jakie mogą pojawić się w relacjach międzyludzkich. Występuje tutaj również niepełnosprawny kot co również rzuca nam światło na to co dzieje sie z takimi kotami w Wojownikach. Lepsze rozwinięcie postaci niż w ,,Ucieczce w dzicz" nie jest to jednak pełnia możliwości autorek. Jeśli chodzi o fabułę jest ciekawsza niż w pierwszej części choć mnie nie czytało się tej książki tak dobrze jak pierwszy tom. Lektura jest lekka i przyjemna zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników w tym wypadku wiek nie ma znaczenia.

Według mnie, ta część była troszeczkę nudniejsza niż poprzednia, ale tylko troszeczkę! Końcówka bardzo przyjemna, z resztą jak cała książka. Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów, jak i całego Klanu Pioruna. Myślę, że niedługo sięgnę po kolejną część <3

W obozie grasuje zdrajca. Komu Ogniste Serce może zaufać? Atmosfera w klanie staje się napięta, na szali leżą lojalność wobec klanu i przyjaźnie. Nic nie jest czarno-białe, a brak zaufania wobec członków klanu może doprowadzić do tragedii.

Ogniste Serce i Szara Pręga zostali wojownikami. Czekają ich pierwsze misje, wyzwania i bitwy. Jak sobie z tym poradzą? Czy dadzą sobie radę z nadciągającym niebezpieczeństwem?

Książkę czyta się (a może pochłania?) bardzo szybko. Fabuły i akcji zdecydowanie nie brakuje. Jeśli komuś spodobała się pierwsza część sagi, na pewno przypadnie mu do gustu również drugi tom.

Polecam kociarzom, fanom powieści fantasy oraz wszystkim szukającym książki z szybkimi zwrotami akcji i naprawdę interesującą fabułą ❤️.

• Wojownicy

Erin Hunter Wojownicy. Ogień i lód Zobacz więcej